Documente online.
Zona de administrare documente. Fisierele tale
Am uitat parola x Creaza cont nou
 HomeExploreaza
upload
Upload




ATLANTA 1996

Croata sarbo croata


ATLANTA 1996

Svetsko prvenstvo 1994. godine je trebalo da se odrzi u Beogradu. Medjutim, zbog trogodisnjih sportskih sankcija koje su uvedene nasoj zemlji, ono nam je oduzeto i dato Torontu. A mi smo se posle toga pojavili na evropskoj i svetskoj sceni tek 1995. godine na Evropskom prvenstvu u Atini.



Ljubitelji kosarke bili su uskraćeni za utakmicu stoleća 1992. godine u Barseloni, između Američkog Drim tima i verovatno, najbolje evropske kosarkaske reprezentacije XX veka. Ovakva pretpostavka proističe iz činjenice da je čak devet kosarkasa sa prostora bivse Jugoslavije koji su igrali za "Plave" 90. i 91. kasnije zaigralo u najačoj ligi na svetu NBA ligi. Nazalost, do te utak 111t1921b mice nije doslo. Umesto toga, u finalu je igrala samo Hrvatska reprezentacija u kojoj je igralo otprilike pola igrača bivse Jugoslavije. Hrvati su glatko izgubili od Drim Tima, ekipe SAD.

U velikom finalu Prvenstva Evrope u Atini 1995. godine jugoslovenska reprezentacija je pobedila Litvaniju, reprezentaciju novonastale drzave, posle raspada velikog kosarkaskog rivala SSSR-a. Litvance su predvodili Sabonis i Marčuljonis. Junak finala je bio Aleksandar Đorđević, a na evropskom nebu zasijale su nove zvezde, Dejan Bodiroga i Zeljko Rebrača.

Zeljko Obradović, plejmejker reprezentacije iz Seula 1988. Godine je u međuvremenu (1991) postao trener svetskog kalibra i prvi asistent Dusanu Ivkoviću saveznom treneru Jugoslovenske reprezentacije. Posle atinskog zlata, Dusan Ivković je svoje mesto prepustio upravo njemu, ali je ostao uz reprezentaciju kao savezni selektor.

Obimne pripreme za Atlantu

Pripremajući se za Olimpijadu u Atlanti, Jugoslavija je odigrala devet trening utakmica. Četiri su bile zvanične: protiv Spanije u Beogradu (103:71) i tri na turniru u Berlinu, protiv Grčke (82:69), Litvanije (70:86) i domaćina Nemačke (91:76); i pet nezvaničnih: jedna protiv mlade selekcije i četiri na američkoj turneji protiv američkih Ol star timova.

Aleksandar Đorđević, junak atinskog finala, zbog povrede nije odigrao ni jednu od pripremnih utakmica odigranih u Evropi i prvu na američkoj turneji. A Zoran Savić zbog povrede i porodičnih problema, nije ni putovao u Berlin, nego se priključio ekipi tek u Los Anđelesu, dvadesetak dana pre početka Olimpijade.

Ocenjujući igre i rezultate naseg tima na utakmicama Superkupa u Berlinu, savezni trener Z. Obradović je istakao zadovoljstvo trenutnom formom, a nedostatke kojih je takodje bilo, kao sto su nepreciznost u sutu i neuigranost, valjalo je ispraviti pre ulaska u Olimpijsko selo u Atlanti.

Sa prvobitnog spiska od 15 imena otpao je najpre Zeljko Topalović, centar beočinskog BFC-a , a posle prijateljskih utakmica u Americi sa ekipama sastavljenih od Univerzitetskih i NBA igrača i Bulatović (FMP Zeleznik) i Đokić (Spartak-Partizan).

