Documente online.
Username / Parola inexistente
  Zona de administrare documente. Fisierele tale  
Am uitat parola x Creaza cont nou
  Home Exploreaza
Upload


VERSLO PLANAS - EKONOMIKA

Lituaniana


VILNIAUS KOLEGIJA

INFORMATIKOS IR ELEKTRONIKOS FAKULTETASVERSLO PLANAS

EKONOMIKA

KURSINIS DARBAS

STUDENTAI

DĖSTYTOJA

Turinys

1. APIBENDRINIMAS

2. VERSLO APRASYMAS

2.1. BENDRAS SUMANYMO APRASYMAS 

2.2. VERSLO SFEROS APIBŪDINIMAS 

2.3. FIRMOS ISTORIJA ARBA ATSIRADIMAS 

2.4. SUMANYMO UZDAVINIAI

2.5. SUMANYMO UNIKALUMAS

3. MARKETINGAS 

3.1. VERSLO APLINKOS VEIKSNIAI

3.2. RINKOS BŪKLĖ, JOS DYDIS IR TENDENCIJOS

3.3. KONKURENCIJA RINKOJE

3.4. MARKETINGO TIKSLAI IR STRATEGIJOS 

3.5. RINKOS SEGMENTAVIMAS IR TIKSLINIŲ RINKŲ PARINKIMAS

3.6. MARKETINGO RINKINIO ELEMENTAI 

3.6.1. PRODUKTAS RINKOS POZIŪRIU 

3.6.2. PASISKYRSTYMO KANALAI

3.6.3. KAINŲ NUSTATYMAS

3.6.4. REKLAMAVIMAS IR STIMULIAVIMAS 

4. GAMYBA 

4.1. GAMYBOS VYKDYMO VIETA

4.2. GAMYBOS POREIKIAI

4.2.1 REIKALINGOS PATALPOS

4.2.2. ĮRENGINIAI IR KITOS PRIEMONĖS

4.3. TIEKIMO IR TRANSPORTAVIMO VEIKSNIAI 

4.4. DARBUOTOJŲ SAMDYMO GALIMYBĖS 

4.5. GAMYBOS KASTŲ PROGNOZĖ 

5. VALDYMAS 

5.1. VALDYMO GRUPĖS SUDĖTIS 

5.2. ORGANIZACINĖ FIRMOS STRUKTŪRA

5.3. JURIDINĖ SANDARA I 22322f516w R SUTARTYS 

5.4. PATARĖJAI IR KONSULTANTAI 

6. KRITINĖ RIZIKA 

6.1. NUMATOMOS PROBLEMOS IR KLIŪTYS 

6.2. RIZIKOS VEIKSNIAI

6.3. ALTERNATYVIOS VEIKIMO KRYPTYS 

7. FINANSAI 

7.1.REIKIAMOS LĖSOS IR JŲ PANAUDOJIMAS 

7.2. PARDAVIMO PROGNOZĖ

7.3 PROGNOZUOJAMŲ PINIGŲ SRAUTŲ ATASKAITA 

8. DARBŲ GRAFIKAS

9. BIBLIOGRAFIJA. PRIEDAI 

9.1. PELNINGUMO LŪZIO TASKAS 

10. NAUDOTOS LITERATŪROS SĄRASAS

1. APIBENDRINIMAS

Zvelgiant į ateitį, matomas vis didesnis poreikis informacijos paieskai skaitmeniniuose kanaluose ir didėjant kompiuterinių zaidimų populiarumui, nusprendėme įkurti UAB "DF" anglisko vertinio sutrumpinimas (Digital Future), tai reikstų - skaitmeninė ateitis. Si mūsų sugalvota firma, teiks interneto bei kompiuterinių zaidimų paslaugas. Vartotojams tai suteiks galimybę gauti visa jiems reikalingą informaciją is didziausio pasaulyje duomenų bazės - interneto, bei linksmiau ir įdomiau praleisti laisvalaikį zaidziant kompiuterinius zaidimus.

UAB "DF" kaip ir daugelio internetinių kavinių, pagrindine uzduotis bus - teikti interneto paslaugas bei stengsimės aprupinti vartotojus naujausiais ir papuliariausiais kompiuteriniais zaidimais. Taipogi salia kompiuterinės salės bus veikianti kavinė, kuri galės aprūpinti vartotojus įvairaus pobudzio patiekalais bei nealkoholiniais gėrimais. Mūsų internetinėje kavinė bus leidziama rengti kompiuterinių zaidimų turnyrus, kurie papildomai turėtų pritraukti daugiau vartotojų, tai būtų savotiska reklama. Kaip ir daugelis kitų firmų steigėjų, mes siekiame pelno bei tikslas isitvirtinti siame versle. Planuojamas darbo laikas 24 valandos per parą. Tai uztikrins didesnį pelną ir taipogi įvesime naktinį tarifą, kuris turėtų sudominti atskirą vartotojų grupę. Mūsų UAB "DF" patalpas norėtumėm isteigtį miegamajame rajone, tai uztikrintų mazesne konkurenciją, kadangi panasių internetinių kavinių yra daug miesto centre. Pagrindinį įmonės patalpų plotą uzims kompiuterinė salė, su jai reikiama įranga : 40 kompiuterių, baldai ir t.t. ir atskira patalpa kavinei. Planuojame, kad UAB "DF" įkurimui 500000 Lt. Pradzioje įmonėje dirbs 10 zmonių - t.y. jos savininkai, ir papildomi darbininkai. Geografiniu poziūriu mūsų įmonė orientuota į Vilniaus miestą. Paslaugų kainos bus nuolat derinamos atsizvelgiant į konkurentu kainas, nuolatiniams klientams bus suteikiamos įvairios nuolaidos. Įmonės veiklą ir joje atsiradusias naujoves planuojame reklamuoti spaudoje, bei reklaminiais bukletais, taipogi internete. Planuojamas, skirimas reklamai apie 20000 Lt. Būtinai apdrausime firmai priklausantį turtą, bei įvesime modernią apsaugos sistemą.

