Documente online.
Username / Parola inexistente
  Zona de administrare documente. Fisierele tale  
Am uitat parola x Creaza cont nou
  Home Exploreaza
UploadПИТАННЯ ВИКОРИСТАННЯ ЗЕМЕЛЬ ПРИ ЗДІЙСНЕННІ ГЕОЛОГІЧНОГО ВИВЧЕННЯ НАДР

Ucraineana
ALTE DOCUMENTE

ЩО Е НАРКОТИК?
ЗДІЙСНЕННЯ ТА ЗАХИСТ ЦИВ
ВИВЧЕННЯ ОБЕРТАННЯ ПЛОЩ&
ДІАГНОСТИКА КОРПОРАТИВ&#
ПИТАННЯ СТРУКТУРИ І НОРМ
МЕТОДИ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛ&
Методична робота та обмі
ВИЗНАЧЕННЯ КОЕФІЦІЄНТІ&#

ПИТАННЯ ВИКОРИСТАННЯ ЗЕМЕЛЬ ПРИ ЗД 828g69i 030;ЙСНЕННІ ГЕОЛОГІЧНОГО ВИВЧЕННЯ НАДРВиникнення права користування надрами нерозривно повязано з вирішенням питання про відповідну земельну ділянку, яка буде використовуватися при здійсненні використання надр.

Різновидом надрокористування згідно з законодавством України є геологічне вивчення надр, включаючи дослідно-промислову розробку. Геологічне вивчення надр визначається як спеціальні роботи і дослідження, спрямовані на одержання інформації про надра з метою задоволення потреб суспільства (ст. 1 Закону України від 04.11.1999 р. Про державну геологічну службу).

Цей вид надрокористування здійснюється лише за наявності у субєкта спеціального дозволу (ліцензії) на користування ділянкою надр. Однак перед отриманням такої ліцензії необхідно попередньо погодити питання про надання земельної ділянки з відповідною місцевою радою або з власником.

За ст. 66 Земельного кодексу України всі громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень.

Надання земельних ділянок для потреб, повязаних із користуванням надрами, проводиться після оформлення в установленому порядку прав користування надрами. Порядок отримання землі для здійснення геологічного вивчення передбачений Земельним кодексом. Землі надаються у користування без ліцензій за рішенням місцевих Рад.
Чинне законодавство передбачає, що геологічне вивчення надр за своїм характером є тимчасовим. Для здійснення цього виду надрокористування ст. 97 Земельного кодексу встановлює умови використання відповідних земельних ділянок. Зазначена норма щодо обовязків підприємств, установ та організацій, які проводять розвідувальні роботи, повязує можливість проведення таких робіт лише на підставі угоди з власником землі або за погодженням із землекористувачем. Наголошуючи на тому, що строки і місце проведення розвідувальних робіт визначаються угодою сторін, ст. 97 Земельного кодексу не визначає характер і сутність цієї угоди.

У даному випадку шляхом укладення угоди між субєктом, що виконує розвідувальні роботи та має спеціальний дозвіл (ліцензію) на геологічне вивчення надр, і власником земельної ділянки або землекористувачем, оформляються відносини щодо тимчасового зайняття відповідної земельної ділянки. Максимальні строки тимчасового зайняття земельної ділянки законом не встановлені. В кожному випадку вони визначаються сторонами угоди з урахуванням усіх фактичних обставин.

Суттєвим є і такий аспект. Тимчасово зайнята для розвідувальних робіт земельна ділянка не вилучається у землекористувача і не викуповується у власника. Вона залишається у власності або користуванні відповідного субєкта, а підприємство, організація чи установа, яка здійснює розвідувальні роботи, лише тимчасово її займає і використовує для геологічного вивчення надр. Проект відведення земельної ділянки в цьому випадку не складається.
Відповідно до законодавства України користування землею та надрами є платним. Плата за користування надрами справляється у вигляді: платежів за користування надрами; відрахувань за геологорозвідувальні роботи, виконані за бюджетні кошти; збору за видачу ліцензій та акцизного збору.

Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати. Однак, як раніше підкреслювалося, геологічне вивчення здійснюється на земельній ділянці, що використовується на підставі тимчасового зайняття. Виникає питання стосовно плати за цю землю. З одного боку, вона використовується для певних цілей і у субєкта виникає обовязок щодо плати за цю землю. З іншого тимчасове зайняття не породжує ні права власності на земельну ділянку, ні відносин оренди цієї ділянки. Тому можна вважати, що земельні права субєкта взагалі не оформлені.

Земельний кодекс (ст. 156) гарантує власникам землі й землекористувачам відшкодування збитків, заподіяних внаслідок тимчасового зайняття сільськогосподарських угідь, лісових земель та чагарників для інших видів використання. Розмір збитків та порядок їх відшкодування обумовлюються угодою сторін.Важливим елементом будь-яких правовідносин виступають субєкти. Користувачами надр, в тому числі й для геологічного вивчення, можуть бути лише спеціалізовані підприємства, установи та організації, а також громадяни України, які мають відповідну кваліфікацію, матеріально-технічні та економічні можливості для користування надрами.

Земельні ж ділянки можуть використовувати фізичні та юридичні особи, тобто спеціальних вимог до таких субєктів законодавством не висувається.

У звязку із проведенням сучасної земельної реформи та розпаюванням земель виникають труднощі щодо отримання земельних ділянок для здійснення геологічного вивчення надр. Питання фактично залишається неврегульованим. Тому актуальною є необхідність врегулювання на законодавчому рівні порядку надання землі для зазначених потреб. Такий порядок має задовольнити інтереси користувачів надр і в той же час гарантувати реалізацію прав землевласників і користувачів земельних ділянок та забезпечувати їх охорону.
Document Info


Accesari: 2155
Apreciat:

Comenteaza documentul:

Nu esti inregistrat
Trebuie sa fii utilizator inregistrat pentru a putea comenta


Creaza cont nou

A fost util?

Daca documentul a fost util si crezi ca merita
sa adaugi un link catre el la tine in site

Copiaza codul
in pagina web a site-ului tau.
Coduri - Postale, caen, cor

Politica de confidentialitate

Copyright Contact (SCRIGROUP Int. 2019 )