Documente online.
Username / Parola inexistente
  Zona de administrare documente. Fisierele tale  
Am uitat parola x Creaza cont nou
  Home Exploreaza
Upload
Propojovací kabely a rozvaděčové skříňě

Poloneza
Propojovací kabely a rozvaděčové skříňě

Propojovací kabelyPropojovací kabely se pouzívají jak v místě rozváděcích panelů, tak v pracovní oblasti. Standardní propojovací kabely jsou na obou koncích osazené konektor 21521l1119v y RJ-45. Pro spojování koncových stanic s aktivními prvky se pouzívají kabely průchozí, zapojené 1:1.

Pokud jsou pouzity speciální panely (Lucent 110, Alcatel IDC), propojovací kabely jsou voleny podle účelu propojení. Jde-li o spojení dvou panelů stejného typu, oba konce mají speciální konektor pro příslusný počet párů. Jde-li o propojení speciálního panelu s aktivním prvkem, jeden konec má ukončení RJ45 a druhý má speciální konektor.

Pro vzájemné propojování dvou koncových uzlů (a občas i dvou aktivních prvků stejného logického typu - DCE) je potřeba pouzít kabel křízený.

19" skříň (RACK

Standardizovaná skříň určená pro montáz komunikačních rozvaděčů a aktivních prvků má definovaných několik základních rozměrů, které umozňují montázní kompatibilitu s poměrně sirokou skálou produktů. Základním rozměrem je rozteč montázních rámů o velikosti 19". Druhým základním rozměrem je rozteč mezi otvory pro matice umístěných na montázních rámech (viz. detail v dalsím textu). Výska rozvaděčové skříně je uváděna v jednotkách U. Jednotka U odpovídá zhruba 4,46 cm. To jsou asi nejvýznamnějsí společné vlastnosti, protoze jinak je ve skříních souhrnně označovaných jako rack poměrně značná variabilita.

19" rozvaděče jsou vyráběny v mnoha provedeních. Např. jako:

jednoduchý nebo dvojitý stojan bez oplástění, vhodný do uzamčených místností, učeben, laboratoří a k demostračním účelům;

uzavřená skříň postavená na zem (buď s pojízdnými kolečky nebo bez nich);

uzavřená skříň pro zavěsení na zeď (jednoduchá nebo s výklopnou částí pro snadnějsí přístup k zadní části panelů).V jednotlivých provedeních jsou dalsí odlisnosti, např. v:

vnějsích půdorysných rozměrech rozvaděče - např. 600 x 600, 800 x 800, 600 x 800.;

výsce;

typu materiálu pouzitého na dveře - sklo nebo plech.

Vodící listy větsiny výrobců pouzívají stejný typ matek (viz. obr.), lisící se velikostí závitu - větsinou jde o M6. Tyto matky jsou umístěny ve speciální kleci, která umozňuje jejich přichycení do vodící listy (viz. detail) - rozteč mezi otvory pro přichycení matky je standardizovaná. Výjimkou jsou některé rozvaděče společnosti Knűrr (https://www.knurr.com), které pouzívají speciální typ matek.

Vyuzití 19" rozvaděčů není jiz nějakou dobu omezeno pouze na umístění komponent strukturovaných kabelází, aktivních prvků a pobočkových ústředen, ale rozvaděče jsou pouzívány i pro umístění serverů a diskových polí (např. Compaq ProLiant).

Document Info


Accesari: 1635
Apreciat: hand-up

Comenteaza documentul:

Nu esti inregistrat
Trebuie sa fii utilizator inregistrat pentru a putea comenta


Creaza cont nou

A fost util?

Daca documentul a fost util si crezi ca merita
sa adaugi un link catre el la tine in site


in pagina web a site-ului tau.
eCoduri.com - coduri postale, contabile, CAEN sau bancare

Politica de confidentialitate
Copyright © Contact (SCRIGROUP Int. 2023 )