Od planiranih sest utakmica na američkoj turneji odigrali smo četiri (Los Anđeles, Čikago , Njujork i Pitsburg) protiv Ol star selekcija. Ostvarene su sve četiri pobede (u Los Anđelesu 92:85, u Čikagu 108:78, u NJujorku 110:80 i u Pitsburgu 117:86) a Sasa Djodrdjevic je najavio atinsku formu postigavsi u poslednjoj utakmici 29 poena. Četiri dana pre ulaska u Olimpijsko selo, reprezentacija Jugoslavije provela je u Mejkonu, gradiću udaljenom stotinak kilometara od Atlante. Plavi su u miru slagali poslednje kockice u skladni mozaik i, dva dana pre premijerne utakmice protiv Grčke, usli u Olimpijsko selo.

Svi rivali na dlanu

Ekipa SAD, nazvana "Drim Tim III", posle ona dva, iz Barselone i Toronta, gazila je sve pred sobom. Predvođeni NBA trenerom Leni Vilkinsom, u pripremnom periodu Amerikanci su ostvarili pobede protiv Kine, Australije, Grčke i Brazila. Razlika u njihovu korist na ovim susretima bila je između 50 i 60 poena. Na konferenciji za stampu organizovanoj neposredno pred početak turnira, američki selektor je istakao da će Drim Tim sve rivale pokusati da slomi tempom, naglasavajući da je pimarni cilj zlato, ali ni da spektakl neće izostati.

Hrvati su dvadesetak dana pre Olimijade ostali bez Tonija Kukoča (polomljen palac), a kako je u saobraćajnoj nesreći neposredno pred EP u Nemačkoj 93. zivot tragično izgubio Drazen Petrović, jedan od najboljih igrača Evrope svih vremena, moralo se priznati da to vise nije bila ona ekipa iz Barselone 1992. Ipak, Kukoč se pridruzio Rađi, Vrankoviću i Komazecu već u prvom kolu takmičenja, ali ni to nije bilo dovoljno da se napravi neki bolji rezultat.

Litvanska reprezentacija, opasni rival iz atinskog finala, delovala je pored Amerikanaca najozbiljnije, a trener Valdas Garastas i vodeće zvezde Sabonis (učesnik tri olimpijade- 88.,92. i 96.), Marčuljonis i Karnisovas nisu skrivali ambicije-finale i borbu za zlato.

Reprezentacija Australije bez Luka Longlija, centra Čikago Bulsa, koji je otkazao zbog premorenosti, nije predstavljala nepobedivog rivala, a debitanti na olimpijskom kosarkaskom turniru Grci, predvođeni veteranima Janakisom, Fasulasom i Hristoduluom zeleli su da se prikazu u najboljem svetlu, mada je za njih realnost bila peto-sesto mesto.

Predstavnici američkog kontinenta, Portoriko i Brazil, nasi protivnici u grupi, takođe su gajili određene ambicije. Ramon Ramos i Pikulin Ortiz predvodili su ekipu Portorika, koja je bila sastavljena pretezno od golobradih mladića sa američkih univerziteta, dok su Brazilci na čelu sa veteranom Oskarom Smitom (38 godina-peti nastup na olimpijadi) predstavljali uvek neugodnog rivala.

Argentina i Kina na ovom turniru sigurno nisu mogle da se ubroje u favorite za medalje. Za njih je uspeh predstavljao i plasman u prvih osam ekipa.

Ostala dva učesnika Angola i Koreja su bili totalni autsajderi i niko od njih nije očekivao da ostvari vise od jedne pobede i to, u poslednjoj utakmici i međusobnom susretu za jedanaesto (predposlednje) mesto na kosarkaskom turniru.

