Documente online.
Username / Parola inexistente
  Zona de administrare documente. Fisierele tale  
Am uitat parola x Creaza cont nou
  Home Exploreaza
Upload


loading...ДЕРЖАВНЕ СОЦІАЛЬНЕ СТРАХУВАННЯ МАТЕРИНСТВА

Ucraineana
Державне соціальне страхування матер& 242f55c #1080;нства
Матер& 242f55c #1080;нство це період життя жінки, який присвячено народженню і вихованню дітей. Він охоплює час вагітності, пологів, післяпологовий час і, щонайменше, період годування дитини до півтора року (ст. 183 КЗпП України), хоча суспільно значимим в даний час визнається період догляду за дитиною до досягнення нею трьох років (п. ж ст. 56 Закону України Про пенсійне забезпечення). Матер& 242f55c #1080;нство є звичайним явищем, тим не менше воно, як і хвороба, супроводжується втратою працездатності. Безперечно, непрацездатною жінка є лише певний, досить нетривалий строк: декілька днів після пологів. В інший проміжок періоду матер& 242f55c #1080;нства непрацездатність не має безумовного характер& 242f55c #1091;, адже у разі необхідності вагітна жінка може виконувати певну роботу аж до початку пологів. Проте справа у тому, що за роботу у цей час можна сплатити завелику ціну здоровя і життя самої матер& 242f55c #1110; та її дитини. Тому держава зацікавлена, щоб протягом періоду матер& 242f55c #1080;нства жінка утримувалася від виконання роботи. Мінімальні міжнародні стандарти з цього питання визначені Конвенцією МОП 1919 р. № 3, переглянутої у 1952 р. Про зайнятість жінок до і після пологів та Конвенцією 1952 р. № 103 Про охорону матер& 242f55c #1080;нства.

Охорона матер& 242f55c #1080;нства забезпечується обмеженням роботи певний період до і після пологів (акти МОП передбачають мінімальну тривалість відпустки у звязку з вагітністю та пологами, яка становить дванадцять тижнів і включає період обовязкової післяпологової відпустки строком не менше ніж шість тижнів). Слід зазначити, що законодавство України з цього приводу встановлює більш високі стандарти (ст. 17 Закону України Про відпустки). Завдяки ж державному соціальному страхуванню вирішується завдання збереження досягнутого життєвого рівня. Це полягає у тому, щоб, по-перше, відшкодувати втрачений за цей період заробіток; по-друге, компенсувати нові витрати, які викликані народженням дитини; по-третє, за наявності бажання жінки-матер& 242f55c #1110; (іншому родичу) надати їй можливість самостійно здійснювати догляд за дитиною у домашніх умовах до досягнення нею трьох років. Саме це зумовлює наявність трьох основних функцій цього виду соціального страхування.Перша функція соціального страхування матер& 242f55c #1080;нства полягає в наданні допомоги по вагітності та пологах, яка надається застрахованій особі у формі матер& 242f55c #1110;ального забезпечення і, як правило, повністю компенсує втрату заробітної плати (доходу) за період відпустки у звязку з вагітністю та пологами.

Сутність другої важливої функції полягає у задоволенні нових потреб, які зявилися після народження дитини і створюють додаткове фінансове навантаження на родинний бюджет. Саме ці нові потреби найчастіше породжують страх перед матер& 242f55c #1080;нством, призводять до погіршення матер& 242f55c #1110;ального становища батьків. Застрахованій особі (одному з батьків дитини, усиновителю чи опікуну) при народженні дитини надається одноразова допомога, метою якої є компенсація витрат, понесених під час пологів та для придбання предметів догляду за новонародженим. У разі народження мертвої дитини додаткові витрати не виникають, тому одноразова допомога у такому разі не надається.еспроможністю держави підтримувати високий та сталий рівень системи дошкільних закладів. Це вимагає від батьків значної уваги по забезпеченню здоровя дитини, створенню умов для її гармонійного розвитку. Для цього мати, батько або інші особи, коло яких визначено законом, які фактично здійснюють догляд за дитиною, можуть скористатися правом на отримання відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Протягом її строку надається допомога, яка має компенсувати частину заробітку у період відпустки. Поки що розмір цієї допомоги не відповідає мінімальним нормам (прожитковому мінімуму), як це передбачено Законом УкраїниУ сучасних умовах соціальне страхування матер& 242f55c #1080;нства поєднується із страхуванням на випадок хвороби (тимчасової втрати працездатності). Таке поєднання цілком обґрунтоване і зумовлене такими чинниками.

1. Соціальне страхування у звязку з тимчасовою втратою працездатності є найбільш гнучким і динамічним видом соціального страхування, яке забезпечує швидке надання допомоги у разі потреби, не вимагає складних процедур встановлення підстав і потреби у допомозі, характер& 242f55c #1080;зується наближеністю страхового органу до застрахованого. Ці обставини є не менш важливими і для соціального страхування матер& 242f55c #1080;нства.

3. Органи соціального страхування на випадок хвороби обєктивно зацікавлені в охороні матер& 242f55c #1080;нства, адже незадовільний стан здоровя матер& 242f55c #1110; і дитини викликають значну кількість захворювань, а це значно обтяжує цей вид страхування.loading...
Document Info


Accesari: 1130
Apreciat:

Comenteaza documentul:

Nu esti inregistrat
Trebuie sa fii utilizator inregistrat pentru a putea comenta


Creaza cont nou

A fost util?

Daca documentul a fost util si crezi ca merita
sa adaugi un link catre el la tine in site

Copiaza codul
in pagina web a site-ului tau.
eCoduri.com - coduri postale, contabile, CAEN sau bancare

Politica de confidentialitate

Copyright Contact (SCRIGROUP Int. 2020 )