Documente online.
Zona de administrare documente. Fisierele tale
Am uitat parola x Creaza cont nou
 HomeExploreaza
upload
Upload
PLYTOS - Profesinio (inzinerinio) bendravimo pagrindai - Referatas

Lituaniana


KAUNO TECHNOLOGIJOS UNIVERSITETAS

STATYBOS IR ARCHITEKTŪROS

FAKULTETASplyTOS

Profesinio (inzinerinio) bendravimo pagrindai

Referatas

Atliko: STN   gr. Stud. M.Tutorius

Priėmė: prof. J. Dulevičius

KAUNAS

SANTRAUKA

M Tutorius./ Statybos ir architektūros fak. I kurso neakivaizdinio skyriaus studentas/ laisvas klausytojas/ Plytos: Profesinio (inzinerinio) bendravimo pagrindų referatas / vadovas prof. habil. dr. J. Dulevičius; Kauno technologijos universitetas, Mechanikos ir mechatronikos fakultetas, Inzinerinės mechanikos katedra. Kaunas, 2008.

Siame darbe apzvelgtos statyboje naudojamos plytų rūsys, bei pateikta detalesnė informacija apie kiekvieną is jų. Pateiktos nuotraukos iliustruoja kiekvieną pavyzdį tam, kad skaitytojui butų aisku apie kokias plytas kalbama, ir koks galimas jų panaudojimas. Nurodomas plytelių atsparumas ir stiprumas, kad butų galima pasirinkti optimaliausią ir tinkamiausią variantą.

TURINYS

ĮVADAS.......... ..... ...... .......... ..... ...... .......... ..... ...... .......... ..... ...... ..4

1.KERAMINĖS PLYTOS.......... ..... ...... .......... ..... ...... .......... ..... ...... ......5

2. SILIKATINĖS PLYTOS.......... ..... ...... .......... ..... ...... .......... ..... ...... ....7

3. SAMOTINĖS PLYTOS.......... ..... ...... .......... ..... ...... .......... ..... ...... .....9

ISVADOS.......... ..... ...... .......... ..... ...... .......... ..... ...... .............................10

LITERATŪRA.......... ..... ...... .......... ..... ...... .......... ..... ...... .....................11

Įvadas

Plytos- tai labai praktiska ir naudinga statybinė medziaga, be kurios neapsieina nei vienos statybos. Jos itin atsparios gniuzdymui, bet ir taip pat gali sulaikyti siluma.

Silumos izoliacija maksimaliai apsaugo nuo kritulių ir blogo oro. Dėl kondensacijos oro tarpas apsaugo pastatą, kad į jį nepatektų drėgmės. Tai suteikia efektyvią ilgalaikę termoizoliaciją. Is vidaus iskeliaujanti drėgmė gali skverbtis per sienas ir greitai patekti į isorę, neuzsilaikydama sienoje.

Pagal sudėtį ir gamybos būdą plytos skirstomos į keramines ir silikatines. Dar viena rūsis apie kurią kalbesime maziau, tai samotinės plytos o ypač dėmesy skirsime keraminėms plytoms.

Pagal tustumų plytoje kiekį plytos skirstomos į skylėtąsias ir pilnavidures. Kuo tustumų daugiau (jų gali būti daugiau kaip 50 proc.), tuo plyta siltesnė. Naudojant skylėtąsias plytas, sieną galima daryti plonesnę, silumos izoliacija nuo to tikrai nenukentės. Skylėtosios plytos masė mazesnė, todėl ir apkrova pamatui mazesnė. Tačiau yra ir statybinių niuansų - mūrijant tokias plytas plysiai gali uzsipilti skiediniu ir plytos taps saltesnės. Norint to isvengti, geriau rinktis plytas, kurių tustumos mazesnio skersmens, o statant − naudoti klampesnį skiedinį.

Papildomai:

Plytos tankis nuo 1350 kg/dm iki 1900 kg/dm (priklausomai nuo plytos rūsies). Plytos atsparumas spaudimui nuo 10 Mpa iki 50 Mpa (priklausomai nuo plytos rūsies). Plytos atsparumas salčiui: plytos tinka visoms klimato zonoms. Plytos vandens įgeriamumas nuo 10% iki 25% (priklausomai nuo plytos rūsies). Plytos neblunka, islaiko spalvos stabilumą. Plytų atsparumas rūgstims ir įbrėzimams atitinka ES standartų keliamus reikalavimus. Galimi plytų formatai: 228x108x54mm; 240x115x71mm; 220x105x65mm; 250x120x65mm; 228x108x40mm.

