Documente online.
Username / Parola inexistente
  Zona de administrare documente. Fisierele tale  
Am uitat parola x Creaza cont nou
  Home Exploreaza
Upload
Jak zapamiętywać terminy i godziny spotkań

Poloneza
Jak zapamiętywać terminy i godziny spotka

Wielu ludzi uważa, że terminy i spotkania są równie trudne do zapamiętania jak numery telefonów i najczęściej aby sobie z tym poradzić używają podobnych środków, tzn. kalendarzy i notesów. Niestety, nie zawsze mamy je przy sobie. W tym rozdziale opiszę dwa sposoby, jeden aby zapamiętać "terminarz dzienny", drugi - na ca& 16116u204q #322;y tydzień.Pierwszy wymaga znajomości podstawowych zakładek liczbowych, obrazkowych, alfabetycznych i innych. Wtedy wiążesz po prostu godzinę spotkania z zakładką. Ponieważ doba ma 24 godziny, w przypadku krótszych systemów połącz wybrane dwa ze sobą (czego nie musisz robić korzystając z GSP).

Powiedzmy, że masz dzisiaj następujące sprawy do załatwienia:

7.00 - poranny trening lekkoatletyczny z przyjaciółmi

10.00 - wizyta u dentysty

13.00 - lunch

18.00 - posiedzenie zarządu

22.00 - późny seans filmowy.

Zanim wyjdziesz z domu, przejrzyj po prostu tę listę i zbuduj stosowne łączniki - skojarzenia.

7-ma rano, a więc kosz. Zobacz jak kosz ćwiczy razem z tobą, biega, skacze albo jak ćwiczysz w wielkim koszu.

O 10-tej (Tezeusz) idziesz do dentysty. Tezeusz grozi mu mieczem, w rezultacie czego otrzymujesz najlepszy środek znieczulający. Nie czujesz żadnego bólu, uśmiechasz się przy borowaniu, chętnie podsuwasz kolejne zęby pod ostrze. Interesujące jest to, że wyobrażając sobie taką sytuację możesz rzeczywiście zmniejszyć ewentualny ból a nawet polubić dentystę!

O 13-tej jesz lunch. Zobacz, jak siedzisz przy posiłku razem z gośćmi, na dachu swego domu (13). Oglądasz panoramę, podziwiasz widoki.

O 18-tej posiedzenie zarządu. 18 to cukierki toffi, a więc rozdajesz je w dużych ilościach członkom zebrania, obsypujesz nimi cały zarząd.

Wreszcie o 22-giej idziesz do kina, ale na sali siedzą same świecące neony (22) a ty z ulubioną "neonówką" w ostatnim rzędzie.

A samą kolejność tych spotkań możesz zapamiętać albo przy pomocy ŁMS, albo wykorzystując zakładki obrazkowe lub liczby - rymowanki.

Drugi sposób pozwoli ci zapamiętać sprawy i terminy spotkań na cały tydzień. Najpierw oznacz, ponumeruj dni tygodnia w tradycyjny sposób:

poniedziałek    - 1wtorek    - 2

środa    - 3

czwartek    - 4

piątek    - 5

sobota    - 6

niedziela    - 7.

Natomiast godziny spotkań traktuj tak, jak w systemie pierwszym, tj. od 1-szej w nocy (0100) do 24-tej pod koniec dnia. Wtedy każdy dzień tygodnia i dowolną godzinę możesz przedstawić w postaci 2- lub 3-cyfrowej liczby, i w takiej właśnie kolejności, tj. najpierw dzień, potem godzina. Jeśli teraz znajdziesz słowo-zakładkę dla takiej liczby i połączysz je z daną sprawą lub terminem - zadanie masz już z głowy. Załóżmy więc, że we wtorek o 9-tej rano idziesz zobaczyć samochód, który zamierzasz kupić. Wtorek oznaczyłeś jako numer 2, któremu odpowiada głoska n wg FAC, a 9-tą rano przekładasz na głoskę p lub b. W zakładkach GSP znajdujesz 29 - napa. Aby zapamiętać, co masz zrobić we wtorek o 9-tej rano wyobraź sobie samochód, cały oblepiony wielkimi napami, albo z napami przy kierownicy.

Kolejny przykład. W środę (dzień nr 3) o godz. 17-tej masz lekcję gry na gitarze. Tę informację możesz zawrzeć w liczbie 317, dającej łatwo zamienić się na motykę. Wyobraź więc sobie, że grasz motyką na gitarze, albo że motyka sama gra na gitarze lub z tobą w duecie. Ludzie słuchają, biją brawo. Pamiętaj, aby wspierać wyobraźnię zasadą OBRAZ PLUS AKCJA, a więc czuj dotyk tej motyki, odbieraj dźwięk gitary, oglądaj publiczność itd.

Być może technikę tę uznasz za dość trudną w praktyce, gdyż wymaga dość dobrej znajomości zakładek wielocyfrowych. Można z tego wybrnąć zawężając ilość godzin do tych, w których zwyczajowo masz najwięcej spotkań, możesz więc np. przyjąć przedział od 10-tej rano, którą oznaczysz wtedy jako 1. W rezultacie wszystkie twoje terminy w ciągu dnia możesz przełożyć na zakładki 2-cyfrowe (wg. GSP).

Doświadczenie uczy, że dobrze jest najpierw nauczyć się zapamiętywać w ten sposób plan dnia, a potem rozkład zajęć w tygodniu.


Document Info


Accesari: 1810
Apreciat:

Comenteaza documentul:

Nu esti inregistrat
Trebuie sa fii utilizator inregistrat pentru a putea comenta


Creaza cont nou

A fost util?

Daca documentul a fost util si crezi ca merita
sa adaugi un link catre el la tine in site

Copiaza codul
in pagina web a site-ului tau.
eCoduri.com - coduri postale, contabile, CAEN sau bancare

Politica de confidentialitate
Copyright © Contact (SCRIGROUP Int. 2022 )