Documente online.
Username / Parola inexistente
  Zona de administrare documente. Fisierele tale  
Am uitat parola x Creaza cont nou
  Home Exploreaza
UploadВЗАЄМОВІДНОСИНИ ОРГАНІВ УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ ТА АДВОКАТУРИ

Ucraineana
ALTE DOCUMENTE

ВИЗНАЧЕННЯ ДОВЖИНИ ХВИЛ&
Маркетингові досліджен&#
Основні напрямки автома&
ДІАГНОСТИКА МАЙНА І РИНК
ВИЗНАЧЕННЯ ТОВЩИНИ ПЛАС&
Теоретичнi основи вивчен
ДО ПИТАННЯ ПРО ОБМЕЖЕННЯ
Організація і техніка пі
ЗМІНИ ПРАВОВОГО СТАТУСУ
ПИТАННЯ СТРУКТУРИ І НОРМ

Взаємовідносини органів управлін 141i84b 85;я юстиції та адвокатуриОсобливістю юстиції є багатообєктність цієї галузі управлін 141i84b 85;я. До інституцій юстиції належать судові та судово-експертні установи, нотаріат, адвокатура, органи реєстрації актів громадського стану. Всі вони мають різне призначення, відповідний правовий статус, обсяг і характер компетенції. Одні з них діють на державних засадах, інші на державних та недержавних, треті лише на громадських. До останніх належить адвокатура, специфіка відносин якої з органами управлін 141i84b 85;я юстицією визначається тим, що вона діє на засадах самоврядування, самостійно вирішує свої внутрішні питання.

Місце відповідних інститутів у системі держави і суспільства обумовлює різноманітність форм і методів управлін 141i84b 85;я, які застосовуються органами юстиції безпосереднього управлін 141i84b 85;я, організаційного та матеріального забезпечення, регулювання. Щодо адвокатури застосовується метод регулювання, керуючий вплив має рекомендаційний характер, оскільки вона є самостійною і незалежною в своїй практичній діяльності. Головною рисою взаємовідносин Міністерства юстиції, його галузевих та функціональних департаментів, управлінь, відділів, обласних і районних управлінь юстиції є співробітництво.

Відповідно до ст. 1 Закону України Про адвокатуру адвокатура України є добровільним професійним громадським обєднанням, покликаним згідно з Конституцією України сприяти захисту прав, свобод та представляти законні інтереси громадян України, іноземних громадян, осіб без громадянства, юридичних осіб, надавати їм іншу юридичну допомогу. Адвокатура здійснює свою діяльність на принципах верховенства закону, незалежності, демократизму, гуманізму і конфіденційності (ст. 4 Закону).Адвокати мають право давати консультації та розяснення з юридичних питань, усні та письмові довідки щодо законодавства; складати заяви, скарги та інші документи правового характеру; посвідчувати копії документів у справах, які вони ведуть; здійснювати представництво в суді, інших державних органах, перед громадянами та юридичними особами; надавати юридичну допомогу підприємствам, установам, організаціям; здійснювати правове забезпечення підприємницької та зовнішньоекономічної діяльності громадян та юридичних осіб; виконувати свої обовязки відповідно до кримінально-процесуального законодавства у процесі дізнання та досудового слідства.

Порядок утворення, діяльності, реорганізації та ліквідації адвокатських обєднань, структура, штати, функції, порядок витрачання коштів, права та обовязки керівних органів, порядок їх обрання та інші питання, що стосуються їх діяльності, регулюються Законом України Про адвокатуру та статутом відповідного обєднання.

Адвокатура є громадським обєднанням, але особливого характеру. Це спілка професіоналів-юристів, їх організацій, які складають правозахисний інститут, що відповідає вимогам міжнародних угод, ратифікованих Україною, зокрема Резолюції Комітету Міністрів Ради Європи від 25 жовтня 2000 р. Щодо свободи здійснення професії юриста.
Характер діяльності адвокатури спрямований на захист громадян в першу чергу певної держави, тому відрізняє адвокатуру від громадських обєднань за своєю суттю. Можливо, було б доцільним у Конституції України, не дивлячись на громадські засади функціонування адвокатури, зафіксувати, що головна її функція полягає у здійсненні захисту прав і свобод людини і громадянина, чим підкреслити чільне місце адвокатури в системі обєднань громадян, її значимість серед таких інституцій, як суд та прокуратура, інші правоохоронні органи в державі та суспільстві в цілому.

Тільки за такого незалежного статусу адвокатури та адвокатів можлива ефективна полеміка з державним обвинуваченням, виявлення помилок слідства та суду. Тому висловлювання про створення так званої муніципальної адвокатури є надто дискусійними і такими, що протирічать світовим стандартам у галузі захисту прав людини, які передбачають незалежність адвокатури від органів державної влади, а також від будь-якого недоречного втручання.

Разом з тим, певний організуючий вплив на адвокатську діяльність справляють державні органи, в тому числі й органи управлін 141i84b 85;я юстиції. Держава, по-перше, законодавчо визначає статус, функції та компетенцію адвокатури. По-друге, відповідно до п. 27 Положення про Міністерство юстиції України на останнє покладається обовязок щодо реєстрації адвокатських обєднань, забезпечення оплати праці адвокатів за рахунок коштів державного бюджету в разі участі адвоката у кримінальній справі за призначенням та звільненням громадян від оплати юридичної допомоги, ведення реєстру адвокатських обєднань. Обовязок щодо реєстрації адвокатських колегій, фірм, контор та інших адвокатських обєднань також покладається на Міністерство юстиції України ст. 4 Закону України Про адвокатуру та п. 1 Положення про порядок реєстрації адвокатських обєднань, яке затверджене Постановою Кабін 141i84b 77;ту Міністрів України від 27 квітня 1993 р. По-третє, представники державних органів беруть участь у проведенні атестації адвокатів, визначенні їх кваліфікаційного рівня.Таким чином, аналіз повноважень органів управлін 141i84b 85;я юстиції щодо адвокатури дає можливість зробити висновок, що дані відносини базуються на засадах співробітництва, дотримання принципів незалежності та поваги до адвокатських обєднань як професійних громадських утворень виконання органами управлін 141i84b 85;я певних функцій по організаційному та матеріально-технічному забезпеченню діяльності адвокатури, повязаних із захистом прав, свобод та законних інтересів фізичних і юридичних осіб.

Document Info


Accesari: 1263
Apreciat:

Comenteaza documentul:

Nu esti inregistrat
Trebuie sa fii utilizator inregistrat pentru a putea comenta


Creaza cont nou

A fost util?

Daca documentul a fost util si crezi ca merita
sa adaugi un link catre el la tine in site

Copiaza codul
in pagina web a site-ului tau.
Coduri - Postale, caen, cor

Politica de confidentialitate

Copyright Contact (SCRIGROUP Int. 2019 )