Documente online.
Username / Parola inexistente
  Zona de administrare documente. Fisierele tale  
Am uitat parola x Creaza cont nou
  Home Exploreaza
Upload
Wnioski i ćwiczenia na przyszłość

Poloneza
Wnioski i ćwiczenia na przyszłość.

Ćwiczenia usprawniające pamięć:

Zacznij uczyć się nowego przedmiotu lub nowych języków, aby zwiększyć "pamięciową bazę danych",
Jeśli odkryłeś, co ci pomaga w zapamiętywaniu, ćwicz to i doskonal,

Zwracaj uwagę na sny i zapamiętuj szczególnie te obrazy z przeszłości, które, wydawało ci się, zapomniałeś bezpowrotnie,

Co jakiś czas wracaj pamięcią do przeszłych okresów twego życia i przypominaj sobie jak najwięcej szczegółów i faktów,

Pisz pamiętnik, używając słów-kluczy, rysunków i symboli i jak najwięcej kolorowych Map Myśli. Doskonale nadaje się do tego Uniwersalny Organizator Danych - patrz str. .

Stosuj poznane techniki i metody pamięciowe nie tylko w praktyce dnia codziennego, ale również dla ćwiczeń i przyjemności.

Tak organizuj czas nauki, aby utrzymywać rozumienie i zapamiętywanie na najwyższym poziomie, i aby wypłaszczać "środkowe" załamanie na krzywej trwałości pamięci.

Powtarzaj wyuczony materiał tuż zanim zaczniesz go zapominać,

Ćwicz możliwie najczęściej posługiwanie się prawą półkulą mózgu, dzięki której tworzysz barwne, "żywe" obrazy, ułatwiające zapamiętywanie,

Próbuj widzieć i "czuć" jak najwięcej szczegółów wszystkiego, co oglądasz. Im więcej szczegółów zapamiętujesz, tym łatwiej je sobie przypomnisz.

Jeśli zrobisz to wszystko, nie zaniechasz lektury książek na temat kształcenia pamięci, zaczniesz zostawiać "kartki przypominacze" we właściwych miejscach, ustalisz plan powtórek i poprosisz innych, aby zadawali ci "doraźne" zadania pamięciowe, coraz sprawniejsza pamięć i umysł będą ci służyć do końca życia.

WNIOSKI

Tak więc przeczytałeś tę książkę, a to znaczy, że włączyłeś właśnie potężny umysłowy "silnik drugiej generacji", swoisty dopalacz, który pchnie jakość twojego życia na wyższy poziom.

Im więcej ćwiczysz znajomość i posługiwanie się metodami i technikami pamięciowymi, tym bardziej usprawniasz swoją pamięć, tym większy staje się twój potencjał twórczy i większa wrażliwość każdego ze zmysłów.

A to znaczy, że zaczynasz kroczyć w górę, po spirali osobistego rozwoju i wzrostu, że zaczniesz nie tylko zapamiętywać sny i marzenia, ale i je realizować. Wykorzystując zasady pracy umysłowej opisane w tej książce zwiększasz w ogromnym stopniu swoje możliwości. Kto wie, może więc wkrótce staniesz się członkiem klubu "Mnemonistów", a może zobaczymy się na Międzyszkolnych lub Światowych Mistrzostwach w Zapamiętywaniu?Życzę, aby dobra i coraz lepsza pamięć ułatwiła ci tę niezwykłą drogę, na którą wkracza coraz więcej ludzi.

Wszelkie informacje na temat książek, kaset magnetofonowych i video, działalności Klubów Rusz głową, kursów i materiałów szkoleniowych związanych z kształceniem pamięci i rozwojem umysłu możesz uzyskać pisząc pod adres:

The Buzan Centres

54 Parkstone Read, Pole

Dorset BH15 ZPX U.K.

tel./fax: 0-044 1202 674676

Email 101737.1141@compuserve.com

ZEWNĘTRZNA STRONA OKŁADKI

Możliwości tkwiące w ludzkiej pamięci są naprawdę niezwykłe. A jak to wygląda u Ciebie? Czy posługujesz się swoją pamięcią właściwie? Wykorzystujesz ją najlepiej jak potrafisz?

W nowym, poprawionym wydaniu książki Pamięć na zawołanie Tony Buzan, autor bestsellerów Rusz głową i Mapy Myśli i wynalazca tych ostatnich, odsłania w fascynujący sposób sekrety ćwiczenia pamięci i maksymalnego jej wykorzystania. Dzięki tej książce dowiesz się nie tylko jak szybciej i skuteczniej zapamiętywać nazwiska, liczby, daty i tysiące różnych informacji, ale również treść przemówień i artykułów, wiersze i całe książki. Coś dla siebie znajdą i uczący się obcych języków, i studenci zdający egzaminy, i gracze w karty i ci, którzy chcieliby posiąść intrygującą sztukę zapamiętywania snów.

Po Pamięć na zawołanie powinni sięgnąć wszyscy uczniowie i studenci, zwłaszcza w okresie powtórek i przygotowań do egzaminów. Tę pozycję warto polecić również dorosłym, narzekającym na pamięć z upływem lat oraz tym wszystkim, którzy dołączają do szybko rosnącej rzeszy specjalistów od łamigłówek i gier umysłowych oraz uczestników Mistrzostw Świata w Zapamiętywaniu.

Zainteresowani znajdą tu opis wszystkich klasycznych metod i technik pamięciowych, i oczywiście technikę notowania przy pomocy map myśli, opracowanych przez Tony Buzana. Dla każdego kto chce zapamiętywać więcej i na dłużej, książka ta będzie bezcenną pomocą i ekscytującym przewodnikiem po niezwykłym świecie superpamięci.


Document Info


Accesari: 1601
Apreciat:

Comenteaza documentul:

Nu esti inregistrat
Trebuie sa fii utilizator inregistrat pentru a putea comenta


Creaza cont nou

A fost util?

Daca documentul a fost util si crezi ca merita
sa adaugi un link catre el la tine in site

Copiaza codul
in pagina web a site-ului tau.
eCoduri.com - coduri postale, contabile, CAEN sau bancare

Politica de confidentialitate
Copyright © Contact (SCRIGROUP Int. 2022 )