Prva utakmica - najteza

Na utakmici prvog kola protiv reprezentacije Grče (71:63), Jugosloveni nisu briljirali. Iako se znalo da su nam prve utakmice na turnirima tradicionalno teske, ipak smo očekivali laksi put do pobede. Posle početnih 8:0 i 10:2 za Plave, Grci preokreću rezultat. Posle pet "prodatih" lopti nasih momaka, prelaze u vodjstvo sa 12:15. Čak 12 izgubljenih lopti Jugoslovena i relativno losa igra Danilovića, Divca i Paspalja rezultirali su neresenim rezultatom u prvom poluvremenu (30:30). Jedina svetla tačka u nasem timu bio je Zoran Savić koji je briljirao i u odbrani i u napadu. Početak drugog poluvremena ličio je na početak utakmice. Poveli smo sa 41:35 ali su Grci serijom od 0:8 ponovo presli u vođstvo (41:43). U 29. minutu Divac je dobio četvrtu ličnu gresku a dve trojke Grka Sigalasa povećale su vođsto "Helena" na zabrinjavajućih 46:53 u 31. minutu utakmice. Pogocima Bodiroge (trojka) i Rebrače, ponovo smo uhvatili priključak, a tri minuta pre kraja "rođeni pobednik" Aleksandar Đorđević praktično je svojom igrom, asistencijama i pogocima odlučio pobednika. Trojka Danlovića minut i dvadeset sekundi pre kraja je osigurala pobedu u ovom teskom susretu u kome nismo briljirali. Savić je bio nas najistaknutiji pojedinac sa 21 poenom (12-9) i sedam skokova. Danilović je nesto boljom igrom u drugom poluvremenu uspeo da postigne 18 poena. Jos jednog igrača-Zeljka Rebraču, treba istaći u ovom susretu. Postigao je za 25 minuta provedenih u igri, 6 poena i ostvario dva skoka i četiri blokade.

U derbiju prvog kola između ekipa Hrvatske i Litvanije viđena je prava drama. Slavili su Litvanci 83:81 posle dva produzetka. Pred kraj utakmice su ostali bez trojice najboljih: Sabonisa (20 poena), Karnisovasa (16 poena) i Marčuljonisa (14 poena), ali ni to nije pomoglo Hrvatima. Oni pored odličnog Tonija Kukoča (33 poena) nisu imali bar jos jednog raspolozenog kosarkasa. U meču u kome su obe ekipe imale prilike da pobede, veteran Rinas Kurtinaitis (12 poena) imao je dovoljno koncentracije i snage da velikog rivala obori na kolena i donese trijumf svom timu.

U latinoameričkom derbiju takođe je bilo puno neizvesnosti Portoriko-Brazil 98:101. Jugo- Brazilac Oskar Smit, ponovo je pokazao da je neprikosnoveni kralj strelaca. Nanizao je 45 poena (dvojke 8-4,trojke 22-10,slb 7-7) a najveći rival, Portorikanac Pikulin Ortiz je sa 35 poena bio dostojan rival.

Pred 35.000 gledalaca u "Dzordzija domu" u Atlanti, američka ekipa nije zasvetlela pravim sjajem. Argentinci su na poluvreme otisli sa samo dva poena minusa i sve do pet minuta pre kraja imali su kakav takav rezultat 73:61. Ipak, na kraju je bilo 96:68 i zasluzen trijumf domaćina, ali i uz razočarano prepuno gledaliste, koje je očekivalo egzibiciju i katastrofu "Gaučosa".

Druga utakmica Jugoslovena na turniru, protiv Australije, predstavila je "plave" u pravom svetlu. Petorka: Đorđević, Danilović, Paspalj, Divac i Savić, za tili čas zgromila je protivnika. Zaustavivsi spoljne igrače Gejza i Hila, Plavi su kontranapadima preko Danilovića i Paspalja ostvarili pobedu od 91:68. Kada se u sestom minutu lakse povredio Đorđević, pomislili smo da će se "Kenguri" malo konsolidovati, ali ulaskom Sase Obradovića nista se nije promenilo. Majstorski je zamenio prvog plejmejkera i na kraju susreta bio najbolji strelac naseg tima sa 18 postignutih poena. Na ovoj utakmici imali smo 25 asistencija i 8 manje izgubljenih lopti od protivnika, sto je bilo dovoljno za visoku pobedu.