2. VERSLO APRASYMAS

2.1. BENDRAS SUMANYMO APRASYMAS

Lietuvoje jau yra daug firmų teikiančių internetines paslaugas, bet mūsų tai vistiek neisgasdino. Teigsime vartotojams internetines paslaugas ir kompiuterinius zaidimus. Pagrindinė mūsų firmos planuojama veikla - teikti internetines paslaugas vartotojams neturintiems galimybių  internetu naudotis namuose, bei naudotis kavinės paslaugomis. Salutinė veikla - turnyrų rengimai ir leisime nuomoti patalpas kompiuterinių zaidimų renginių organizatoriams. Jiegu mums pavyks įgyvendinti savo uzsibrėztą tikslą, gavus papildomų lėsų stengsimes isplėsti savo filialus kituose miestuose.

2.2. VERSLO SFEROS APIBŪDINIMAS

Mūsų UAB "DF" dirbs paslaug sferoje. Pradzioje dirbsime patys savininkai ir papildomai samdysime 8 darbuotojus. Pagrindinė mūsų teikiama paslauga - teikti internetines paslaugas vartotojams negalintiems naudotis internetu namuose. Beto turnyrų rengimai ir leisime nuomoti patalpas kompiuterinių zaidimų renginių organizatoriams.

2.3. FIRMOS ISTORIJA ARBA ATSIRADIMAS

Firma UAB "DF" (Digital Future) įkurtą 2002m. gruodzio 31d. Ją įkūrė :

Robertas Ardinavičius

 • Gimęs 1982m. Balandzio 06d. Vilnius.
 • 2000m. baigęs "Simono Stanevičiaus" vidurinę mokyklą.
 • 2000m. įstojęs į Vilniaus Kolegiją kompiuterinės technikos specialybę.
 • Ten bandys įgyti kompiuterinės technikos specialybės atestatą.
 • Kalbos : Lietuvių, rusų, lenkų, anglų.
 • Gerai ismano kompiuterinių tinklų administravimą, turi organizacinių sugebėjimų.

Marius Kirsnys

 • Gimęs 1980m. Gruodzio 03d. Vilnius.
 • 1999m. baigęs "Zidinio" vidurinę mokyklą
 • 2000m įstojęs į Vilniaus Kolegiją kompiuterinės technikos specialybę.
 • Ten bandys įgyti kompiuterinės technikos specialybės atestatą.
 • Kalbos : Lietuvių, rusų, anglų, prancūzų.
 • Ismano kompiuterio darbinį interfeisa, bei programavima.

2.4. SUMANYMO UZDAVINIAI

Kurdami mūsų firmą, pagrindinis uzdavinys uzsitikrinti savo nuolatinį pragyvenimo saltinį, turėti galimybę pastoviai tobulinti savo kompiuterines zinias bei jas pritaikyti praktikoje. Bandysime palaikyti savo kompiuterinę technika auksčiausiame techniniame lygyje uz jai priimtiną kainą. Taip pat pastoviai stengsimės gilinti ir tobulinti savo zinias kompiuterių, dizaino, interneto teikimo. Stengsimes pritraukti kuo daugiau vartotojų rganizuojant įvairiausiaus turnyrus, bei nuolaidas nariams. Mūsų tikslas tapti vienu is didziausia sio verslo atstovų.

2.5. SUMANYMO UNIKALUMAS

Unikalumas : teiksime internetines paslaugas visą parą ir visomis savaites dienomis, bet kuriuo paros metu galima bus pasistiprinti energetiniais gėrimais, ar uzsisakyti uzkandzių. Naktimis bus taikomos nuolaidos, kurios padės pritraukti daugiau vartotojų ir ilgesniam laikui. Jei vartotojas uzsisako ilgesniam laiku, jam gali būti taikomos nuolaidos. Tai bus puiki pramoga tiek vaikams, tiek suagusiams klientams, nes internetinės galimybės atveria plačius pazinimo vartus. Zaidimų turnyrai padės privilioti daugiau klientų. Pastoviems klientams suteiksime galimybes įsigyti klubo nario kortelę, kuri suteiks papildomas nuolaidas.

3. MARKETINGAS

3.1. VERSLO APLINKOS VEIKSNIAI

Politinė teisinė aplinka :

UAB "DF" reglamentuoja sie įstatymai :

 • Konkurencijos įstatymas Nr. I-2878 1992 09 15
 • Įmonių bankroto įstatymas Nr. I-2880 1992 09 15
 • Ūkinių bendrijų įstatymas Nr. I-676 1990 10 16
 • Buhalterinės apskaitos pagrindų įstatymas Nr. I-2654 1992 06 18
 • Dėl įmonių vardų įregistravimo Nr. 449 1991 10 31
 • Sveikatos apsaugos ministerijos įsakymas Nr. 267 1996 05 16

Socialinė-kultūrinė aplinka :

Kaip ir kitose salyse Lietuvoje sparčiai vystosi informacinės technologijos, labia gausiai padaugėjo kompiuterinės technikos. Visuomenė siekia informacijos skaitmeniniais kanalais. Internetas - didziausia pasaulyje duomenų bazė. Daugumai zmonių tai tampa gyvenimiskas poreikis. Sioje srityje matoma plati perspektyva, naujovės domina zmones, todėl didelės galimybės atsiveria sioje srityje.

Technologinė aplinka :

UAB "DF" vadovai, norėdami issilaikyti rinkoje, bandysime neatsilikti nuo naujausių technologinių naujovių, tiek programinėje ir zaidiminėje srityje. Bandysime naujus kompiuterio įvesties įrenginius (Vairus, Linksmalazdes ir t.t.). Tai turėtų pritraukti daugiau jaunesnio amziaus auditoriją.

