Documente online.
Zona de administrare documente. Fisierele tale
Am uitat parola x Creaza cont nou
 HomeExploreaza
upload
Upload
Zanzarah - The Hidden Portal - návod .

Ceha slovaca


ALTE DOCUMENTE

MENTÁLNÍ HYGIENA ZÁKA A UČITELE. ÚNAVA A ZPŮSOBY JEJÍHO PŘEDCHÁZENÍ. NEURÓZY DĚTÍ A MLADISTVÝCH, PREVENCE NEUROTIČNOSTI
Studentská prezentace v rámci diplomního semináře (32DS).
VSICHNI JSOU UZ V MEXIKU
Patron
Vsem, kteří nechtějí platit za naftu a benzín přes 30,- Kč/litr
Základní údaje o vitamínech
Rakousko, Tyrolsko, Stýrsko, Uhersko, Solnohradsko
Zelené langose
Vietcong
Zápis z kontrolního dne č.2

Zanzarah - The Hidden Portal - návod .

Na první pohled je svět Zanzarah milý a plný příjemné infantilnosti, ale jak se do něj ponoříte, zjistíte, ze je v něm plno nástrah, záludností a také nebezpečných zákysů. Proto jsme pro vás připravili tento kompletní návod, který vás provede vsemi jeho zákoutími. I s jeho pomocí ale nebude cesta za záchranou pohádkové země nijak snadná.Obecné rady

návod popisuje jen nejkratsí cestu příběhem a neobjevují se v něm lokace, které nejsou důlezité pro hlavní dějovou linii. Snazte se projít vsechny - tedy i ty, které zde nejsou zmíněny. Můzete v nich lapit víly, které se vám mohou hodit a které jinde nenajdete.

pokud se nechcete neustále řídit návodem, mějte po ruce tuzku a papír, abyste si mohli zapisovat důlezité skutečnosti (questy, prodavače kouzel apod.); deník ve hře bohuzel chybí.

nevyhýbejte se bojům.

pokud můzete, chytejte víly, které jestě nemáte. Několikrát ve hře narazíte na situace, kdy můzete pokračovat jen tehdy, máte-li dostatečné mnozství víl.

snazte se co nejdříve chytit Tinefola; s pomocí Evolutionary Stone of Fire jej přeměňte na Tinezarda, který se vám bude velice hodit - je to jediná moznost, jak na začátku hry získat ohnivou vílu; nejen, ze se pak budete moci v klidu vydat do Ohnivých jeskyní, ale navíc je velice účinný proti přírodním vílám, na něz budete v mnohých lokacích narázet na kazdém kroku.

před kazdým bojem se podívejte do tabulky víl (F1) a naplánujte si, s kterými vílami půjdete do boje. Tabulku si můzete vyvolat i během boje.

před bojem se pro jistotu podívejte i na kouzla, která má vás protivník - není nic horsího, nez kdyz vás překvapí efektem "reflect damage" a vy tak přijdete rázem o svou nejlepsí vílu, protoze způsobovala vysoké zranění. Naučte se znát nejen efekty kouzel, ale i kolikrát je lze pouzít. 545v2117f Je pak snadné způsobit několikrát malé zranění a teprve az se protivníkovi podpůrné kouzlo vyčerpá, nasadit tězký kalibr.

v boji střílejte pokud mozno jen plně nabitým kouzlem (čím déle tlačítko drzíte, tím větsí je efekt). Nejen, ze způsobíte větsí zranění, ale také se zvysuje pravděpodobnost kritického zásahu.

chcete-li vytrénovat nějakou vílu, ale jste zrovna v lokaci, kde by v boji neobstála, navolte si ji jako aktivní a hned na začátku boje ji vyměňte za jinou. Dostane polovinu zkuseností, coz není k zahození.

snazte se mít vsechny víly vytrénované na zhruba stejnou úroveň. Není nic horsího, nez kdyz víla, kterou byste právě potřebovali, je teprve na 10. levelu, zatímco ostatní - v danou chvíli bezcenné - jsou na 30. úrovni.

