Documente online.
Username / Parola inexistente
  Zona de administrare documente. Fisierele tale  
Am uitat parola x Creaza cont nou
  Home Exploreaza
Upload
UŻYTKOWANIE SAMOCHODU

Poloneza
UŻYTKOWANIE SAMOCHODU

każdym myciu samochodu i czas upływający do kolejnego mycia nie przekracza dwóch lub trzech tygodni. Stosować tylko te środki myją­ce, które zawierają wosk karnauba lub wosk syntetyczny.

Po zastosowaniu środka myjącego zaleca się pokrycie lakieru środkiem konserwującym, zgodnie ze sposobem użycia podanym przez producenta.

Polerowanie

Polerowanie jest konieczne tylko wtedy, gdy lakier staje się matowy wskutek niewłaściwej pielęgnacji, pod działaniem kurzu ulicznego, zanieczyszczeń przemysłowych, słońca, desz­czu i nie można osiągnąć połysku za pomocą środków konserwujących.

Należy przestrzec przed stosowaniem silnie ścierających lub działających chemicznie ma­teriałów do polerowania, mimo że efekty przy pierwszym użyciu wydają się korzystne.

Przed każdym polerowaniem należy dokładnie umyć i starannie osuszyć samochód. Sposób polerowania powinien być zgodny z zalecenia­mi instrukcji użycia danego środka do polero­wania.

Nie należy polerować równocześnie zbyt dużej powierzchni, aby zapobiec zasychaniu środka do polerowania. Po użyciu niektórych środków jest konieczne przeprowadzenie konserwacji. Nie należy polerować na słońcu. Części nad­wozia z matowymi powierzchniami nie powinny być pokrywane środkami konserwującymi i po­lerowane.

Części ze stopów lekkich w nadwoziu nie wymagają szczególnej konserwacji.

Usuwanie zanieczyszczeń smołą

Plamy ze smoły są trudne do usunięcia, jeśli zostaną pozostawione przez dłuższy czas. Świeże plamy smoły mogą być usuwane mięk­ką szmatką nasączoną benzyną ekstrakcyjną albo etyliną, naftą i terpentyną. Do usuwania smoły nadaje się także środek do konserwacji lakieru i wtedy nie jest wymagane dodatkowe mycie zanieczyszczonego miejsca.Usuwanie plam po owadach

Pozostałości po owadach zawierają substan­cje, które mogą uszkodzić lakier, jeśli nie zo­staną usunięte w krótkim czasie. Zaschnięte resztki owadów nie dająsię usuwać przy użyciu samej wody i gąbki, lecz muszą być zmyte letniąwodąz niewielkąilościąmydła lub środka myjącego. Są również w handlu specjalne roztwory do usuwania resztek owadów.

Usuwanie zanieczyszczeń materiałami budowlanymi

Różnego rodzaju zanieczyszczenia materiała­mi budowlanymi zmywa się letnim roztworem neutralnego środka myjącego. Podczas mycia nie należy silnie pocierać, ponieważ można porysować lakier. Umyte miejsce spłukać do­kładnie czystą wodą.

Konserwacja części z tworzyw sztucznych

Części z tworzyw sztucznych, obicia siedzeń ze sztucznej skóry, obicie dachu, klosze lamp jak również czarne matowe części należy myć wodąz dodatkiem szamponu. Obicia dachu nie należy nasycać wodą. Części z tworzywa sztu­cznego można czyścić specjalnym środkiem przeznaczonym do nich. W żadnym wypadku nie wolno stosować rozpuszczalnika nitro lub paliwa.

Mycie szyb

Szyby okien od wewnątrz i z zewnątrz należy wycierać czystą miękką szmatką. Do mycia mocno zabrudzonych szyb nadaje się spirytus lub roztwór amoniaku w letniej wodzie, a także specjalny płyn do mycia szyb. Podczas czysz­czenia przedniej szyby należy odchylić do przo­du ramiona wycieraków i umyć także wycieraki. Uwaga. W razie stosowania środków do kon­serwacji lakieru zawierających silikony nie po­winny być wykorzystywane do mycia szyb szczotki, gąbki, irchy i szmaty używane do pielęgnacji lakieru. Podczas natryskiwania na lakier środków konserwujących należy przy­kryć szyby papierem lub innymi osłonami.


Document Info


Accesari: 1566
Apreciat:

Comenteaza documentul:

Nu esti inregistrat
Trebuie sa fii utilizator inregistrat pentru a putea comenta


Creaza cont nou

A fost util?

Daca documentul a fost util si crezi ca merita
sa adaugi un link catre el la tine in site

Copiaza codul
in pagina web a site-ului tau.
eCoduri.com - coduri postale, contabile, CAEN sau bancare

Politica de confidentialitate
Copyright © Contact (SCRIGROUP Int. 2021 )