Documente online.
Username / Parola inexistente
  Zona de administrare documente. Fisierele tale  
Am uitat parola x Creaza cont nou
  Home Exploreaza
UploadІМПЛЕМЕНТАЦІЙНЕ ЗАКОНОДАВСТВО УКРАЇНИ

Ucraineana
ALTE DOCUMENTE

ДИЗЕЛЬ
Стадії формування рухов&
Автоматизована система &
Основні напрямки автома&
ВИЗНАЧЕННЯ ТОВЩИНИ ПЛАС&
ДЕРЖАВНЕ СОЦІАЛЬНЕ СТРА&
ЕЛЕКТРИЧНІ МАШИНИ
Організація і техніка пі
ЗМІНИ ПРАВОВОГО СТАТУСУ
ДІАГНОСТИКА КОРПОРАТИВ&#

ІМПЛЕМЕНТАЦІЙНЕ ЗАКОНОДАВСТВО УКР 656i89g АЇНИ

У ст.9 Конституції України, ст.12 ч.1 і ст.17 ч.1 Закону Про міжнародні договори України від 22 грудня 1993 р. визначені основи механізму національно-правової імплементації міжнародно-правових зобовязань України (Див.: Рабінович П.М., Раданович Н.М. Європейська конвенція з прав людини: проблеми національної імплементації. Львів, 2002). У звязку з цим потребує свого чіткого визначення сукупність національних правових норм, спеціально призначених для забезпечення функціонування у внутрішньому правопорядку норм міжнародного права (МП). На нашу думку, найбільш точним терміном буде імплементаційне законодавство (ІЗ).Імплементаційне законодавство України це комплекс норм внутрішнього права (ВП) різної галузевої належності, призначений забезпечити нормальне функціонування механізму національно-правової імплементації міжнародно-правових зобовязань України. Його основне завдання усунути можливі колізії та узгодити між собою ВП і МП.

Так, ІЗ складається з норм загального та спеціального законодавства. Норми загального законодавства, що входять до складу ІЗ, можуть бути прийняті до, під час та після набуття чинності для України відповідних міжнародно-правових зобовязань. Головне що вони обєктивно входять до механізму національно-правової імплементації і тому безпосередньо звязані з конкретними міжнародно-правовими зобовязаннями. Після припинення міжнародно-правового зобовязання норми загального законодавства, що раніше входили до складу ІЗ, продовжують діяти як звичайні норми ВП, не повязані безпосередньо з нормами МП. Норми спеціального законодавства, що входять до складу ІЗ, автоматично виникають, змінюються та припиняють свою дію одночасно з виникненням, зміною та припиненням чинності конкретного міжнародно-правового зобовязання України. До цих норм відносять правила так званих самовиконуваних міжнародних договорів. Їх особливістю є те, що вони за змістом не можуть мати протиріч з міжнародним договором, який є їх джерелом. Винятком є випадки, коли переклад офіційного тексту на державній мові не відповідає змісту самого міжнародного договору або помилки при застосуванні та тлумаченні відповідних норм. У свою чергу, норми загального законодавства, що входять до складу ІЗ, можуть не мати суперечностей, частково мати їх чи, на жаль, повністю не відповідати міжнародно-правовим зобовязанням України. В останніх двох випадках виникають колізії не тільки між нормами ВП і МП, але й у самому ВП між нормами загального і спеціального ІЗ. У цьому випадку колізія вирішується згідно з правилом спеціальна норма відміняє дію загальної. Складніше усунути колізію між нормами ВП і МП, коли відсутня норма самовиконуваного міжнародного договору. Це вимагає вже спеціальної імплементаційної законотворчості по приведенню законодавства України у відповідність зі своїми міжнародно-правовими зобовязаннями.


Слід також звернути увагу на те, що в світі не існує двох однакових механізмів усунення колізій між нормами ВП і МП. Кожна держава формує особливий механізм національно-правової імплементації своїх міжнародно-правових зобовязань. Його основу традиційно складають три підходи: 1) верховенство ВП над МП;  2) верховенство МП над ВП; 3) рівність МП і ВП. У кожному з підходів можливі свої національні особливості. Наприклад, у першому визнається верховенство МП не над всім ВП, а тільки над законодавством держави. У такому випадку співвідношення МП і Конституції можливо вирішити у відповідності з другим чи третім підходом. Аналогічно вирішується питання співвідношення окремо звичаєвих та договірних норм МП з нормами ВП, співвідношення в цілому правових систем або їх окремих елементів (інститутів, галузей аж до окремих правових норм) тощо. Чинний в Україні механізм національно-правової імплементації потребує свого вдосконалення у частині більш чіткого визначення способів надання державою згоди на обовязковість міжнародних договорів, місця міжнародно-правових звичаїв у ВП України, співвідношення міжнародно-правових норм з прав людини з конституційними нормами й усунення можливих суперечностей між часом вступу у чинність міжнародного зобовязання згідно з МП та часом вступу у дію відповідного національного ІЗ України, вирішення питання застосування норм МП у разі відсутності офіційно опублікованого тексту міжнародного договору або його неточного перекладу на державну мову тощо.Document Info


Accesari: 910
Apreciat:

Comenteaza documentul:

Nu esti inregistrat
Trebuie sa fii utilizator inregistrat pentru a putea comenta


Creaza cont nou

A fost util?

Daca documentul a fost util si crezi ca merita
sa adaugi un link catre el la tine in site

Copiaza codul
in pagina web a site-ului tau.
Coduri - Postale, caen, cor

Politica de confidentialitate

Copyright Contact (SCRIGROUP Int. 2019 )