Konkurencinė aplinka :

Kompiuterines paslaugas teikiančių įmonių Vilniuje yra tikrai nemazai ir konkurencija skatina vis mazesnias pajamas, bet mūsų pasirinkta vieta plėtroti sį verslą, tikėsimės leis mums įsitvirtini rinkoje. Kadangi dauguma mūsų konkurentų įsikūrę miesto centre. Mūsų pasirinkta vieta leis atitolti nuo konkuretų.

3.2. RINKOS BŪKLĖ, JOS DYDIS IR TENDENCIJOS

Pagal mūsų gyvenamą vietą, kaip ir daugelis vilniečių, stengsimės savo firma steigti Vilniaus mieste. Vilniuje gyvena apie 580 tūkstančių gyventojų. Amziaus grupės kuri naudosis mūsų paslaugomis yra iki 45 metų. Kaip zinoma informacijos poreikis dideja jaunimo grupėje, todėl stengsimės didesnį dėmesį skirti jaunimo poreikiams. Kaip pavyzdziui mes norime savo firma steigti tokiame rajone kaip Snipiskės. Gyventojų skaičius svyruoja 60000 gyventojų, jaunimo grupė sudaro 35 % gyventojų ir iki 45 metų 40 % Tikimės, kad mūsų kompiuterinėje firmoje apsilankys per pirmuosius metus kazkur apie 10 % visų snipiskių gyventojų, tai apie 6000 zmonių. Taippat tikimės 0,5 % Vilniaus miesto gyventojų apsilankymo, sio zmonių kiekio tikimės dėl kompiuterinių zaidymų turnyrų, rengiamų mūsų UAB "DF".

3.3. KONKURENCIJA RINKOJE

Siuo metu Vilniuje internetines paslaugas teikiančių firmų yra apstu. Pavyzdziui tokios kaip : Undergroud, Base, Erdvė, Volkano, Taskas ir t.t. Bet kaip zinoma daugelis sių firmų yra susitelkusios vienoje vietoje, todėl jos tarpusavyje konkuruoja dėl vartotojų tame rajone. Mūsų pasirinktoje įsteigimo vietoje konkuruojančių firmų nėra, todėl mums tai padės sėkmingai pradėti verslą ir gauti pirmąsias pajamas, kurios padės įsitvirtiniti siame verslo sferoje. Si rajoninė dominacija leis mums gyvuoti ne vieniarius metus.3.4. MARKETINGO TIKSLAI IR STRATEGIJOS

Marketingo tikslai :

 • Pelno gavimas.
 • Rinkos uzkariavimas.
 • Maksimalaus vartotojų kiekio pasiekimas.
 • Maksimalaus vartotojo norų bei poreikių patenkinimas.
 • Maksimalus paslaugų įvairovės pasiekimas.
 • Maksimalus teikiamų paslaugų kokybės uztikrinimas

Marketingo strategijos :

UAB "DF" paslaugų įvedimo į rinką stadijoje naudos plačią įsiterpimo strategiją. Mūsų teikiamų paslaugų kainos bus lyginamos su kitų firmų analogiskų paslaugų kainomis ir steigiamasi jas sumazinti, pastoviems klientams suteiksime nuolaidas, tuo pritraukiant kuo daugiau vartotojų. Taip pat bus skiriamos lėsos įmonės reklamai. UAB "DF" paslaugų augimo stadijoje papildomų darbuotojų samdyti neplanuojama, tuo mazinant firmos islaidas. Tačiau perėjus įmonei paslaugų brandos stadiją naujų darbuotojų priėmimas bus neisvengiamas, taip pat planuojamas marketingo priemonių modifikavimas.

3.5. RINKOS SEGMENTAVIMAS IR TIKSLINIŲ RINKŲ PARINKIMAS

Segmentavimas pagal geografinį kriterijų :

UAB "DF" paslaugos, bus bandomos įgyvendinti, mūsų pasirinktame vietiniame bei antpludzio is kitų rajonų. Tačiau neatmetama galimybė, kad mūsų paslaugomis naudosis ir is toliau atvaziavę vartotojai, bei kituose rajonuose esančios firmos, nes mūsų organizuojami turnyrai turėtų pritraukti didesnę lankytojų auditoriją. Mes tikimės, kad mūsų firma turės iki 10000 vartotojų per metus.

3.6. MARKETINGO RINKINIO ELEMENTAI

3.6.1. PRODUKTAS RINKOS POZIŪRIU

UAB "DF uzsiimanti interneto teikimu tai vartotoju grupei kuri neturi galimybių naudotis internetu namuose. Mūsų teikiamas internetinio rysio kainos yra pačios palankiausios eiliniam vartotojui, taip pat vartotojus nustebins jauki aplinka ir malonus aptarnavimas. Nuolatiniai mūsų vartotojai nebus pamirsti, jiems bus teikiamos specialios nuolaidos, tam reikės įsigyti klubo nario kortelę. Vartotojams kurie uzsisakys internetinį rysį ilgesniam laikui taip pat bus teikiamos nuolaidos.

3.6.2. PASISKYRSTYMO KANALAI

Mūsų firmos paslaugų teikimo kanalo tipas yra tiesioginis. Kitaip tariant tai pirmo lygio pateikimo kanalas, kadangi savo paslaugas teikiame tiesiogiai, o ne per tarpininkus. Klientą mes aprūpinsime visokeriopa pagalba ir stengsimės atsakyti į jų visas uzklausas ir klausimus. Kiekvienas klientas atejęs gaus to ko ieskojo.

3.6.3. KAINŲ NUSTATYMAS

Pastovios islaidos kiekvienais metais bus:

Patalpų nuomos mokestis  35880 Lt.

Elektra 3141 Lt.

Periodinių leidinių prenumerata 500 Lt.

Smulkios islaidos (įrangos prieziūros reikmenys, kanceliarija ir kt.) 1000 Lt.

Atlyginimai 108000 Lt.