U ostalim susretima treba istaći pobedu Grčke protiv Brazila sa 89:87, kao i iznenađujući poraz Litvanaca od Argentine rezultatom 65:61. Bez povređenog Karnisovasa i sa katastrofalno losim Kurtinaitisom i Marčuljonisom, Litvanci su platili ceh iscrpljujuće bitke u prvom kolu protiv Hrvata. Jedina svetla tačka bio je Sabonis sa 20 postignutih poena dok su se na drugoj strani, kod Argentinaca koji su gotovo svo vreme susreta bili u vođstvu, istakli Esprilj sa 25 poena i Milanezio sa 15 poena.

Treće kolo za Jugoslovene je bio laksi trening i to u glavnoj areni "Dzordzija Doma" pred 30.000 gledalaca. Pobedili su Juznu Koreju sa 118:65. Imponovala je ozbiljnost svih igrača i maksimalno ozbiljan pristup ovom meču, sto ranije nije bio slučaj kada se radilo o susretima sa autsajderima.Treba napomenuti da smo prva dva susreta protiv Grčke i Australije igrali u sali Morhaus koledza pred daleko manjim brojem gledalaca.

Posle dve sjajne utakmice Argentina je neočekivano izgubila od Kine, a repriza prvog kola i susreta Hrvatska-Litvanija desila se u meču Brazil-Australija, koju su "Kenguri" posle dva produzetka dobili rezultatom 109:101. Najbolji igrač Argentinaca, Marselo Nikola koji se povredio na prethodnoj utakmici, već je bio na putu za Buenos Aires a Endrju Hil i Sejn Gejz nadoknadili su propusteno u utakmici sa Jugoslavijom i za svoj tim postigli ukupno 63 poena.

Litvanci se predali - unapred

Od derbija u drugoj grupi između Litvanije i SAD nije bilo ni početnog slova. Litvanci su se unapred predali i odigrali meč bez lakse povređenog Marčuljonisa. Arvidas Sabonis je na parketu proveo samo pet minuta u prvom poluvremenu.To je "uspavalo" NBA zvezde, koje su stručnjaci procenili na oko 800 miliona dolara, pa su odigrali jos jednu "uspavanku" pobedivsi sa 104:82.

Jugoslovenska ekipa je u četvrtom susretu na olimpijadi odrzala jos jedan javni trening u Dzordzija domu pred 33.750 gledalaca. "Karioke" su pobeđene rezultatom 101:82. Startna petorka je već posle desetak minuta povela sa 34:17. Danilović je sjajno čuvao Oskara Smita, Đorđević je asistencijama iza leđa dovodio Brazilce do očajanja, a Savić, Divac i Paspalj su zatvorili sve prilaze nasem kosu. U nastavku ista slika, ali sa novom petorkom jugoslovena. Zeljko Rebrača, Bodiroga, Tomasević i Obradović dovrsili su započeto. U jednom trenutku razlika u korist Plavih je bila čak 32 poena.

U ostalim susretima četvrtog kola postignuti su očekivani rezultati. Jedina neizvesnost u poslednjem kolu bila je odluka o drugom mestu u nasoj grupi. Medjusobno su odlucivali Grčka i Australija.

Protiv Portorika, reprezentacija Jugoslavije pokazala je dva lica. Posle vođstva od 21 poena razlike i izlaska iz igre Danilovića i Divca, Plavi su neozbiljnom igrom i nerezonskim sutevima sa linije tri poena dozvolili protivniku da napravi 0:17 i smanji razliku na samo 4 odnosno nesto kasnije 2 poena 64:62. Posle tajm-auta koji je zatrazio Z.Obradović i povratka Danilovića, Đorđevića i Divca u igru, sve se brzo vratilo na staro. Ostvarena je pobeda od 97:86 a Đorđević i Danilović maestralno su vodili plave do nje.