otevírejte vsechny bedny. Jsou-li "zamčené", musíte docílit toho, aby byly červené kameny na vsech devíti políčkách. Kliknutím na pole změníte stav jeho i vsech okolních (lze toho docílit i méně nez deseti tahy, klikat lze na prázdná i obsazená pole).

při chytání víl nezapomeňte, ze do jedné sféry se vejde jen jedna víla. Zbytečně s nimi tedy neplýtvejte.

pokud si na začátku zvolíte jinou vílu nez přírodní, co nejrychleji si ji sezeňte, budete ji potřebovat.

ve hře narazíte na čtyři elementální karty - přírody, země, vzduchu a ohně. Pouzívají se prostě tak, ze jako aktivní vílu si navolíte takovou, která má příslusný element. Přírodní působí na keře, země ničí kameny, s pomocí karty vzduchu můzete vyuzívat vzdusné víry a karta ohně pro vás představuje propustku do Lava Caves před koncem hry. Karty země, vzduchu a ohně získáte az později ve hře, takze nevěste hlavu, ze je jestě nemáte.

vzdy projděte křízem krázem celou aktuální úroveň. Najdete tak mnoho uzitečných lektvarů, vytrénujete si víly v náhodných soubojích a chytíte pixie.

na cestách narazíte na několik sov, pokazdé si s nimi promluvte, občas mají uzitečné rady.

pokazdé, kdyz chytíte pět pixií, zajděte si do Cottage pro odměnu.

náhodným soubojům se můzete vyhnout pouzitím Garlic Atomizeru, ale dělejte to jen v nezbytných případech - ochudíte své víly o drahocenné zkusenosti.

máte-li před sebou náročný souboj, zkuste si taktizovat s vílami v decku, jejich umístěním a útočnými a podpůrnými kouzly. V tězkých chvílích se vyplatí dát si na první místo tři víly se spoustou zivotů a podpůrnými kouzly, která způsobená zranění přenesou i na protivníky. Na poslední místa v decku si dejte víly, které na ty útočící platí nejvíce. Tento postup se vám vyplatí předevsím v boji s přírodními vílami v zahradě u Forest Hut a v závěrečném boji proti Strázi.

Londýn

dojděte do druhého patra domu a otevřete truhlu. Najdete v ní runu, ihned ji pouzijte.

The Fairy Garden

promluvte si s Rafim, přečtete si knihu, vezměte si lektvar a jděte do Endevy.

elf u první brány vám můze dát základní trénink víl, takze budete-li mít nějakou naprosto nezkusenou, zde máte moznost ji povýsit alespoň na 5. level.

zajděte do hostince; karbaníci vám po trosce přemlouvání dají nějaké peníze, Rufus v rohu vám dá klíč od svého domku.

zajděte si do Rufusova domu a vyberte si jednu ze tří víl. Najdete zde i runu, která vás v případě potřeby odnese do Londýna.

promluvte si s Luciusem u brány poblíz Rufusova domu a odejděte do zahrady.

v zahradě získejte stříbrnou sféru. Pokud jste si u Rufuse vzali vodní vílu, tak ji s elfkou nevyměňujte, jinak na obchod přistupte - vodní vílu byste získali az později, takze to je docela výhodná nabídka.

od Luciuse si vezměte Pixie bag, nyní můzete chytat pixie.

Cottage

dojděte az ke Cottage, kde osvoboďte strasáka od víl - kdykoliv si zde můzete dobít manu.

v chatě si můzete nakoupit kouzla.

jdete-li do dalsí lokace směrem od Endevy, najdete zde pixie a runu.

pochytejte vsechny pixie v zahradě a tu v obchůdku v Endevě, máte-li jich pět (jedna u Cottage se občas schovává v místě, kam zatím nemůzete), zajděte si pro odměnu.