3.6.4. REKLAMAVIMAS IR STIMULIAVIMAS

UAB "DF" reklamavimo ir stimuliavimo strategija pradzioje bus nukreipta į įmonės atidarymą, su kuriuo bus papildomos nuolaidos pirmiems klientams. Tam kad pritraukti kuo didesni vartotojų kiekį pirminei reklamai skirsime didesnį kiekį lėsų. Kaip vieną reklamos sudedamųjų daliu galima laikyti 15% nuolaidą, kuri bus suteikta pirmiems 100 klientų Reklamą naudosime paprasti, nesudėtingi sūkiai. Reklamai naudosime tokias priemones, kaip : reklaminiai bukletai, reklama spaudoje, reklama internete. Reklamai skiriame ~5000 Lt. į metus. Pradiniu momentu, įmonei tik pradėjus savo veiklą, numatomas intensyvesnis paslaugų propagavimas, bus siekiama atkreipti dėmesį į naujos įmonės susikūrimą.

Ta reklama kuri skelbiama inernete, spaudoje yra skirta plačiai vartotojų auditorijai is kurios mes nesitikime didelio klientų antplūdzio, pagrindinė mūsų reklama bus sutelkta mūsų rajono ribose. Didziausią dėmesį skirsime reklamai viename is populiariausių informacinių technologijų zurnalų lietuvoje " Naujoji Komunikacija" kuri pritraukia didziausią kopiuteriais besidominčia vartotojų auditoriją.

Reklamai skirtų lėsų kiekis gali kisti, tam įtakos turės mūsų teikiamų paslaugų paklausos, reklamai islaidos gali tiek isaukti, tiek ir sumazėti, bet stengsimės palaikyti 5000 Lt. ribą.

4. GAMYBA

4.1. GAMYBOS VYKDYMO VIETA

Savo sukurtai firmai patalpas pasirinkome Snipiskių rajone, tai yra beveik miesto centre S.Fino 3. g. Patalpos mūsų firmai pasirinkome dėl sių priezasčių : netoli yra centras, yra geras susisiekimas, salia yra vidurinė mokykla ( papildomas procentas jaunesnio amziaus klientų grupė), kalvarijų turgavietė. Manome, kad pasirinkome tinkamą vietą verslui plėtoti.

4.2. GAMYBOS POREIKIAI

4.2.1 REIKALINGOS PATALPOS

Patalpų isplanavimas:

 • Koridorius 4 m (Skirta drabuziams pakabinti, taipogi čia bus skelbimu lenta apie vykstančius turnyrus bei nuolaidas)
 • Kompiuterių salė 140 m (Patalpa kompiuteriams, darbo stalams ir kėdėms)
 • Administracija 10 m (Klientų aptarnavimas, bei kasa)
 • Sandeliukas 2 m
 • Tualetas 6 m
 • Baras 10 m

4.2.2. ĮRENGINIAI IR KITOS PRIEMONĖS

 • 40 kompiuterių (Intel Pentium 4 2,0Ghz, DDR RAM 512, HDD 30GB, Leadtek GeForce4 128MB, LAN, AUDIO, PHONES, LG B700P FLATRON 17' SVGA MONITOR, Keyboard, Optical mouse).
 • Programinė įranga (Windows 2000 profesional, zaidimai)
 • Baldai : 45 kėdės, 1 specialus stalas, 40 kompiuterinių staliukų, Baro stalas, 10 lentynų, kabykla, skelbimų lenta, Baro reikmenys, 3 kriauklės, 2 klozetai.
 • 2 stalinės lempos, 12 sviestuvų, 3 sildytuvai, 2 gėsintuvai
 • Kanceliarija.
 • Spausdintuvas, skeneris.
 • Apsaugos sistemos, 20 judesio daviklių.

Kainos :

40 Kompiuteri

148000 Lt.

45 Kėdės

4500 Lt.

1 Specialus stalas

350 Lt.

40 Kompiuterinių staliukų

6000 Lt.

Baro stalas

800 Lt.

Programinė įranga

10000 Lt.

10 Lentynų

500 Lt.

Kabykla

50 Lt.

Skelbimų lenta

30 Lt.

Baro reikmenys

1000 Lt.

3 Kriauklės

1200 Lt.

2 Klozetai

800 Lt.

2 Stalinės lempos

50 Lt.

12 Sviestuvų

1000 Lt.

3 Sildytuvai

1000 Lt.

2 Gėsintuvai

250 Lt.

Kanceliarija

150 Lt.

Spausdintuvas

850 Lt.

Skeneris

350 Lt.

Apsaugos sistemos

500 Lt.

20 Judesio daviklių

800 Lt.

Viso :

177460 Lt.

4.3. TIEKIMO IR TRANSPORTAVIMO VEIKSNIAI

Kormpiuterius savo firmai mes pirkome is UAB "SPEKTRAS" todėl, kad perkant sioje firmoje mums buvo pasiūlyta ypatinga nuolaida, garantinis laikotarpis 3 metai. Mes klientus aptarnausime tik firmos patalpose, tai firmai priklausančių masinų nebus būtinybės turėti, o papildomoms dalims kompiuterių tobulinimui naudosime asmeninį transportą.

4.4. DARBUOTOJŲ SAMDYMO GALIMYBĖS

Pradzioje mūsų firmoje dirbs 10 darbuotojų, mums niekaip neiseis sutaupyti lėsų, kadangi mūsų patalpos yra didelės ir mes vieni be papildomų darbuotojų niekaip neissiverisme. Mums reikės tiek buhalterės , tiek valytojos, tiek ir dviejų administratorių, bermenes ir virėjos paslaugų

4.5. GAMYBOS KASTŲ PROGNOZĖ

patalpų nuoma 13 Lt/m2

komunalinės paslaugos - 100 Lt.

(elektra (apie 900kW/h) - 200 Lt. karstas ir saltas vanduo - 35 Lt.)

telefonas - 50 Lt.

Internetas - 400 Lt

Viso 3680 Lt.: Lt. per mėnesį.