Grci su u vrlo čudnoj utakmici izgubili katastrofalno od Australije rezultatom 103:62. Utisak svih koji su gledali ovu utakmicu je bio da su nasi bivsi susedi hteli da ovim porazom izbegnu Hrvate za protivnika, već da u četvrtfinalu odmere snage sa "slabijom" ekipom , Litvanijom.

Poslednji javni trening Plavi su odrzali protiv Kineza ostvarivsi pobedu od 128:61, koja ulazi u istoriju kada je rec o utakmicama reprezentacije Jugoslavije na Olimpijskim igrama. Naime, ostvarena je najubedljivija pobeda (67 poena razlike).

U susretima četvrtfinala se pokazalo da je Grčka pogresno procenila snagu Litvanaca. Utakmica protiv Sabonisa i drugova zavrsena je katastrofom Helena 66:99. Litvance je u polufinalu ocekivao susret sa Jugoslavijom. U ostalim utakmicama SAD su lako i ubedljivo pobedile ekipu Brazila, a Australija je ostvarila jos jedan podvig i pobedom protiv totalno indisponiranih Hrvata, ostvarila značajan uspeh, plasman u polufinale.

Uzbudljivo polufinale protiv Litvanije

Repriza atinskog finala i jos jedna vrhunska predstava pred 34.069 gledalaca krasila je polufinalni susret Jugoslavije i Litvanije. Ni vođstvo protivnika od 9 poena razlike u jednom trenutku prvog poluvremena nije dekoncentrisalo "Beli Drim Tim". Velike muke zadavao je Daniloviću veteran Kurtinajtis (četiri trojke), koji je pogocima sa linije tri poena odrzavao vođstvo Litvanaca. Preokret se desio kada smo zaigrali brze i angazovanije. Serijom pogodaka Sase Đorđevića napravili smo brejk i poveli, a odličnom odbranom neutralisali smo litvanske zvezde Sabonisa (Divac), Karnisovasa (Paspalj i Bodiroga) i Marčuljonisa (Đorđević). Kako su plavi igrali odbranu, moze da posluzi podatak, da su Marčuljonis i Karnisovas svoje prve poene postigli u 23 minutu utakmice. Konacan rezultat je bio 66:58 za reprezentaciju Jugoslavije. Snaga Jugoslovena je posebno dosla do izrazaja u poslednjih pet minuta susreta, kada smo delovali nepogresivo. Procenat suta iz slobodnih bacanja, koji je na prvih sest utakmica iznosio 66% podigli smo na 89% u ovom meču (19-17) a Danilović i Đorđević, koji su u ovaj period usli sa sutom iz igre od 11-2, do kraja su zajednički sutirali jos 11- 8.

Najveća neprijatnost bila je povreda zgloba Zorana Savića, koji je zbog nje već u sestom minutu morao da napusti parket. Bez obzira na bolove, pomogao je drugovima u finisu susreta ali je ostala neizvesnost da li će moći da nastupi u finalu. Njegov izostanak je za nas bio veliki hendikep.

Drugi polufinalni par odigran je sa neuporedivo manje neizvesnosti. Amerikanci su ostvarili pobedu od 101:73 uz konstataciju da je reprezentacija Autralije pruzila sjajan otpor neuporedivo jačoj ekipi.Vredno je pomena samo to, da je ovo bila 100. pobeda američkog tima na olimpijskim igrama.

Jugoslavija u velikom finalu

Veliko finale, moglo je da počne. Jedine dve neporazene ekipe na kosarkaskom turniru u Atlanti ukrstile su koplja u nedelju, 4.avgusta 1996.godine pred 34.600 gledalaca u "Dzordzija domu".