Keraminės plytos

Keraminės plytos − analogų neturinti statybų klasika.

Siuolaikinių modernių technologijų laikais, kai siūloma labai daug įvairių statybinių medziagų, tradicinės keraminės plytos vis dar neuzleidzia savo pozicijų ir tarp statybinių medziagų uzima garbingą vietą. Ypač vertinamos tokios jų ypatybės kaip gebėjimas akumuliuoti ir tolygiai atiduoti silumą, ekologiskumas bei natūralumas. Būtent dėl sių ypatybių plytos padeda sukurti tinkamą patalpų mikroklimatą. Mūsų klimato sąlygomis keraminės plytos vienodai gerai atlaiko ir ziemos speigus, ir vasaros karsčius.

Grązinama plytų reputacija

Statybinė keramika - tradicinė Lietuvos pastatų sienų statybų medziaga. Lietuvoje keraminės plytos nuo senų laikų buvo naudojamos pilims, įtvirtinimams, baznyčioms statyti. Daug plytų Lietuvoje buvo pagaminta ir praėjusiame simtmetyje, tačiau dėl didelių gamybos apimčių bei netobulinamų technologijų jos neretai buvo prastos kokybės. Pastaruosius desimt metų labai isaugo konkurencija tarp įvairių isorinių sienų apdailos gamintojų, todėl keraminių statybų gaminių technologijos buvo nuolat tobulinamos, gausinamas jų asortimentas, grieztinama kokybės tikrinimo sistema.

Siandien fasadų apdaila is keraminių apdailos plytų uztikrina konstrukcijos ilgaamziskumą. Sios plytos stiprios, atsparios atmosferos poveikiams, issiskiria puikiomis dekoratyvinėmis gali-mybėmis, akumuliuoja silumą, yra patvaresnės uz fasadinių pavirsių tinką, o eksterjero dekoratyvumas gaunamas su mazesnėmis sąnaudomis.

Trukdo netinkamas poziūris

UAB "Alytaus keramika" specialistų teigimu, siandien populiarėti statybinei keramikai trukdo sklandantys mitai. Daznai klaidingai teigiama, kad keraminiai gaminiai brangesni, pavyzdziui, uz silikatines plytas. Taip teigiama dėl to, kad keramikos gamybos technologija gerokai sudėtingesnė, tačiau retas zino, kad galutinė keraminių plytų kaina nėra didelė. Bendrovės atstovų teigimu, is esmės keraminės plytos vienos nuo kitų mazai kuo skiriasi, tačiau joms gaminti naudojama įranga, matmenys ir pagaminami kiekiai gali skirtis. Be to, skiriasi molis ir lydosi jis skirtingoje temperatūroje.

Minėtina ir tai, kad statybų keramika tinka ne visomis klimatinėmis sąlygomis ir ne visada būtina naudoti jos gaminius. Tačiau mūsų ir gretimuose regionuose si medziaga dėl to ir naudojama nuo seno, kad labiausiai tinka siam klimatui.

Keraminės plytos − ilgaamzė medziaga, minimaliai veikianti aplinką: jei kada nors ir tektų ardyti plytų sieną, jas galima panaudoti is naujo, perdirbti ar sunaikinti nekenkiant aplinkai. Perdirbtų plytų skalda gali būti naudojama kelių konstrukcijoms, sienų garso izoliacijai, teniso aikstynų dangai ir pan.

Naudojant kitas statybines medziagas, tokį komforto lygį pasiekti sunku. Tik tada, kai individualių namų statybai naudojama keramika, sukuriamas tinkamas patalpų mikroklimatas. Toks mūras − gyvas, jame nuolat vyksta gyvybiskai svarbūs, natūralūs procesai. Vienu ryskiausių pavyzdzių galime laikyti vyno rūsius, kurie statomi daugiausia is keraminių gaminių, kad būtų sukuriama specifinė atmosfera.