The Fairy Garden

utkejte se v duelu s Rufusem, nakupte si v obchodě a jděte ke druhé bráně.

promluvte si se Seamusem a vejděte do lesa.

jděte rovně do Tiralinu, na cestě si promluvte s eflem, u brány pak s trpaslíkem.

Tiralin

kupte si od trpaslíka krystaly a vstupte do radnice.

promluvte si se starostou, vypleňte horní patro.

od radnice se vydejte doprava, utkejte se se Seamusem a projděte do této části města.

zabojujte si s Eirkem.

vstupte do domu s elfem, ve sklepě chyťte pixie a nakupte si, co potřebujete (moc pouzitelné tyto věci ale nejsou, zvlásť v porovnání s cenou).

vraťte se na náměstí a projděte do dalsí části města.

dejte se doleva a vstupte do katakomb. Můzete-li, chyťte si nějakou vílu chaosu, určitě se vám bude hodit. Najdete zde Evolutionary Stone of Fire - s jeho pomocí si můzete stvořit vílu ohně. Az projdete celou přístupnou část podzemí, vraťte se do města.

v hostinci můzete vyměnit sféry za magické předměty, v horním patře je elf, který vám za JumRocka dá svou silnou přírodní vílu.

zajděte do dveří naproti krámku, kupte si od trpaslíka dva krystaly.

v krámku si kupte za pět krystalů runu Dunmore; prodavačka vám také nabídne výměnu svého Segbuzze za Suane, na to ale dojde později. Elf v rohu prodává magické sféry, v horním patře je prodavač kouzel.

dojděte si k bráně, seberte zlatou sféru a vyjděte do lesa. Zde si chyťte Tinefola a udělejte z něj ohnivou vílu.

s pomocí runy se přesuňte do Dunmore.

Dunmore

zničte temného elfa na můstku a dojděte do vesnice.

projděte vsechny domy; v centrálním si promluvte s elfem i mudrcem, v těch napravo si můzete koupit kouzla, doplnit lektvary a vytrénovat víly.

vejděte z vesnice do močálů, nejprve jděte doprava a do následující lokace.

nechte se vést bludičkami, dovedou vás ke kruh menhirů. Seberte kartu přírody - od této chvíle můzete v kombinaci s vílou přírody ničit keře blokující cestu.

pobijte vsechny temné elfy, v této části bazin můzete také chytit dvě pixie.

vraťte se k vesnici a zabijte kapitána temných elfů, dostanete Fairy Conch (pouzití je jednoduché - můzete-li probudit nějakou vílu, ozve se klapnutí a v levém horním rohu se objeví ikona; pak stačí jen kliknout levým tlačítkem a víla vyleze).

dojděte do hlavního domu v Dunmore, opět si promluvte s mudrcem a elfem - lastura vám zůstane a jestě dostanete úkol zpřístupnit cestu k Forest Hut.

měli byste mít deset pixií, přeneste se tedy ke Cottage.

Cottage

odevzdejte pixie, dostanete klíč od sklepa. Ihned jej tedy vyzkousejte.

vejděte do sklepa, na jeho konci najdete zamčenou truhlu, v níz je Evolutionary Stone of Nature.

sbírejte krystaly, je to jediná měna, kterou uznávají trpaslíci.

dojděte do Endevy, projděte branou a vstupte do lesa. Tentokrát se vsak vydejte doprava směrem k Forest Hut.

Forest Hut

prosmejděte lokace, chyťte pixii.

u chaty si promluvte s elfkou, za pomoci přírodní víly odstraňte vsechny keře (jeden je i na střese domu).

vezměte si od elfky Key of Nature.

přeneste se ke Cottage a vydejte se směrem od Endevy.