5. VALDYMAS

5.1. VALDYMO GRUPĖS SUDĖTIS

UAB " DF" struktūra sudaryta is akcininkų, kurie susirinkimuose sprendzia pagrindinius klausimus apie firmos veiklą. Akcijos paskirstytos tarp M.Kirsnio ir R.Ardinavičiaus santykiu 50% ir 50%.

Akcijų iskeista 1000 vnt. Po 500 Lt.

Direktoriui priklauso 500 akcijų po 500- Lt. Is viso 250 000.- Lt. Direktoriaus pavaduotojui 500 akcijų po 500.-, is viso 250 000.- Lt. Kiekvienas akcininkas gaus palūkanas uz akcijas. Koks bus procentas tai priklausys nuo firmos uzdirbtų pajamų . Palūkanos bus skaičiuojamos ataskaitinio laikotarpio pabaigoje.

Personalo patyrimas ir techniniai sugebėjimai

Atlyginimo sutartis

Direktoriaus atlyginimas 1500

Direktoriaus pavaduotojo 1500

Darbuotojai:

Bandomasis laikotarpis 400

Po bandomojo laik. 800

Firma artimiausiu metu neplanuoja kelti atliginimų, nei didinti darbuotojų.

5.2. ORGANIZACINĖ FIRMOS STRUKTŪRA

UAB "DF "valdymo struktūra nėra sudėtinga, nes visas valdymo funkcijas atlieka vienas asmuo- direktorius. Direktorius bus M.Kirsnys, kuris atsakys uz visas valdymo funkcijas, ves UAB reikalus, priziūrės bendrovės sąskaitas bei bendrovės apskaitos zurnalą, nustatinės darbuotojų atlyginimus. Sudarinės kontraktus su įvairiomis firmomis. Direktoriaus pavaduotojas R.Ardinavičius atsakingas uz interneto paslaugų tiekimą, bei reklamos organizavimą.

5.3. JURIDINĖ SANDARA I 22322f516w R SUTARTYS

1. Sie įstatai yra teisinis dokumentas, sudarytas vadovaujantis Lietuvos Respublikos ūkinių bendrijų įstatymu.

1.2.Uzdaroji akcinė bendrija ( UAB ) "DF" yra juridinis asmuo, turi pavadinimą, savarankiską balansą, savo sąskaitas Lietuvos Respublikos ir uzsienio bankuose, apvalų antspaudą su įrasu "Lietuvos Respublika" ir atlieka finansines operacijas pagal nustatytas taisykles, UAB turi prekybinį zenklą.

1.3. UAB "DF" yra savarankiska savo veikloje, besivadovaujanti Lietuvos Respublikos Konstitucija, įstatymais, Vyriausybės nutarimais ir įstatais. Jos būstinė yra Vilniuje, Snipiskių rajone, S.Fino 3. g.

1.4. Bendrovė turi komercinį, ūkinį, finansinį, organizacinį ir teisinį savarankiskumą. Ji gali:

1.4.1. Pirkti, nuomoti ar kitokiais būdais įsigyti turtą, taip pat jį parduoti, isnuomoti, įkeisti ar kitaip juo disponuoti.

1.4.2. Pirkti ar kitokiais būdais įsigyti ir turėti nuosavybės teisę, taip pat iskeisti, perduoti, keisti ar kitaip naudoti investicijų ir kredito vertybinius popierius.

1.4.3. Verstis komercine - ūkine veikla Lietuvos Respublikoje ir uz jos ribų.

1.4.4. Sudaryti sutartis, prisiimti įsipareigojimus, skolinti pinigines lėsas uz palūkanas, nustatomas sutartimi.

1.4.5. Nustatyti savo teikiamų paslaugų, produkcijos ir kitų isteklių kainas, įkainius ir tarifus, isskyrus tuos atvejus, kai kainas ir normatyvus reguliuoja valstybė.

1.4.6. Priimti į darbą ir atleisti is jo darbuotojus, nustatyti jų teises ir pareigas, darbo uzmokestį.

1.4.7. Priimti ir keisti įstatus.

1.4.8. Steigti kitas įmones ( filialus, skyrius ), būti kitų įmonių dalininku ar valdytoju.

1.4.9. Skirti lėsų labdarai.

1.5. UAB yra ribotos turtinės atsakomybės. Pagal savo prievoles ji atsako tik savo turu. Valstybė neatsako uz bendrovės įsipareigojimus, atsako tik uz akcijas sumokėta suma.

1.6. Bendrovės ūkiniai metai yra kalendoriniai metai.

1.7. Bendrovės steigėjai yra fiziniai asmenys.

Komercinė - ūkinė veikla

2.1. Didmeninė, mazmeninė, komiso prekyba.

2.2. Uzsienio prekybos pirkimo - pardavimo operacijos.

2.3. Parduotuvių ir kitų prekybos taskų steigimas.

2.4. Rysio priemonių komplektavimas.

2.5. Prekyba uz valiutą.

Įstatinis kapitalas, jo sudėtis3.1. Bendrovės įstatinis kapitalas yra 500000 litų.

3.2. Įstatinis kapitalas paskirstytas į 1000 paprastųjų akcijų. Vienos akcijos vertė 500 litų.

3.3. Bendrovė steigiama uzdaru būdu, t.y. visas akcijas įsigyja steigėjas.

3.4. Bendrovės steigėjai, pasirasydami steigimo sutartį, apmeta visų akcijų vertę.

3.5. Kiekvieno akcininko įmokėta dalis nurodoma akcininkų registracijos knygoje ir buhalterinės apskaitos dokumentuose, akcininkams is duodami sertifikatai.

3.6. Įstatinį kapitalą bendrovė gali padidinti visuotinio akcininkų susirinkimo nutarimu, įstatymo nustatyta tvarka.

3.7. Papildomai isleistos akcijos įgyjamos visiskai apmokėjus emisijos kainą. Papildomai isleistos akcijas pasiraso steigėjai.