Pagal paskirtį keraminės plytos skirstomos į statybų ir apdailos. Statybų keraminės plytos naudojamos vidinėms arba isorinėms sienoms. Apdailos plytos yra vienalytės spalvos, su dviem lygiais fasadiniais pavirsiais. Jų viduje dazniausiai būna kiaurymės, todėl is tokių plytų suręsta siena siltesnė. Apdailai naudojamos faktūrinės ir figūrinės plytos, o krosnių pakurai − samotinės, pagamintos is ugniai atsparaus molio. Jos islaiko aukstesnę kaip tūkstančio laipsnių temperatūrą. Samotinės plytos yra gelsvos spalvos, o jų struktūra grūdėta. Plytų spalva daugiausia priklauso nuo molio sudėties. Dauguma molio rūsių po isdegimo įgauna klasikinę raudoną spalvą. Rečiau pasitaiko geltonos, abrikosų arba baltos spalvos keraminės plytos. Kartais naudojami pigmentiniai priedai. Pavyzdziui, ruda plytų spalva isgaunama tik su pigmentais.

Statybinių keraminių dirbinių bandymai atliekami Statybinių medziagų laboratorijoje, remiantis standartuose nurodytais bandymo metodais. Gaminiams nustatomas vidutinis tankis, vandens įgėris, stipris gniuzdant ir lenkiant, atsparumas salčiui, kalkinių intarpų kiekis, tikrinama formos ir matmenų atitiktis. Isskirtinis dėmesys skiriamas atsparumo salčiui bandymams, kadangi permainingo Lietuvos klimato sąlygomis keramines apdailos plytas veikia staigūs oro temperatūros ir drėgmės svyravimai. Keraminiai sienų ir pertvarų blokai bandomi, norint nustatyti jų tankį, vandens įgėrį, stiprį gniuzdant ir minimalų atsparumą salčiui.

Keraminių gaminių atsparumas salčiui matuojamas ciklais. Standartinių bandymų metu plyta 481 valandoms panardinama į vandens talpyklą, o paskui dedama į saldymo kamerą, kur temperatūra per 3-5 valandas laipsniskai turi nukristi iki -15 C3 C. Nusistovėjus temperatūrai bandiniai saldomi dvi valandas. Kai saldymas pasibaigia, bandiniai panardinami į 205 C vandenį ir atsildomi. Sis procesas kartojamas tol, kol pradeda kisti plytos duomenys. Vidinėms ir pertvarų sienoms naudojamos plytos turi islaikyti ne maziau kaip penkiolika uzsaldymo ir atsildymo ciklų. Statant pastatą, optimalų plytų modelį ir ats-parumą salčiui geriau patikėkite parin-kti specialistui.

Pabrėztina ir tai, kad atlikti tyrimai rodo, jog fasadinių sienų is keraminių plytų gedimo priezastis dazniausiai slypi ne plytose, o gausiai lietaus vandenį praleidziančiose sienų siūlėse. Siekiant sumazinti lietaus vandens skverbimąsi į sienas, būtina atkreipti ypatingą dėmesį į siūlių skiedinio kokybę ir jo vandens įgėrį (norint sumazinti neigiamą vandens poveikį fasadinio mūro kokybei, rekomenduojama mūro siūlėms naudoti vandeniui atsparų bei nuo drėgmės apsaugantį misinį arba mūro pavirsių padengti tokiu skysčiu).

Silikatiės plytos

Pagal tustumų plytoje kiekį, jos skirstomos į skylėtas ir pilnavidures. Kuo tustumų daugiau (jų gali būti daugiau kaip 50 %), tuo plyta "siltesnė". Naudojant skylėtas plytas sieną galima daryti plonesnę, o silumos izoliacija nuo tos nenukentės. Skylėtos plytos masė mazesnė, todėl mazesnė apkrova pamatu - tai jų privalumai. Tačiau yra ir sunkumų. Mūrijant tokias plytas plysiai gali uzsipilti skiediniu ir plytos taps saltesnės. Norint to isvengti, geriau rinktis plytas, kurių tustumos mazesnio skersmens, o skiedinį naudoti klampesnį.

ji islaiko visus pilnavidurės plytos techninius parametrus, tame tarpe ir stiprį gniuzdant (!),

plytą patogu skelti,

plyta priklauso pirmai mūro gaminių grupei.

   Pagrindiniai techniniai duomenys:

Plytų markė:
Plytų stiprio klasė:
Svoris:
Matmenys:
Atsparumas salčiui (ciklais):
Tikslumo kategorija:
Atitinka 89/106/EEC direktyvos ir LST EN 771-2+A1:2005
reikalavimus ir turi ES sertifikatą.

