Documente online.
Username / Parola inexistente
  Zona de administrare documente. Fisierele tale  
Am uitat parola x Creaza cont nou
  Home Exploreaza
Upload


loading...ZÁZNAM ZVUKU

Ceha slovaca
ALTE DOCUMENTE

Zlato
BloF (procházení virtuální 3D budovou skoly Felu a implementace do Cave)
Akou legislatívnou formou je v SR upravené účtovníctvo?
FINANČNÍ MATEMATIKA
VELMI MRAZIVÉ VÁNOCE
ZENSKÁ ČESTINA - slovníček pro pány
British Military Advisory and Training Team, Vyskov
Vypsaná fixa Brutální vsechno
Dopisy od Nikoho
Číslicové měřící systémy


Záznam zvuku
MAGNETICKÝ ZÁZNAM ZVUKU

Magnetický záznam zvuku se vytváří zmagnetováním magneticky tvrdého materiálu s velkou remanencí Br před stěrbinou záznamové hlavy magnetofonu. Záznamovým mater 15215c214p iálem je nejčastěji magnetofonový pásek, tvořený magneticky neaktivním mechanicky dostatečně odolným a trvanlivým plastovým nosičem, na jehoz povrchu je nanesena aktivní vrstva z magneticky tvrdých feritů. Pásek je tazen pohonným zařízením konstantní rychlostí (38,1; 19,05; 9,55; 4,75 nebo 2,4 cm/s) kolem pracovní stěrbiny záznamové hlavy.

Záznamová hlava magnetofonu: 1 magnetický tok elementů pásku, 2 aktivní stěrbina, 3 cívka, 4 jádro hlavy, 5 zadní stěrbina

Hlava je tvořena magnetickým obvodem slozeným z tenkých plechů s velkou permeabilitou a malými vysokofrekvenčními ztrátami, nebo je vyrobena ze speciálních feritů. Jádro hlavy bývá jestě přeruseno zadní stěrbinou sířky asi 0,5 mm. Na jádře je navinuta cívka, kterou prochází záznamový proud úměrný okamzité hodnotě zvukového signálu. Vznikající magnetické pole vystupuje v oblasti stěrbiny, jez je vyplněna materiálem s velmi malou permeabilitou, větsinou fólií z bronzu, a zmagnetovává aktivní vrstvu pásku, ve které zbývá remanentní indukce úměrná směru a intenzitě pole nad stěrbinou. Kdyby děj probíhal popsaným jednoduchým způsobem, docházelo by při záznamu k silnému nelineárnímu zkreslení vlivem nelineární magnetizační křivky záznamového materiálu, neboť výstupní napětí je přímo úměrné magnetické indukci B, kdezto pásek je magnetován magnetickým polem o intenzitě H, která je přímo úměrná záznamovému proudu i.

Magnetický záznam bez předmagnetizace (u je výstupní napětí, i je záznamový proud)

Aby bylo toto nelineární zkreslení odstraněno, posouvá se pracovní bod záznamového materiálu superpozicí vysokofrekvenčního magnetického pole, tzv. předmagnetizace, do lineární oblasti magnetizační křivky. Předmagnetizační proud o kmitočtu asi 50 az 100 kHz se přičítá k proudu záznamovému. Pro kazdý záznamový materiál musí mít vhodnou amplitudu odpovídající průběhu jeho konkrétní magnetizační křivky.Magnetický záznam s vf předmagnetizací

Reprodukce záznamu se provádí rovnoměrným posunem pásku se záznamem před stěrbinou snímací hlavy. Snímací hlava má podobnou konstrukci jako hlava záznamová, má vsak mensí sířku stěrbiny a aby byl její magnetický odpor co nejmensí, nemá zadní stěrbinu. V malých magnetofonech se obvykle pouzívá namísto jedné hlavy záznamové a jedné reprodukční pouze jedna hlava tzv. univerzální.

Před pořízením nového záznamu, musí být záznamový materiál odmagnetován a proto při kazdém záznamu probíhá i automaticky odmagnetování-vymazání předeslého záznamu. Vysokofrekvenční signál odebíraný z generátoru předmagnetizačního proudu je přiváděn do mazací hlavy umístěné před záznamovou hlavu. Feritové mazací hlavy mají dvě stěrbiny uspořádané tak, aby byl pásek mazán dvakrát po sobě, coz zajisťuje dokonalý výmaz předeslého záznamu. Pohyb pásku nad stěrbinou trvá určitou dobu, po kterou proběhne ve sledované části pásku několik uzavřených magnetizačních cyklů. Jak se sledovaný úsek pásku vzdaluje od stěrbiny mazací hlavy, zeslabuje se střídavé magnetické pole. Probíhající magnetické cykly se tím symetricky zmensují az na nulovou remanentní indukci. Nikdy nedochází k ideálnímu smazání záznamu. Udává se tzv. mazací útlum, coz je poměr amplitudy signálu 1 kHz před a po vymazání. Jeho hodnota se pohybuje minimálně v rozmezí 65-70 dB, kdy je záznam povazován za smazaný.

Mazání magnetického záznamuloading...
Document Info


Accesari: 1642
Apreciat:

Comenteaza documentul:

Nu esti inregistrat
Trebuie sa fii utilizator inregistrat pentru a putea comenta


Creaza cont nou

A fost util?

Daca documentul a fost util si crezi ca merita
sa adaugi un link catre el la tine in site

Copiaza codul
in pagina web a site-ului tau.
eCoduri.com - coduri postale, contabile, CAEN sau bancare

Politica de confidentialitate

Copyright © Contact (SCRIGROUP Int. 2020 )