4. Akcininkų teisės ir pareigos

4.1. Akcininkai turi sias turtines teises:

4.1.1. Gauti bendrovės pelno dalį ( dividendą ), kurio dydį nustato visuotinas akcininkų susirinkimas.

4.1.2. Gauti likviduojamos įmonės turto dalį.

4.1.3. Nemokamai gauti akcijų, jei is bendrovės lėsų didinamas įstatinis kapitalas.

4.1.4. Pirmumo teisė įsigyti bendrovės isleidziamas akcijas.

4.2. Akcininkas turi sias asmenines turtines teises:

4.2.1. Dalyvauti visuotiniuose akcininkų susirinkimuose su sprendziamuoju balsu. Viena vardinė paprastoji akcija jos savininkui suteikia vieno balso teisę.

4.2.2. Remiantis Akcininkų bendrovių įstatymo 15 str. 7 punktu, gauti informaciją visais bendrovės veiklos klausimais.

4.2.3. Apskųsti teismui visuotinio akcininkų susirinkimo bei administracijos nutarimus.

4.2.4. Būti revizoriumi.

4.2.5. Akcininkas neturi balso teisės, tvirtinant tarifinių įnasų įvertinimo klausimus.

4.3. Akcininkas neturi jokių mokestinių įsipareigojimų bendrovei, isskyrus bendrovės steigimo sutartyje numatyta tvarka, apmokėti visų pasirasytų akcijų emisijos kainą.

4.4. Vardinės akcijos savininkas gali parduoti ar kitaip perduoti kito asmens nuosavybėn tik visiskai apmokėtas akcijas ir tik gavęs visuotinio akcininkų daugumos sutikimą. Si nuostata netaikoma, kai akcijos pateikiamos testamentu ir pereina kito asmens nuosavybėn kaip palikimas.

Bendrovės valdymas

5.1. Bendrovės valdymo organai yra visuotinis akcininkų susirinkimas ir administracija. Stebėtojų taryba ir valdyba nesudaroma.

5.2. Visuotinis akcininkų susirinkimas yra auksčiausias bendrovės valdymo organas. Jis gali:

5.2.1. Keisti ir papildyti bendrovės įstatus.

5.2.2. Rinkti revizorius.

5.2.3. Atsaukti revizorių ir bet kurį administracijos darbuotoją.

5.2.4. Nustatyti revizoriaus atlyginimą.

5.2.5. Tvirtinti nepiniginių ( turtinių ) įnasų vertę.

5.2.6. Padidinti ar sumazinti įstatinį kapitalą.

5.2.7. Likviduoti ar reorganizuoti įmonę.

5.2.8. Samdyti ekspertus bendrovės dokumentacijai patikrinti.

5.2.9. Leisti parduoti ar kitaip perduoti kitų asmenų nuosavybėn vardines akcijas.

5.2.10. Isleisti akcijas.

5.3. Visuotinis akcininkų susirinkimas organizuojamas Akcinių bendrovių įstatymo 20 str. numatyta tvarka.

5.4. Susirinkimo susaukimo iniciatyvos teisę turi akcininkai, kurių akcijų nominali vertė nemazesnė kaip 1/10 įstatinio kapitalo.

5.5. Susirinkimo nutarimai priimami balsų dauguma, isskyrus sių įstatų 5 skirsnio 5.2.1 , 5.2.3 , 5.2.6 , 5.2.7 punktuose nurodytais atvejais. Siais atvejais sprendimai priimami 2/3 balsų. Revizorių, ne daugiau kaip 4 metams renka visuotinis akcininkų susirinkimas.

Administracija

6.1. Parduotuvės administracijos vadovas yra direktorius, kurį trejiems metams skiria bendrovės steigėjai.

6.2. Direktorius:

6.2.1. Savarankiskai sprendzia gamybinius, organizacinius, prekybinius, finansinius klausimus.

6.2.2. Pateikia klausimus svarstyti visuotinam akcininkų susirinkimui.

6.2.3. Atstovauja bendrovei.

6.2.4. Priima ir atleidzia is darbo administracijos darbuotojus.

6.2.5. Tvirtina ketvirtinį ir metinį balansą.

6.2.6. Atidaro ir uzdaro sąskaitas bankų įstaigose.

6.2.7. Be įgaliojimų veikia įmonės vardu ir duoda įgaliojimus vykdyti jo kompetencijos funkcijas.

6.3. Bendrovės direktorius kartu su vyriausiuoju finansininku atsako uz ūkinės veiklos ir turto buhalterinę - finansinę apskaitą.

6.4. Bendrovės administracija ar kitas darbuotojas, pazeidęs siuos įstatus, darbo drausmę ar kitais veiksmais padaręs zalą bendrovės interesams, gali būti atleistas is darbo.

7. Revizorius

7.1. Revizorių 4 metams gali rinkti visuotinis akcininkų susirinkimas, arba revizijai atlikti gali būti sudaroma sutartis su fiziniu asmeniu.

7.2. Revizoriumi negali būti administracijos vadovas, bendrovės vyriausias finansininkas.

7.3. Revizorius privalo:

7.3.1. Tikrinti bendrovės metinį balansą ir kitus buhalterinės apskaitos dokumentus.

7.3.2. Akcininkų susirinkime pranesti apie visus pazeidimus.

7.3.3. Revizorius turi teisę atlikti bet kokį bendrovės patikrinimą visuotinio akcininkų susirinkimo pavedimu.

Pelno paskirstymas

8.1.bendrovės pelnas turi būki paskirstomas ne vėliau kaip per 3 mėnesius po ūkinių metų pabaigos, pries tai patvirtinus metinį balansą. Nutarime dėl pelno paskirstymo turi būti nurodyta:

8.1.1. Balansinis pelnas.

8.1.2. Privalomi mokėjimai is pelno.

8.1.3. Dividendai.

8.1.4. Atskaitymai į rezervo fondus.

8.1.5. Plano naudojimas darbuotojų premijoms.

8.1.6. Pelno likutis.

8.2. Jeigu privalomų atsargos ir kapitalo rezervų fondo dydzio suma mazesnė kaip 1/10 įstatinio kapitalo, tai atskaitymai į privalomąjį atsargos fondą yra privalomi ir negali būti mazesni kaip 1/5 grynojo pelno.