Plavi oslabljeni neigranjem Zorana Savića, naseg najstandardnijeg kosarkasa na celom turniru, dugo su odrzavali ravnotezu protiv favorizovanih domaćina. Amerikanci predvođeni Dejvidom Robinsonom (28 poena) i Redzi Milerom (20 poena) su morali dobro da se pomuče da bi i finale okončali pobedom. Jugosloveni koji su počeli susret sa petorkom Đorđević, Danilović, Bodiroga, Paspalj i Divac odigrali su tako zrelo i nadahnuto, tipično po američkom receptu, sa veoma čvrstom odbranom, efektnim kontrama i lepim pogocima. Ni jednog trenutka u prvih pola časa igre nismo bili u podređenom polozaju a veliki broj gledalaca koji su listom navijali za domaćina počeo je da se pribojava za konačan ishod. Izvanredna igra izabranika Zeljka Obradovića istrosila je nerve velikih NBA zvezda, pa su u jednom trenutku sevale i varnice. Doslo je do gurkanja i zučnih rasprava, a najnervozniji su bili Karl Meloun i Redzi Miler. Kod Jugoslovena nije bilo ni jednog slabog mesta. Svi igrač su pruzili maksimum, uz konstataciju da je Zarko Paspalj odigrao mozda i najbolju partiju u reprezentativnom dresu, postigavsi 19 poena (sut za dva 10-7, sut za tri 1-1, sl.bacanja 4-2). Rebrača i Obradović uspesno su dopunjavali startnu petorku Jugoslovena, dok je Divac vodio pravi rat pod nasim kosem sa Olajdzuvonom, Robinsonom, Barklijem i Melounom. Ubrzo posle izlaska Vlade Divca u 25 minutu utakmice, kola su krenula nizbrdo. Kada je koncentracija popustila prodali smo olako nekoliko lopti i posteno se ispromasivali sa linije slobodnih bacanja, sto je bilo dovoljno protivniku da se rezultatski odlepi i ostvari visoku pobedu.

Američka ekipa je morala i pored toga da ulozi maksimum svog znanja i umesnosti da bi ostvarila rezultatski visoku pobedu (69:95) i zadovoljila brojno gledaliste.

Jedan od najčuvenijih svetski trenera Aleksandar Gomeljski, posle velikog finala nije stedeo komplimente na račun Jugoslovenske ekipe: " Zaista najiskrenije mislim da su Jugosloveni zasluzili zlatnu medalju. Naravno, ne smatram da su Amerikanci ne zasluzeno pobedili. Oni imaju najbolji tim na svetu, ali su ovog puta naisli na fenomenalan otpor najbolje ekipe sveta. Jugosloveni su pokazali da igraju fenomenalnu kosarku, da su u stanju da se ravnopravno nose čak i sa ovim tamnoputim azdajama."

Na konferenciji za stampu po zavrsetku utakmice Leni Vilkins istakao je sledeće :"Ubeđen sam da ovakvu jugoslovensku reprezentaciju ne bi mogla da pobedi ni jednauniverzitetska ekipa, a dobro je poznato kako ti momci igraju. Mnogi od njih odmah po prelasku u NBA postaju svetske zvezde. Mislim da sam ovim na najbolji način odgovorio sta mislim o protivniku na zavrsnoj svečanosti. Jugosloveni su nas mučili skoro čitavih 30 minuta, igrali su zaista izvanredno, naročito u odbrani, izuzetno čvrsto, sa mnogo skokova i kontri."

Selektor Jugoslovena Zeljko Obradović ocenjujući igru svojih pulena istakao je sledeće "I posle ove utakmice mogu samo da čestitam mojim momcima. Nisu se uplasili velikog rivala, junački su se borili svih 40 minuta, a punih pola sata bili potpuno ravnopravan protivnik najboljoj ekipi na svetu. Prvo poluvreme smo odigrali izuzetno kvalitetno, imali smo pametna resenja u napadu, čak i sansu da na odmor odemo sa minimalnom prednosću. Izlazak Divca znatno nas je pogodio, a nesto kasnije i Rebrača je dobio petu ličnu gresku. Sve je to uticalo da dozivimo nezasluzeno visok poraz koji nije rezultat nase slabe igre, već isključivo pada koncentracije u poslednjih desetak minuta susreta. Akcije smo i dalje dobro gradili, ali čak ni ziceri nisu bili realizovani. Iz istih razloga promasili smo čak 17 slobodnih bacanja. Kada se sve to sabere jasno je da razlika na kraju nije realna slika događaja tokom celog susreta".

