Documente online.
Zona de administrare documente. Fisierele tale
Am uitat parola x Creaza cont nou
 HomeExploreaza
upload
Upload




Геодезичне приладобудування сьогодні

Ucraineana


переживає етап свого революційно 424f51e го розвитку. Зростаюча потреба у геодезичних приладах, з одного боку, і розвиток електроніки, лазерної техніки, комп'ютерних технологій, з іншого, дозволяють створювати не тільки нові моделі вже відомих приладів, але й розробляти принципово нові геодезичні прилади й технології. Триває вдосконалювання .



За останні 10 років із приладу, що просто поєднує у собі і віддалемір він перетворився у потужний прилад для використання при , . Такі зміни стали можливі завдяки оснащенню із убудованим програмним забезпеченням, розширеною пам'яттю, наявністю режиму вимірювання відстаней без відбивача. Сьогодні є основою програмно-апаратного комплексу, що включає в себе крім приладу потужне програмне забезпечення для вирішення широкого кола прикладних задач. На базі моторизованих моделей електронних тахеометрів створюються повністю роботозовані станції, здатні без участі людини по заздалегідь закладеній програмі вести безперервний моніторинг за об'єктами, визначаючи значення деформацій земної поверхні, крену і зсувів будівель та інженерних споруд.

лінійна близько 3 - 5 мм. Дальність виміру відстані не перевищує 1100 – 1500м по одній призмі.

Це прилади, за допомогою яких можна виконувати роботозовані виміри. Ці прилади можуть самостійно 424f51e наводитися на спеціальні активні відбивачі і проводити виміри. Тахеометр із сервоприводом може оснащуватися спеціальною системою керування по радіо, при цьому зйомку може виконувати одна людина, перебуваючи безпосередньо на вимірюваній точці. Таке знімання збільшує продуктивність проведення знімальних робіт приблизно на 80 відсотків. Для побудови цифрової моделі місцевості із високою точністю, при наявності у приладі режиму вимірювання відстаней без відбивача дані прилади особливо ефективно можна використовувати при проведенні топографічного знімання місцевості робіт, знімання фасадів будинків, кар'єрів, поверхні доріг і об'єктів та споруд. Також роботозовані системи можуть бути використані для спостереження за деформаціями об'єктів, знімання об'єктів, що рухаються.

׳

׳

2000м. і більше;

100 м і більше.

׳ точку, отримують її відмітку;

- визначення просторових координат точок по виміряних значенням (вертикальному та горизонтальному кутах і відстані) отримують координати XYН точок;

- автоматичне встановлення дирекційно 424f51e го кута – при використанні координат точок стояння і орієнтування, прилад автоматично встановлює відлік по ГК рівний значенню дирекційно 424f51e го кута по лінії орієнтування.

положення точки, яка визначається, прилад обчислює кути і відстань, або координати точки;

відображається на екрані приладу;

На ряду із електронними тахеометрами широке застосування у топографо-геодезичному та землевпорядному виробництві отримала Глобальна Навігаційна Супутникова Система (GNSS) – це супутникова система, яка використовується для визначення місцеположення в любій точці земної поверхні з використанням спеціальних навігаційних або геодезичних приймачів.

відстаней до 200 метрів з точністю до 1,0мм. Найбільш розповсюджена назва цих приладів – лазерні рулетки. Вони дуже вдало замінюють класичні мірні стрічки та рулетки і роблять роботу по вимірюванню відстаней швидкою, безпечною та більш точною.

виконавця робіт та прискорити процес вимірювань. Достатньо навести прилад на рейку, провести фокусування зображення і натиснути на кнопку. Прилад виконує вимірювання, відображає на екрані отримані значення відліку по рейці і відстань до неї. Цифрові технології дозволяють значно розширити можливості нівелірів та сферу їх застосування.

З метою автоматизації процесів математичної обробки результатів польових вимірювань розроблено ряд ефективних алгоритмів, які реалізовані у вигляді програмного забезпечення для різних типів ПЕОМ. Автоматизація і повнота математичної обробки геодезичних вимірювань залежить як від характеру принципового підходу, покладеного в основу розробки програмного забезпечення, так і від типу використовуваної ПЕОМ. Тут можна умовно виділити три рівні.

На першому рівні знаходяться алгоритми математичної обробки геодезичних вимірювань зйомочних мереж на програмованих мікрокалькуляторах (ПМК) різноманітних типів. Для ПМК розроблена велика кількість програм розв’язання основних геодезичних задач, у тому числі програми зрівнювання окремих теодолітних і нівелірних ходів, розв’язання кутових і лінійних засічок. Однак вони мають недоліки:

Крім того, цілий ряд підприємств та організацій розробляє декілька програм геодезичних вимірювань, які використовують електронні таблиці типу Microsoft Excel. Електронні таблиці є досить розповсюдженими та зручним інструментом для накопичення та обробки геодезичної інформації, який має до того ж деякі можливості графічної інтерпретації результатів обробки даних. Напрямок обробки геодезичних даних за допомогою електронних таблиць є досить перспективним і набрав великих темпів розвитку.

- програмне забезпечення для математичної обробки геодезичних вимірювань повинне бути універсальним, тобто вирішувати досить широкий спектр геодезичних задач. Відповідно повинні бути уніфіковані форми вводу даних в ЕОМ для різних задач і передбачені можливості корегування даних;

- програмне забезпечення повинно підтримувати можливості роботи з базами геодезичної інформації, добувати з них дані і поповнювати вміст цих баз;

- програмне забезпечення повинно бути побудоване за модульним принципом і передбачати його розширення і модифікації або заміни окремих модулів.

Головна особливість програмного забезпечення полягає в тому, що в ній реалізовано замкнутий технологічний ланцюжок, який забезпечує формування вихідних документів в галузі землевпорядної справи. Слід зазначити, що для формування необхідних документів використовується одна програма, а не кілька спеціалізованих додатків.

Сучасне приладобудування постійно 424f51e оновлюється, удосконалюється і модернізується, що дозволяє виконувати виробничі завдання з вищою точністю, кращої якості і в коротші строки.


Document Info


Accesari: 4950
Apreciat: hand-up

Comenteaza documentul:

Nu esti inregistrat
Trebuie sa fii utilizator inregistrat pentru a putea comenta


Creaza cont nou

A fost util?

Daca documentul a fost util si crezi ca merita
sa adaugi un link catre el la tine in site


in pagina web a site-ului tau.




eCoduri.com - coduri postale, contabile, CAEN sau bancare

Politica de confidentialitate | Termenii si conditii de utilizare




Copyright © Contact (SCRIGROUP Int. 2024 )