Dividendų skelbimas ir mokėjimas

9.1. Dividendas yra akcininkui paskirta pelno dalis, proporcinga jo turimų apmokėtų akcijų nominalioms vertėms.

9.2. Visuotinio akcininkų susirinkimo paskelbti dividendai yra bendrovės įsipareigojimas akcininkams. Akcininkas turi teisę dividendą isreikalauti is bendrovės kaip kreditorius.

9.3. Visuotiniam akcininkų susirinkimui draudziama skelbti ir ismokėti dividendus, jei bendrovė yra nemoki.

9.4. Dividendus bendrovė ismoka pinigais, jeigu akcininkas nepriestarauja, dividendas jam gali būti ismokėtas materialinėmis vertybėmis.

9.5. Dividendai pradedami ismokėti per 10 dienų nuo visuotinio akcininkų susirinkimo, kuriame buvo paskelbtas dividendas, dienos.

Bendrovės pranesimų paskelbimas

10.1 Visuotinio akcininkų susirinkimo nutarimai ir kiti pranesimai, su kuriais reikia supazindinti akcininkus arba kitus asmenis, issiunčiami ne vėliau kaip per 15 dienų po nutarimo priėmimo. Uz savalaikį nutarimų ir pranesimų issiuntimą atsako direktorius arba likvidatoriai. Nutarimai ir pranesimai siunčiami registruotu laisku.

10.2. Apie likviduojamą bendrovę viesai skelbiama spaudoje tris kartus ne maziausiais kaip dviejų mėnesių intervalais uz bendrovės lėsas.

Bendrovės reorganizavimas ir likvidavimas

11.1. Bendrovė visuotinio akcininkų susirinkimo nutarimu gali būti reorganizuota į naują akcinę bendrovę, registruojant jos akcijas atitinkamose įstaigose, pakeičiant bei perregistruojant jos įstatus.

11.2. Bendrovę likviduoti gali visuotinas akcininkų susirinkimas arba teismas, jeigu:

11.2.1. Akcininkų skaičius sumazėjo ir nesudaro įstatymo numatyto minimumo.

11.2.2. Nuosavi aktyvai tapo mazesni kaip 1/2 įstatinio kapitalo.

11.2.3. Yra kiti Lietuvos Respublikos įstatymuose numatyti bendrovės likvidavimo pagrindai.

11.3. Likvidavimas vykdomas įstatyme nustatyta tvarka.

11.4. Sumokėjus mokesčius į biudzetą, atsiskaičius su kreditoriais ir darbuotojais, likęs likviduotas bendrovės turtas padalijamas akcininkams proporcingai, jiems nuosavybės teise priklausančių akcijų nominalus vertės apmokėtai daliai.

5.4. PATARĖJAI IR KONSULTANTAI

Patarėjų ir konsultantų paslaugu nereikia, nes mes patys stengsimės gilintis į teisinius reikalus ir jau gerai ismanome baudziamąjį kodeksą.

6. KRITINĖ RIZIKA

6.1. NUMATOMOS PROBLEMOS IR KLIŪTYS

Svarbiausia problema galinti kenkti mūsų verslui yra patirties stoka verslo srityje, vyriausybės reglamentuojamu įstatymu lankstumas, pakankamai didelė konkurencija. Zvelgiant į ateitį būtina sekti įdėmiai jau minėtus LR reglamentuojamus įstatymus ir jų pataisas. Be sių poveikiu svarbu labai laiku pastebėti naujus produktus rinkoje. Taip pat svarbu numatyti ateities kainų pokyčius. Analizuojant paskutiniųjų trijų metų interneto rinkos ir paslaugu kainų kitimą, labai matosi jų kritimas ir specialistu nuomone jos dar labiau kris, nes rinka yra sparčiai sotinama sios rinkos naujovėmis, taip pat auga konkurencija.

6.2. RIZIKOS VEIKSNIAI

Naują verslą pradėti yra visada sunku, kadangi sunku surasti tam tikrą nisą. Kompiuterizuotas pasaulis vis plečia savo ribas, todėl vis sunkiau ir sunkiau yra rasti vietą siame versle ir konkuruoti su stambesnėmis firmomis. Tokiu atveju praradus savo pozicijas rinkoje labiausiai pasijaučia firmos finansinėje veikloje, o tai reiskia, kad praradus dalį pelno mazėja kompanijos perkamoji galia, atsiranda daug pasalinių darbų, kurie reikalauja tam tikrų islaidų. Kaip ir pagrindinės visų firmų pagrindinė rizika yra financinėje srityje, nes pradinis pelnas bus ne maksimizuotas, dėl paskolų.

6.3. ALTERNATYVIOS VEIKIMO KRYPTYS

Zemiausias kainos, didelis pasirinkimas, įvairios nuolaidos, pristatymai.

7. FINANSAI

.REIKIAMOS LĖSOS IR JŲ PANAUDOJIMAS

UAB "DF" vadovai su savo turimomis lėsomis ir banko paskola, įkūrė sią firmą. Versle dalyvauja steigėjo lėsos bei savininko turtas. Sių saltiniu santykis bei lėsų panaudojimas yra isreiskiamas toliau pateiktoje lentelėje :

Lėsų saltiniai

Suma, Lt

Lėsų panaudojimas

Suma, Lt

Nuosavos lėsos

190000

Patalpų nuoma (1 metams)

35880

Nuosavas turtas

68000

Įrengimai

177460

Paskola

300000

Is viso

558000

7.2. PARDAVIMO PROGNOZĖ

Pirmi metai :

Administracinės ir valdymo islaidos :

Patalpos :

Bendras plotas : 230 m , vieno kvadratinio metro nuoma 13 Lt. Viso : 35880 Lt.

Darbuotojų atlyginimai:

Direktorius - 1500Lt.

Dir. pavaduotojas - 1500Lt.

