Documente online.
Zona de administrare documente. Fisierele tale
Am uitat parola x Creaza cont nou
 HomeExploreaza
upload
Upload
Entropijos pokyčio nustatymas kaitinant ir islydant kristalinį kūną

Lituaniana


Laboratorinis darbas Nr.4

Entropijos pokyčio nustatymas kaitinant ir islydant kristalinį kūną

Studentas: Orestas Gailius fmf 7/2

Data: 20008 03 30Dėstytojai: Jamkauskas, Mockevicius

1. Darbo uzduotis. Nubrėzti metalo temperatūros priklausomybės nuo sildymo laiko grafiką, nustatyti lydy 12512i814m mosi temperatūrą ir apskaičiuoti atitinkamus entropijos pokyčius.

2. Aparatūra ir darbo metodas. Darbo įrenginys parodytas 1 paveiksle. Mėgintuvėlyje 1 yra alavas, kurio masė m zinoma. Si medziaga sildoma elektrine krosnele 2. Krosnelės maitinimo įtampa palaikoma pastovi autotransformatoriumi 3. Kaitinamos medziagos temperatūrą matuosime termoelementu 4. Vienas jo kontaktas yra skysčio pripiltame inde 5. Jo temperatūra t0 matuojama termometru 6 ir darbo metu islieka artima kambario temperatūrai. Antrasis termoelemento kontaktas yra mėgintuvėlyje su sildoma medziaga. Sildant jo temperatūra t kinta. Galvanometro 7 parodymai proporcingi termoelemento grandinėje susidariusiai termoelektrovaros jėgai, kuri savo ruoztu proporcinga kontaktų temperatūrų skirtumui Dt = t - t0. Kai galvanometro skalė sugraduota tik padalomis, tai temperatūrų skirtumą Dt Celsijaus laipsniais randame is gradavimo grafiko n = f (Dt Tuomet sildomo metalo temperatūra t = (t0 + +Dt C, arba T = (273 + t0 + Dt) K.

3. Darbo rezultatai:

Įjungę elektrinę krosnelę, kas minutę atzymime galvanometro 7 rodmenis n ir laiką t . Tai darome tol, kol medziaga issilydo (lydymosi metu keletą minučių temperatūra nekinta, o issilydzius vėl ima aiskiai didėti).

Is gradavimo grafiko kiekvienam n radę Dt, apskaičiuojame kūno absoliutinę temperatūrą T ir brėziame grafiką T = f (t). Is grafiko nustatę metalo lydymosi temperatūrą Tl , apskaičiuojame entropijos pilnutinį pokytį.

Matavimo bei skaičiavimų rezultatus surasome į lentelę.

t C

m =0,01kg ;

c J/(kg K) ;

q = 5.86 *11^3 J/kg

t , min

n padal.

D t , C

T K

Tl K

D S1 ,  J/K

D S2 ,  J/K

D S ,  J/K


4. Isvados. Atlikę sį laboratorinį darbą mes nustatėme alavo entropijos pokytį . Kadangi statistinė fizika įrodo, kad sistemos entropija S vienareiksmiskai susieta su netvarkos dydziu sistemoje ir yra termodinaminės sistemos netvarkos matas. Mes gavome, kad = Sis mūsų surastas skaičius galbūt nėra visiskai tikslus dėl matavimo paklaidų.


Document Info


Accesari: 1588
Apreciat: hand-up

Comenteaza documentul:

Nu esti inregistrat
Trebuie sa fii utilizator inregistrat pentru a putea comenta


Creaza cont nou

A fost util?

Daca documentul a fost util si crezi ca merita
sa adaugi un link catre el la tine in site


in pagina web a site-ului tau.
eCoduri.com - coduri postale, contabile, CAEN sau bancare

Politica de confidentialitate | Termenii si conditii de utilizare
Copyright Contact (SCRIGROUP Int. 2024 )