Sjajni bek Indijane Redzi Miler odao je priznanje Jugoslovenima :"U prvom poluvremenu Jugosloveni su nam pruzili sjajan otpor. Nas nije sluzio sut, napravili smo i nekoliko gresaka i bili pod izvesnom dozom nervoze. U nastavku smo blistali. Dejvid Robinson je pruzio fantastičnu partiju.

Tandem sa Olimpijade u Seulu 1988. je u jednom trenutku utakmice pomislio isto: "Mič i ja smo pri kraju prvog poluvremena pogledali jedan drugog i verujte mi bili smo uplaseni, istakao je Robinson, navrla su neugodna sećanja na Seul, ali smo ipak verovali da će stvari doći na svoje mesto, sto se i dogodilo."

Sta kazu analize?

U taboru Plavih svi su bili zadovoljni ostvarenim. Sasa Đorđević je bio pomalo ljut i na sudije: "U drugom poluvremenu su nas prosto prebili. Kada su videli da sa nama ne mogu lako da izađu na kraj, počeli su da upotrebljavaju sav arsenal dobro poznatih profesionalnih trikova"

Vlade Divac, pored Paspalja junak finalnog susreta, je rekao: "Trudio sam se da budem lider tima, sto je i normalno posto najbolje poznajem NBA profesionace. Sve u svemu, izuzetno sam zadovoljan, ostavili smo srce na terenu i nemamo za čim da zalimo"

Analizirajući nastup naseg tima na ovoj Olimpijadi valja istaći da je na svim utakmicama dominirao visok moral i kolektivna igra svih igrača. Zeljko Rebrača u kategoriji blokera ostavio je iza sebe takve asove kao sto su Fasulas, Sabonis, Sejkil O Nil, Olajdzuvon i Vranković, dok je u sutu za dva poena bio drugi iza Čarlsa Barklija sa samo dva postotka zaostatka. Treći na ovoj listi bio je Zoran Savić, a sesti Dejan Bodiroga.

Kada su u pitanju asistencije i ukradene lopte, u oba slučaja ekipno smo zauzeli drugo mesto, iza neprikosnovenih Amerikanaca. Najbolji asisten plavih Sasa Đorđević, ostvario je 5,6 asistencija po meču i zauzeo sedmo mesto u ovom elementu (prvi Toni Kukoč 7,75 po meču), dok je Vlade Divac bio nas najbolji "kradljivac" i sa 1,3 ukradene lopte osvojio 10 mesto u konkurenciji bekova i plejmejkera na turniru.

Po povratku u Beograd je priređen nezaboravan doček svim osvajačima medalja na ovim Olimpijskim igrama. Pred vise stotina hiljada ljudi, kosarkaska ekipa dozivela je nezaboravne trenutke. Stručnom stabu neprikosnovenih vladara Evrope, ostalo je da se u naredne četiri godine, do sledeće Olimpijade dobro pripremi i sastavi tim koji će neprikosnovenim NBA zvezdama da zada vise muke nego u Atlanti. Naravno, zar treba reci da se novi okrsaj drim timova, Belog i Crnog očekuje i u Sidneju? On se najavljuje kao novo veliko-Sidnejsko, finale kosarkaskog turnira.


Document Info


Accesari: 5269
Apreciat: hand-up

Comenteaza documentul:

Nu esti inregistrat
Trebuie sa fii utilizator inregistrat pentru a putea comenta


Creaza cont nou

A fost util?

Daca documentul a fost util si crezi ca merita
sa adaugi un link catre el la tine in site


in pagina web a site-ului tau.




eCoduri.com - coduri postale, contabile, CAEN sau bancare

Politica de confidentialitate | Termenii si conditii de utilizare




Copyright © Contact (SCRIGROUP Int. 2024 )