Darbuotojai - 400 -800Lt. Viso : 108000 Lt.

Socialinio draudimo įmokos :

Socialinis draudimas sudaro 30% nuo atlyginimų sumos, Viso : 32400 Lt.

Patalpų įrengimas :

Sienų dazymas - 400 Lt.

Lubų baltinimas - 300 Lt.

Grindų danga - 400 Lt.

Durys - 5 X 400 Lt.

Lauko durys - 900 Lt.

Elektros instaliacija - 250 Lt. Viso : 4250 Lt.

Komunalinės paslaugos :

Elektra - 27 ct/kW

Saltas vanduo - 3.11 Lt/m3

Karstas vanduo - 11.85 Lt/m3

Per mėnesį planuojame sunaudoti 6 m3 salto ir 7 m3 karsto vandens ir 900kW elektros energijos. Viso : 4135 Lt.

Draudimo islaidos :

Draudimas kainuoja 0.25% per metus nuo pastatų vertės. Mes savo įmonės patalpas įvertiname 250000 Lt. Viso : 1000 Lt.

Pardavimo islaidos :

Reklama : Viso : 5000 Lt.

Parduotų paslaugų savikaina :

Vieno kompiuterio naudojimosi islaidos :

Laikas

Watai

Elek. Kaina

Bendra Kaina

1 h.

250 W

27 ct/kW

0,675 Lt.

24 h.

6000 W

27 ct/kW

1,62 Lt.

1 mėn.

180000 W

27 ct/kW

4,86 Lt.

12 mėn.

2160 kW

27 ct/kW

58,32 Lt.

Tai vartojamoji energija vienam kompiuteriui, o mes turime 40 .

Viso : 2332 Lt.

Pajamos pardavus prekes arba paslaugas :

Tai gautas pelnas uz vieno kompiuterio naudojimą :

Laikas

Kaina

Bendra kaina

1 h.3 Lt.

3 Lt.

24 h.

3 Lt.

72 Lt.

1 mėn

3 Lt.

2160 Lt.

12 mėn.

3 Lt.

25920 Lt.

Tai gautas pelnas uz vieno kompiuterio pelną, o mūsų firmoje yra 40 * 25920 Lt.

Viso : 1036800 Lt.

Pelno ataskaita :

Eilės Nr.

Straipsniai (metams)

Suma Lt

Pajamos pardavus prekes arba paslaugas.

1036800

Parduotų prekių arba paslaugų savikaina.

2332

Bendrasis pagrindinės veiklos pelnas.

1034468

Administracinės ir valdymo islaidos.

4.1. Nuoma. (18,5Lt uz kvadratinį metrą)

35880

4.2. Atlyginimai.

4.3. Socialinio draudimo įmokos (30 proc.).

4.4. Nusidėvėjimas (moralinis).

4.5. Transporto islaidos.

4.6. Remonto islaidos.

4.7. Komunalinės paslaugos.

4135

4.8. Kanceliarinės prekės

150

4.9 buhalterinių paslaugų islaidos.

4.10. Apsauga.

4.11. Draudimo islaidos.

4.12. Kitos islaidos.

Pardavimo islaidos.

5.1. Reklama.

5.2. Prekybininko darbo uzmokestis.

5.3. Transportas (prekėms vezti).

5.4. Telefono rysio, fakso islaidos.

5.5 Kitos islaidos.

Pagrindinės veiklos pelnas.

Pelno mokestis.

Grynasis pelnas.

7.3 PROGNOZUOJAMŲ PINIGŲ SRAUTŲ ATASKAITA

Sąlygiska įmonės finansiniu metu pradzia laikoma registravimo diena.

Prognozuojant pardavimo apimtis laikytasi sių prielaidu:

pardavimo kainos nurodytos be PVM, pirkimo su PVM;

pastatu ir įrenginiu nusidėvėjimas skaičiuojamas 10-čiai metu;

pelno mokestis 12% (UAB "DF" turi mazosios įmonės statusą);

mokesčiai biudzetui apskaičiuojami ir ismokami kiekvieną mėnesį;įplaukos uz parduotą produkciją gaunamos mėnesio pabaigoje;

visos mėnesio veiklos sąnaudos apmokamos mėnesio pabaigoje,isskyrus darbuotoju atlyginimus, kurie ismokami kitą mėnesį;

8. DARBŲ GRAFIKAS

UAB "DF" direktoriaus ir jo pavaduotojo darbo grafikas : 9.00 - 17.00

Kiti darbuotojai dirba 8 val. Per parą, isskyrus 4 tinklo administratorius kurie dirba slenkanciu grafiku pamainomis 24 valandas per parą.

9. BIBLIOGRAFIJA. PRIEDAI

9.1. PELNINGUMO LŪZIO TASKAS

Koeficientas = 1036800 / 1034468 = 1,002 lūzio taskas yra 210153 / 1,002 = 209733


Tūkst.


20

40

60

80

100

120

140

160

180

200

220

240

260

280

300

Tūkst.

10. NAUDOTOS LITERATŪROS SĄRASAS

Jovaisa A. Kaip parengti verslo planą. Pačiolis, 1997

 • Pelanienė N. Firmos verslo planas. Vilnius: 1997
 • Urbonavičius S. Marketingas: apie sudėtingus dalykus- paprastai. Pačiolis, 1995
 • Garskienė A., Klebanskaja N., Pelanienė N. Verslo planas. Vilnius, 1994
Document Info


Accesari: 6564
Apreciat: hand-up

Comenteaza documentul:

Nu esti inregistrat
Trebuie sa fii utilizator inregistrat pentru a putea comenta


Creaza cont nou

A fost util?

Daca documentul a fost util si crezi ca merita
sa adaugi un link catre el la tine in site


in pagina web a site-ului tau.
eCoduri.com - coduri postale, contabile, CAEN sau bancare

Politica de confidentialitate | Termenii si conditii de utilizare
Copyright Contact (SCRIGROUP Int. 2024 )