Documente online.
Username / Parola inexistente
  Zona de administrare documente. Fisierele tale  
Am uitat parola x Creaza cont nou
  Home Exploreaza
UploadЩОДО ПИТАННЯ АДАПТАЦІЇ КРИМІНАЛЬНО-ПРОЦЕСУАЛЬНОГО ЗАКОНОДАВСТВА УКРАЇНИ ДО ЄВРОПЕЙСЬКИХ ПРАВОВИХ СТАНДАРТІВ

Ucraineana
ALTE DOCUMENTE

ЩО Е НАРКОТИК?
Електронна торгівля
ЗДІЙСНЕННЯ ТА ЗАХИСТ ЦИВ
Одноетапні задачі стоха&
Органи державної влади, щ
Маркетингові досліджен&#
Основні напрямки автома&

Щодо питання адаптаціїкримінально-проц 111d35b есуального законодавства України до європейських правових стандартівЗі вступом до Ради Європи 9 листопада 1995 р. Україна визнала як пріоритет інтеграцію у співтовариство європейських держав. Такий пріоритет зумовив необхідність реалізації великої кількості змін у правовій сфері, зокрема, реформування та приведення у відповідність системи кримінально-проц 111d35b есуального законодавства України із нормами Конвенції про захист прав людини і основних свобод (1959 р.), Міжнародним пактом про громадянські й політичні права (1966 р.), підписаними та ратифікованими Україною,із нормами Європейської конвенції про взаємодопомогу в кримінальних справах (1959 р.) та іншими міжнародно-правовими актами, які є частиною національного законодавства України.

Як відомо, внесенням останніх змін у кримінально-проц 111d35b есуальне законодавство Україна виконала частину своїх зобовязань перед Радою Європи щодо приведення національного законодавства у відповідність до норм міжнародно-правових актів та рішень Європейського суду з прав людини. Важливим зрушенням стало прийняття Законів від 21 червня та 12 липня 2001 р. про внесення змін до КПК України, що, безперечно, можна охарактеризувати як такі, що започаткували новий етап у кримінальному судочинстві України, що наближає її до цивілізованих країн.

Ці зміни зумовлені вимогами Перехідних положень Конституції Українипро необхідність приведення законодавства про судоустрій та кримінально-проц 111d35b есуального законодавства України у відповідність із конституцією України, чинними міжнародними договорами, згоду на обовязковість яких надано Верховною Радою України.Конституцією України внесено багато новацій у чинне кри-мінально-проц 111d35b есуальне законодавство. Найбільш істотним з них є посилення ролі суду в забезпеченні принципів недоторканності особи, її житла, таємниці листування, телефонних розмов, телеграфної та іншої кореспонденції (ст.ст. 28 31), змагальності, забезпечення підозрюваному, обвинуваченому, підсудному права на захист(ст.ст. 55 59), презумпції невинуватості (ст.ст. 62, 63) та ін., повернуто суду його єдину функцію вирішення справи і знято з нього не притаманні йому обовязки збирання доказів, а також захисту і обвинувачення, що стало значним кроком уперед у здійсненні рівності прав учасників проц 111d35b есу.

Проте вивчення та перший досвід застосування оновленого КПК України виявили його недоліки, неточності та суперечності, які потребують усунення, і викликали цілу низку питань, що необхідно розяснити. Про це свідчить численна кількість законопроектів КПК України, поданих на розгляд у Верховну Раду України, один з яких затверджено в першому читанні.

На наш погляд, при реформуванні кримінально-проц 111d35b есуаль-ного законодавства, дбаючи про забезпечення прав і свобод людини та водночас прагнучи до боротьби зі злочинністю, в новому КПК логічно застосувати не тільки принцип, щоб кожний невинний не був покараним, а й щоб кожний, хто вчинив злочин, був притягнутий до відповідальності. Проект КПК повинен максимально враховувати особливості національно-правової системи, відповідати міжнародно-правовим актам, охороняти права, свободи та законні інтереси людини і громадянина.
При доопрацюванні такого законопроекту КПК України слід детально регламентувати статус кожного із субєктів кримінального судочинства, закріпити гарантії незалежності посадових осіб органів дізнання і попереднього слідства, в ході чого ще раз переглянути та проаналізувати ідею створення єдиного незалежного слідчого органу, тим більше що Конституція України відводить слідчому апарату особливе місце в системі державних органів. Потрібно також звернути увагу на розмежування компетенції по підслідності статей КК України серед правоохоронних органів.

Потребує доопрацювання також і ціла низка інших позицій проекту КПК України. Необхідно посилити судовий контроль на такі дії і рішення органів досудового слідства, як поміщення обвинуваченого без його згоди до медичного закладу для проведення будь-якої експертизи, накладення арешту на майно, відсторонення від посади.

Питання про взяття під варту та продовження строків застосування цього запобіжного заходу вимагає залучення до розгляду даного питання у судовому засіданні самого обвинуваченого, його захисника або представника і вимагає розгорнутого проц 111d35b есуального врегулювання. Аналогічну проц 111d35b едуру доцільно передбачити і при розгляді скарг натривалість тримання під вартою при передачі справи для судового розгляду по суті (у суді вищої інстанції). Спірним також є положення проекту КПК України, згідно з яким у разі відмови прокурором від підтримання обвинувачення кримінальна справа підлягає закриттю, адже така відмова може мати місце із субєктивних мотивів прокурора, в тому числі й з особистих мотивів. Вважаємо доцільним встановити судовий контроль щодо закриття кримінальної справи.Здійснюючи кодифікацію кримінально-проц 111d35b есуального законодавства, необхідно також розробити та прийняти Закони України Про органи дізнання та досудового слідства, Про працівників органів дізнання та досудового слідства та їх соціальний захист, в яких розмежувати і визначити статус слідчих та дізнавачів, вимоги до кандидатів на ці посади, їхній соціальний захист, а також повноваження і функції органів слідства або особливості комплектації їх кадрами і забезпечення належних умов для провадження ними досудового слідства, неухильного дотримання Конституції і законів України, захисту прав і свобод громадян.

Розвязати ці нагальні питання можна шляхом приведення положень чинного КПК України у відповідність із Конституцією України і міжнародно-правовими актами, що регулюють правовідносини у сфері кримінального судочинства. Чітко та зрозуміло сформульовані проц 111d35b есуальні норми допоможуть усунути існуючі протиріччя, сприятимуть однаковому застосуванню законодавства субєктами кримінально-проц 111d35b есуальної діяльності та здійснити подальшу адаптацію кримінально-проц 111d35b есуального законодавства України до європейських правових стандартів.

Document Info


Accesari: 1063
Apreciat:

Comenteaza documentul:

Nu esti inregistrat
Trebuie sa fii utilizator inregistrat pentru a putea comenta


Creaza cont nou

A fost util?

Daca documentul a fost util si crezi ca merita
sa adaugi un link catre el la tine in site

Copiaza codul
in pagina web a site-ului tau.
Coduri - Postale, caen, cor

Politica de confidentialitate

Copyright Contact (SCRIGROUP Int. 2019 )