Documente online.
Zona de administrare documente. Fisierele tale
Am uitat parola x Creaza cont nou
 HomeExploreaza
upload
Upload
Pramonės tersalai

Lituaniana


Sėkmingas zmonijos gyvavimas priklauso nuo biosferos būklės - mes priklausome nuo tyro vandens , gryno oro , neuzterstų maisto produktų , nuo vaistų , natūralių pluostų ir daugybės kitų labai reikalingų dalyk 12512s182m 71; . Tad turime numatyti galimus savo veiklos įtakos biosferai padarinius ir uzkirsti kelią veiksniams , kurie gali kenkti tiek mums patiems , tiek visiems kitiems gyviesiems padarams . Nuolat isnyksta , pastaruoju metu vis daugiau , gyvųjų organizmų rūsių .Pramonės tersalai

Plečiantis pramonei, vis daugiau suvartojama energijos isteklių.Tai yra iskastinis kuras, susidaręs dideliu slėgiu veikiant is dalies suirusias pries milijonus metų gyvenusių augalų ir gyvūnų liekanas.Siuo atveju tarsą galima apibrėzti kaip bet kokį aplinkos pakitimą, nepalankiai veikiantį gyvųjų organizmų būklę,jų gyvenimo sąlygas. Deginant iskastinį kurą, issiskiria anglies dioksidas, angliavandeniliai, azoto oksidai, sieros oksidai ir kietosios dalelės, kurios kartu su kitomis medziagomis tersia orą.Apskaičiuota,kad iki 2025 m.pasaulyje bus 4 kartus daugiau automobilių,negu jų yra siuo metu.Pramonėje vartojant halogenus(F,CL,BR,I), į aplinką ismetami jų junginiai, kurie kartu su azotinėmis trąsomis veikia atmosferos cheminę sudėtį.Yra ir tokių energijos saltinių,kurie aplinkai ne taip smarkiai kenkia: saulės, krintančio vandens, geoterminė, vėjo energijos.Dėl zmonių ūkinės veiklos padidėjusi tarsa ir pramonės plėtra kelia pavojų ne tik mūsų gerovei, bet ir skurdina biologinę įvairovę, zmonių veikla veikia viso pasaulio ekosistemas.Issiplėtojusi pramonė gerokai pakeitė biogeocheminį anglies apytakos ratą, jame vykstančių procesų greičius. 1850 m. atmosferoje tarp milijono molekulių 280 buvo anglies dioksido, o mūsų laikais- jau 350. Sį padidėjimą labiausiai lėmė iskastinio kuro deginimas bei miskų kirtimas ir deginimas. Į vandenynus siuo metu patenka apie pusę į atmosferą ismetamo anglies dioksido; jeigu taip nebūtų,tai jo atmosferoje būtų kur kas daugiau, nei buvo minėta. Dėl zmonių ūkinės veiklos į atmosferą ismetama ir kitokių dujų.

Siltnamio efektas

Anglies dioksidas,metanas ir kitos vadinamosios siltnamio dujos sulaiko infraraudonuosius spindulus,kuriuos įsilusi zemė spinduliuoja į kosmosą. Manoma, kad padidėjus sių dujų koncentracijai, klimatas visame pasaulyje gali atsilti. Tai sukeltų labai daug nepageidaujamų padarinių ir hidrosferoje, ir litosferoje.Zemės temperatūra kyla dėl vadinamojo siltnamio reiskinio; taigi kuo daugiau vandens isgaruos kylant temperatūrai, tuo daugiau susidarys debesų ir tuo labiau bus sulaikoma nuo Zemės atsispindi siluma. Taip globalinis atsilimas gali vis didėti ir didėti.Nuo pramoninio perversmo pradzios iki dabar vidutinė temperatūra Zemėje pakilo apie 0.6 C.


Document Info


Accesari: 2057
Apreciat: hand-up

Comenteaza documentul:

Nu esti inregistrat
Trebuie sa fii utilizator inregistrat pentru a putea comenta


Creaza cont nou

A fost util?

Daca documentul a fost util si crezi ca merita
sa adaugi un link catre el la tine in site


in pagina web a site-ului tau.
eCoduri.com - coduri postale, contabile, CAEN sau bancare

Politica de confidentialitate | Termenii si conditii de utilizare
Copyright Contact (SCRIGROUP Int. 2024 )