Mountain World

jestě před vstupem do Mountain World si zajděte za trpaslíkem v boční části lokace a kupte si od něj energetickou vílu.

projděte Mountain World a ničte temné elfy.

v lokaci s údolím chyťte pixii, v následující části mapy se vydejte doprava do Dark Caves.

zde sbírejte krystaly a chyťte alespoň jednu psi vílu - nejen, ze se vám bude hodit při bojích proti kamenným vílám (a ze jich je hodně), ale potřebujete ji i pro dalsí postup hrou.

vraťte se do Mountain World, porazte temného elfa na můstku a v následující lokaci vstupte do věze.

utkejte se s trpaslíkem, az bude po boji, vezměte si runu a přeneste se do Londýna, kde si do decku zařaďte psi vílu (v boji proti trpaslíkům a jejich kamenným vílám je nedocenitelná).

probojujte se az na vrchol věze (s kazdým trpaslíkem si po boji promluvte), az budete úplně nahoře, vezměte si ze zamčené truhly Key of Earth.

vyjděte z věze a vstupte do jeskyně přímo naproti vám.

přes můstek se dostanete jen tehdy, máte-li alespoň deset víl.

Ice Caves

jděte směrem na Ice Caves (projděte v Dark Caves kolem temného elfa a na On The Peak zahněte vlevo).

v nitru jeskyní najděte Lasseho. Promluvte si s ním a zničte vsechny víly v této lokaci, včetně té v potoce (probudíte ji pomocí Fairy Conch).

opět si promluvte s Lassem, dostanete Key of Air.

teleportujte se k trpasličí vězi a vyjeďte výtahem do Realm of Clouds.

The Realm of Clouds

zabijte oba temné elfy na mostech a projděte portálem.

vezměte si runu a zamiřte k altánku, kde si promluvte s druidem.

zničte temné elfy a opět si pohovořte s druidem, dostanete Card of Earth.

vraťte se portálem a dojděte kus zpět k aréně.

vybojujte vílu Suane.

Letem světem

teleportujte se do Londýna, do decku si na první místo dejte Suane.

přeneste se do Tiralinu, v radnici si promluvte se starostou.

zaskočte do obchodu a vyměňte Suane za Segbuzze.

jděte do Dunmore, na můstku vyměňte Segbuzze za Worgota.

vraťte se do Londýna a připravte si pořádný deck, čeká vás pár soubojů.

Great Tree

opět se vydejte do Dunmore, po můstku dojděte az k velkému stromu.

vstupte na ochoz a probojujte se přes účastníky turnaje az nahoru, kde dostanete Card of Air.

pokud nemáte v decku vílu vzduchu, tak si zaskočte do Londýna udělat důlezité úpravy.

Realm of Clouds

vstupte do Oblačné říse, s pomocí víly vzduchu se dostaňte do katedrály.

promluvte si s druidem.

dojděte k lapenému trpaslíkovi, promluvte si s ním a vezměte si od něj klíč od továrny.

Fairy Garden

přeneste se úplně na začátek hry, do zahrady u Endevy.

zničte balvan a dalsím výtahem vyjeďte do dalsí části Realm of Clouds.

z truhel si vezměte nářadí - bude se vám hodit pro pár questů, navíc s nimi můzete evolvovat zelezné víly.

Tower of Dwarves

dojděte k trpasličí vězi a jděte doleva k trpaslíkovi (v decku musíte mít alespoň jednu psi vílu).

po boji jej následujte do dalsí lokace, přejděte přes most a promluvte si s ním - zpřístupní vám cestu k truhle.

dojděte k teleportu, přeneste se dolů a po plosinkách doskákejte k truhle, z níz si vezměte Key of Fire.

vraťte se k vězi.

Monagham

přes horské rozcestí dojděte do Monaghamu, projděte si vsechny budovy.

trpaslík v prvním domě chce Fathraela, v zadní místnosti je runa.

vstupte do trpasličí továrny.

po boji s vílami si promluvte s Quinlinem.

vraťte se do města, dejte kováři nářadí - budete si u něj moci koupit kouzla pro kovové víly.

vsimněte si zamčené budovy - dveře otevřete, kdyz zatáhnete za páku. Jestě tam ale nechoďte, pokud se nechcete upéci na skvarek. Místo toho se vydejte na mensí výlet.