M-150
15
4,3 kg
250x120x88 mm
min. 50
GPLM
-
-

   Plytų su tustymėmis pravalumui / patrauklumas:

Dvipusis presavimas;

Lygūs matmenys  2 mm;

Stiprūs kampai;

Tvirtos briaunos;

Lygus pavirsius;

Mazesnis svoris;

Daugiau plytų vienu vezimu į aikstelę;

Padidėja mūrininko darbo nasumas;

Mazesnė apkrova į pamatą;

Didesnė silumos ir garso izoliacija;

Didelis stipris gniuzdant;

Idealiai tinka laikančiajam konstruktyvui;

Idealiai tinka apdailai.


Kaip rodo Europos salių (Vokietijos, Olandijos) patirtis, statybose naudojami silikatiniai mūro gaminiai su tustymėmis. Todėl AB "Silikatas" nuo 2005 m. liepos mėn. 25 pradėjo gaminti naujas silikatines plytas ARKO S. Sios plytos yra su tustymėmis. Tustymių vieta ir dydis parinkti bendradarbiaujant su ekspertais is Vakarų Vokietijos, remiantis Vakarų statybininkų bei gamintojų patirtimi. Is kelių desimčių variantų pasirinka plytos forma su trijų vienodo dydzio kūgio formos kiaurymėmis.

Si forma plytai suteikia siuos privalumus:

ji islaiko visus pilnavidurės plytos techninius duomenis, tame tarpe ir stiprį gniuzdant (!), 

plytą patogu skelti,

plyta priklauso pirmai mūro gaminių grupei.

ARKO S stiprio klasės: 10; 15; 20.  Svoris 4,3 kg.

fasado apdaila - lango arkos fragmentas is baltų tasytų silikatinių apdailos plytų.

Samotinės plytos

Samotinės plytos

Samotinės plytos yra isskirtinės tuo, kad yra labia atsparios karsčiui , todėl naudojamos zidinių, krosnių ar kaminų statybai.

Trumpas aprasymas

"BKO" - 147 metų istoriją ir tradicijas, ugniai atsparių gaminių gamyboje, puoselėjanti Rusijos gamykla. Įmonės ilgametė strategija - gaminių kokybės palaikymas ir gerinimas. Prisiimama visa atsakomybė dėl gaminio kokybės ir atitikimo deklaruojamiems standartams. Produkcija atitinka ISO 9001-2000 ir API Q1 standartus.
OAO "BKO" gaminamos samotinės plytos SA 5. Tai plytos, pagamintos is ugniai atsparaus molio, skirtos krosnių pakurai, katilams ir kitam mūrui kur reikalingas didelis atsparumas aukstai temperatūrai.

Techninė specifikacija

Charakteristika

Parametrai

Atsparumas ugniai

ne maziau +1690C.

Darbinė temperatūra

+1300 C

Atsparumas gniuzdymui

>=20 N/mm

Plytų matmenys

Ilgis= 230 mm 
Storis= 65 mm
Plotis=114 mm

 

Leistini (galimi) nuokrypiai

3 mm 
2 mm 
2 mm

Isvados

Mūsų klimato sąlygomis plytos − idealiausia statybinė medziaga, vienodai gerai atlaikanti ziemos speigą ir vasaros karsčius. Plytos nedega ir nepūva, plytų fasadui nereikia jokios ypatingos prieziūros, tai patikima apsauga nuo drėgnų ir vėjuotų orų. Bėgant laikui statybų technologijos tik protingėja ir tobulėja tačiau plytos per ilga laika vistiek isliko statybų rinkoje ir tikrai ne paskutinėje vietoje.

Kaip ir minėjome anksčiau plytos yra neatsiejama statybos dalis kuriomis galima sukurti tvirta pagrinda po kojomis ir jaukia uzuovėją zmogui.

Literatūra

Internetinis puslapis: www.wienerberger.lt

Internetinis puslapis: www.spec.lt

Internetinis puslapis: www.skv.lt

Internetinis puslapis: www.asa.lt


Document Info


Accesari: 6192
Apreciat: hand-up

Comenteaza documentul:

Nu esti inregistrat
Trebuie sa fii utilizator inregistrat pentru a putea comenta


Creaza cont nou

A fost util?

Daca documentul a fost util si crezi ca merita
sa adaugi un link catre el la tine in site


in pagina web a site-ului tau.
eCoduri.com - coduri postale, contabile, CAEN sau bancare

Politica de confidentialitate | Termenii si conditii de utilizare
Copyright Contact (SCRIGROUP Int. 2024 )