Documente online.
Username / Parola inexistente
  Zona de administrare documente. Fisierele tale  
Am uitat parola x Creaza cont nou
  Home Exploreaza
Upload


loading...Jak nás server funguje ?

Ceha slovaca
ALTE DOCUMENTE

Synchronní generátor
Zenska cestina
Pravidla fóra
Zoldáci - Frederik Forsyth
Realismus
Základy zbozíznalství potravin
Win32:Sasser
Vypsaná fixa Brutální vsechno
Vyber
BUDE, NEBUDE


Jak nás server funguje ?

Nás server bězí na softwaru, který emuluje (napodobuje) hru World of Warcraft, tak jak bězí na oficiálních serverech společnosti Blizzard. Emulátor, který v současné době pouzíváme 17117s1819r se jmenuje MaNGOS a jeho vývoj je teprve v alpha verzi. To znamená, ze spoustu věcí ve hře funguje více či méně jinak, nez je tomu ve skutečné hře World of Warcraft a server je díky chybám emulátoru i méně stabilní. Přesto jsme přesvědčeni, ze i na tomto emulovaném softwaru se (občas s dávkou tolerance a trpělivosti) dají získat kvalitní herní zázitky.
Co je to ten MaNGOS ?

MaNGOS (Massive Network Game Object Server) je emulátor, který se stará o funkčnost naprosto vsech akcí, které ve hře vykonáváte. Zajisťuje bezproblémový běh celého serveru a zajisťuje komunikaci mezi klientem (vase nainstalovaná hra) a serverem.

Jeho vývoj začal 13. září 2005 a od té doby prosel znatelným vývojem, který nadále pokračuje. MaNGOS je poskytován zdarma jako open-source a je vydáván pod licencí GPL.

Vzhledem k tomu, ze je emulátor open-source a má přístupné zdrojové kódy, podílí se na něm vývojáři z celého světa. Za hlavní vývojáře jsou povazováni předevsím dva lidi - Daniel (theluda) a Vladimir_mangos. O vývoj emulátoru se vsak v současnosti stará ~17 dalsích vývojářů, kterým vsak jestě pomáhají dalsí nezávislí vývojáři, kteří zasílají svá vylepsení oficiálním vývojářům nebo pomáhají jako bug reportéři.

MaNGOS je naprogramován v jazyce C++ a C#, ke svému chodu pouzívá i databáze MySQL a SQLite. To emulátoru zajisťuje bezproblémový chod na téměř vsech operačních systémech. Na nasem serveru jsme se rozhodli pro OS Linux.

Co dokázeme opravit a co můzou změnit jen vývojáři

V nasich silách je opravovat mensí bugy, související s databází. Dokázeme měnit spawn (rozmístění) vsech NPC, mobů i objektů, umíme jim upravovat loot, u trenéra například měnit jaké spelly můze učit. Jsme schopni opravovat i Questy, měnit jejich odměny či zadání. Můzeme měnit nastavení celé hry (například povolit interakce mezi frakcemi, měnit nastavení počasí, upravovat interval ukládání hry, zakazovat či povolovat příkazy a mnoho dalsího).

Co vsak nezmůzeme, je téměř jakýkoliv zásah do jádra hry. Nemůzeme měnit funkčnost kouzel, neumíme měnit formule pro výpočet agra a dalsích slozitějsích věcí. vsechny tyto změny jsou (bohuzel, bohudík) jen v rukou zkusených vývojářů.Jak probíhá aktualizace serveru ?

MaNGOS vychází pravidelně v nových revizích. Takových revizí vyjde v průměru tak 5 za den. Proto samozřejmě není mozné nahrávat kazdou revizi. My revize pečlivě sledujeme, zjisťujeme co opravují a kdyz dospějeme k názoru, ze se update serveru vyplatí, pak jí začneme u nás testovat. Taková změna revize se provádí velmi nepravidelně, jedná se vsak o dobu mezi 14ti az 30ti dny.

Odkazy

Pokud vás, tak jako nás, vývoj emulátoru zaujal nebo si chcete samy emulátor vyzkouset, připravil jsem pro vás malý seznam odkazů. Jen prosíme, pokud si chcete emulátor samy vyzkouset a nevíte jak na to, nepiste nám. Na internetu se povaluje spoustu návodů, jak takový emulátor rozjet.

https://www.mangosproject.org
https://www.mangosproject.org/ChangeLog.xml
https://mangos.svn.sourceforge.net/viewvc/mangos/
https://svn.mangosproject.org/trac/MaNGOS/timeline
https://sourceforge.net/projects/mangos
https://www.mangosproject.info/
https://www.wowps.org/forum/faq.php?faq=mangos#faq_what_is_mangosloading...
Document Info


Accesari: 1012
Apreciat:

Comenteaza documentul:

Nu esti inregistrat
Trebuie sa fii utilizator inregistrat pentru a putea comenta


Creaza cont nou

A fost util?

Daca documentul a fost util si crezi ca merita
sa adaugi un link catre el la tine in site

Copiaza codul
in pagina web a site-ului tau.
eCoduri.com - coduri postale, contabile, CAEN sau bancare

Politica de confidentialitate

Copyright © Contact (SCRIGROUP Int. 2020 )