Letem světem podruhé

spočítejte si víly, které máte. Brzy jich budete potřebovat třicet, takze chytejte, chytejte, chytejte. A zatímco budete lapat nové duse, můzete splnit pár mensích úkolů.

bězte ke Cottage, v následující lokaci rozbijte kámen nahoře ve skále a v souboji s elfem získejte klíč od tiralinské radnice.

zajděte si do radnice a vybrakujte ji.

můzete navstívit i dříve zamčenou část tiralinských katakomb, pár věcí se vám bude rozhodně hodit (pro začátek třeba křisťálové sféry a roh, kterým probudíte spící víly).

na závěr zde máme zahradu poblíz Forest Hut, ve které v souboji s vílami získáte nezbytnou Card of Fire. Jedná se ale o jeden z nejtězsích soubojů v celé hře (nechci vás strasit, ale pro mne byl naprosto nejtězsí, zvládnout se vsak dá - jde na vás sest víl najednou, dvě se navíc střídají, velká část jich má podpůrné kouzlo, které eliminuje jakékoliv zranění... uááá).

Shadow Realm

dojděte ke Great Tree a pokračujte bazinou dál, az se ocitnete před temnou branou. Vstupte.

probojujte se k hlavnímu temnému elfovi, ale pozor, bude se s vámi bavit az tehdy, kdyz u sebe budete mít třicet víl.

pomocí tajného spínače si zpřístupněte plosinky, po kterých se dostanete k červenému klíči.

otevřete si červené dveře, dojděte k zelenému klíči.

otevřete si zelené dveře, dojděte az ke dvěma kostlivcům, kde přeskočte na jejich plosinu.

promluvte si s klečícím kostlivcem - kdyz mu ukázete Pixie, dá vám modrý klíč.

Monagham

přeneste se do Monaghamu, v decku mějte vílu vzduchu a ohně.

vstupte do zamčeného domu v horní části města (zatáhněte za páku) a sjeďte výtahem dolů.

s pomocí víly vzduchu překonejte propast, okamzitě si na aktivní místo dejte vílu ohně.

projděte si celé jeskyně, chyťte Pixie - to je podmínka pro dalsí postup hrou.

navolte si Pixie na aktivní místo v decku, vraťte se ke kostlivcům v Shadow Realm.

Shadow Realm

ukazte kostlivci Pixie, vezměte si modrý klíč.

otevřete si modré dveře a utkejte se před katedrálou s generálem temných elfů. Pozor, přivolá si posilu v podobě dalsího temného elfa, takze budete bojovat proti dvěma protivníkům najednou, přičemz efekty jejich víl se osklivě doplňují. Nejlepsí je zničit nejprve víly jednomu a pak teprve druhému.

vstupte do katedrály.

Dark Cathedral

promluvte si s druidem, poprvé jej porazte.

vyjděte na ochoz a utkejte se s ním podruhé.

dojděte k sose a vrhněte se do boje se Strází. Pozor - musíte zničit nejen víly, ale i věze, které po vás neustále pálí. Není to ale zdaleka tak tězké, jak by se mohlo zdát.

A je zde závěrečné outro. Gratuluji k úspěsnému dokončení hry Zanzarah: The Hidden Portal. Nebylo to snadné a nebylo to hned, ale jistě to stálo za to.


Document Info


Accesari: 3058
Apreciat: hand-up

Comenteaza documentul:

Nu esti inregistrat
Trebuie sa fii utilizator inregistrat pentru a putea comenta


Creaza cont nou

A fost util?

Daca documentul a fost util si crezi ca merita
sa adaugi un link catre el la tine in site


in pagina web a site-ului tau.
eCoduri.com - coduri postale, contabile, CAEN sau bancare

Politica de confidentialitate | Termenii si conditii de utilizare
Copyright © Contact (SCRIGROUP Int. 2024 )