Documente online.
Username / Parola inexistente
  Zona de administrare documente. Fisierele tale  
Am uitat parola x Creaza cont nou
  Home Exploreaza
Upload
ВИЗНАЧЕННЯ ТОВЩИНИ ПЛАСТИНОК СЛЮДИ ПРИ СПОСТЕРЕЖЕННІ ІНТЕРФЕРЕНЦІЇ З ВИКОРИСТАННЯМ СПЕКТРОСКОПА ПРЯМОГО ЗОРУ

Ucraineana
ВИЗНАЧЕННЯ ТОВЩИНИ ПЛАСТИНОК СЛЮДИ ПРИ СПО& 929j94j #1057;ТЕРЕЖЕННІ ІНТЕРФЕРЕНЦІЇ З ВИКОРИСТАННЯМ СПЕКТРОСКОПА ПРЯМОГО ЗОРУl SADCO S CO CO

SA S C AC для тонкої плівки дуже малі у порівнянні з відстанню від джерела. Тоді оптична різниця ходу

, (1)

n і показники заломлення пластинки і оточуючого середовища.

(2)

де товщина пластинки, кут падіння, а

, . (3)

. (4)

h n r

C D на межі між середовищем і повітрям. Відмінність у відбитті світла приводить до того, що на одній з меж розділу при відбитті світла втрачається півхвилі і змінюється на фаза одного з променів, а на іншій цього не відбувається. З цієї причини оптична різниця ходу, визначена вище, змінюється на l. (5)

h n r

(6)

k k h

h n у випадку відбиття від неї пучка білого світла. Якщо цей пучок світла розкласти призмою, то на фоні суцільного спектра зявляться темні смуги. Так як пучок білого світла складається з хвиль з різними довжинами хвиль, то на шляху може укластись парне число півхвиль, яке відповідає низці хвиль з різними довжинами хвиль.

. (7)

Аналогічно для іншої смуги, яка відповідає довжині хвилі

. (8)

Для двох сусідніх темних чи світлих смуг співвідношення між і буде . Визначимо k

, (9)

(10)

. (11)

Якщо між смугами, які відповідають довжинам хвиль і , знаходиться темних смуг, то формула (11) може бути переписана таким чином, (12)

оскільки співвідношення між і у цьому випадку буде таким: .

S

Увімкніть джерело живлення лампи та освітіть слюдяну пластинку (показник заломлення слюди ) пучком білого світла під кутом падіння, близьким до 0º.

У полі зору окуляра труби (див. рис. 3 у описі лабораторної роботи № 6-1) у світлі, відбитому від пластинки, одержіть неперервний кольоровий спектр, схожий на райдугу.

N

Виберіть для розрахунків у формулі (12) число інтервалів між темними смугами . Визначте і запишіть положення відповідної йому темної смуги відносно шкали спектроскопа.

Не змінюючи число інтервалів між темними смугами (), визначте і запишіть значення поділок шкали спектроскопа, що відповідають положенню наступних темних смуг (, ,), які спостерігаються на фоні кольорового неперервного спектра, відносно шкали спектроскопа для усього неперервного кольорового спектра, починаючи з червоної і закінчуючи фіолетовою його ділянками.Скориставшись градуювальною кривою спектроскопа, отриманою Вами в результаті виконання лабораторної роботи № 6-1, визначте числові значення тих довжин хвиль (,,,), які відповідають відповідним поділкам шкали спектроскопа ,,,.

h, в результаті проходження якого утворились інтерференційні смуги, що спостерігаються у спектроскопі. Для розрахунків, які треба виконати для усього спектра, починаючи з червоної і закінчуючи фіолетовою його ділянками, використайте, обираючи їх попарно, низку значень двох сусідніх довжин хвиль, наприклад і , або і , і .

Розрахуйте за формулою , де сума усіх значень товщини шару пластинки слюди, які визначені за формулою (12) для різних ділянок спектра, а nDocument Info


Accesari: 5031
Apreciat:

Comenteaza documentul:

Nu esti inregistrat
Trebuie sa fii utilizator inregistrat pentru a putea comenta


Creaza cont nou

A fost util?

Daca documentul a fost util si crezi ca merita
sa adaugi un link catre el la tine in site

Copiaza codul
in pagina web a site-ului tau.
eCoduri.com - coduri postale, contabile, CAEN sau bancare

Politica de confidentialitate
Copyright Contact (SCRIGROUP Int. 2021 )