Documente online.
Username / Parola inexistente
  Zona de administrare documente. Fisierele tale  
Am uitat parola x Creaza cont nou
  Home Exploreaza
Upload
Zdobienie paznokci - nic trudnego

Poloneza
Zdobienie paznokci - nic trudnego

Dłonie są jedną z najbardziej rzucających się w oczy części naszego ciała, dlatego powinnyśmy o nie dbać i pielęgnować nie tylko wtedy, gdy skóra jest wysuszona i wygląda nieestetycznie. Gwarancją pięknych dłoni i pazno 18318v2111s kci jest ich codzienna pielęgnacja i ochrona, która powinna wejść w nawyk jak mycie zębów.
Również nasze paznokcie przyciągają wzrok innych, a gdy są ładnie ozdobione tych spojrzeń jest jeszcze więcej. Nie tylko profesjonalistki mogą zdobić paznokcie, także my, amatorki możemy same ozdobić swoje paznokcie, by znajomym zapierało dech w piersiach.

Należy pamiętać o tym by nie przesadzać ze zdobieniem. Dlatego możemy przykładowo ozdobić jeden, dwa paznokcie, a najczęściej ozdabianymi są serdeczny i wskazujący.
Gdy nasza przygoda ze zdobieniem dopiero się zaczyna trzeba zaopatrzyć się w kilka rzeczy. Przydadzą się nam: cyrkonie, buliony (małe kuleczki różnych kolorów), cekinki, brokat, cienkie pędzelki, igła, lakiery do zdobień, kilka lakierów bazowych, lakier utwardzający (nawierzchniowy).

Nie mając wprawy w zdobieniu najłatwiej będzie, gdy ułożymy sobie wzorek na kartce by pamiętać jak umieszczać cyrkonie czy inne ozdoby na paznokciu. Dzięki różnym ozdobom można stworzyć na paznokciach kwiatki, linie, czy wzory geometryczne. Należy jednak pamiętać, że umieszcza się je na paznokciach gdy lakier podkładowy jest jeszcze mokry. Gdy ułożone cyrkonie czy cekinki dały zamierzony efekt na paznokciu, pokrywamy całość lakierem bezbarwnym utwardzającym, który zabezpieczy ozdoby przed odpadnięciem.

Za pomocą cienkich pędzelków można na paznokciach tworzyć linie. W sprzedaży są specjalne farbki do zdobień, do których już jest dołączony cienki pędzelek do zdobień. Gdy dopiero się uczymy robić najprostsze wzorki i nam to nie wychodzi najlepszym zakupem będą farbki akrylowe, które zmywają się pod ciepłą wodą dzięki czemu lakier podkładowy zostaje nietknięty na paznokciach.

French manicure choć delikatnie ozdobiony też przyciąga uwagę innych. Gdy nie lubimy malować paznokci na żywe kolory, a nawet jasne, french manicure będzie bardzo dobrym rozwiązaniem, ponieważ jest bardzo naturalny.

Nie każdy może zapuścić paznokcie, ale to nie znaczy, że musimy zrezygnować ze zdobniczych fantazji. By optycznie wydłużyć krótkie paznokcie należy używać jasnych lakierów. Wzorki namalowane pionowo, wzdłuż paznokcia je również wysmuklą i wydłużą. Nie muszą być to jednak proste linie, należy je robić od wału paznokcia do wolnego brzegu, także wzorki robione po skosie są mile widziane.

Bardzo prostym sposobem zdobienia paznokci jest rozmazywanie lakierów igłą czy pędzelkiem.
W tym sposobie zdobienia najważniejsze jest to by lakier podkładowy był mokry, ponieważ gdy wyschnie wzorek nam nie wyjdzie dlatego najlepiej jest zdobić po jednym paznokciu.

Prawidłowa pielęgnacja dłoni

Wiele kobiet, nawet bardzo dbających o siebie, zaniedbuje swoje dłonie. Nie można tego tłumaczyć brakiem czasu, wystarczy bowiem wyrobić sobie kilka pożytecznych nawyków, a nasze dłonie będą ładne, wypielęgnowane i nie będzie z nimi problemu.

Pierwszy nawyk polega na smarowaniu rąk po każdym myciu kremem nawilżającym lub emulsją do rąk. Od czasu do czasu w ciągu dnia można wetrzeć w dłonie parę kropel soku z cytryny celem przywrócenia kwaśnego pH skóry. Sok z cytryny działa również wybielająco. Na noc dobrze jest stosować kremy odżywcze i witaminowe, które trzeba wcierać również w paznokcie. Rezultaty będą tylko wtedy, gdy robi się to codziennie, prawie automatycznie. Do mycia zaleca się używać delikatnego żelu lub dobrego, przetłuszczonego mydła.

Kolejny nawyk polega na używaniu rękawic do wszelkich prac domowych i ogrodowych.

Powszechnie używane detergenty, wybielacze, enzymatyczne środki do prania ujemnie wpływają na skórę rąk wysuszając ją i podrażniając. Z czasem może powstać tak zwany wyprysk ze zużycia objawiający się znaczną suchością skóry dłoni, zaczerwienieniem i skłonnością do bolesnych pęknięć.

Raz w tygodniu dobrze jest zrobić sobie peeling dłoni przy pomocy odpowiedniego preparatu.

Potem można wymoczyć ręce w ciepłej oliwie. Czas trwania kąpieli ok. 10 min.

Dobroczynne działanie na ręce ma również masaż i gimnastyka, szczególnie dla osób spędzających dużo czasu przy klawiaturze komputera.Pedicure krok po kroku

Usuń stary lakier zmywaczem do paznokci.

Wymocz stopy w ciepłej wodzie z dodatkiem soli kuchennej lub "Iwonickiej" w ilości 1 łyżka na 1 litr wody, czas kąpieli - 15 min.

Obetnij paznokcie prosto, bez wycinania boków, a następnie delikatnie opiłuj. Nadmierne wycinanie i zaokrąglanie boków może spowodować stan zapalny wałów paznokciowych.

Odsuń skórki pałeczką, nie wycinaj ich.

Usuń zgrubiały naskórek na podeszwach przy pomocy tarki do pedicure.

Wypoleruj paznokcie polerką.

Załóż wałeczki z ligniny między palce i polakieruj paznokcie od najmniejszego do największego.

Po wyschnięciu lakieru nakremuj stopy lekko je masując

Jak dbać o stopy

Nasze stopy wykonują bardzo ciężka pracę: przez całe życie chodzimy tyle, że moglibyśmy trzy razy okrążyć równik.

Doskonałe stopy są dziś rzadkością. Wprawdzie większość ludzi rodzi się ze zdrowymi stopami, ale już w okresie dzieciństwa powstają wady stóp, które z wiekiem nasilają się z powodu noszenia niewłaściwego obuwia oraz innych zaniedbań.

Oto główne grzechy, szybko i niezawodnie rujnujące nasze stopy:

v     zbyt miękkie obuwie w dzieciństwie

v     ciasne, wąskie buty w okresie dojrzewania

v     zbyt wysokie obcasy

v     stanie godzinami w latach pracy zawodowej

v     niedostateczne pielęgnowanie stóp przez całe życie

Żaden ze starożytnych lekarzy nie opisywał schorzeń stóp, choć wojska greckie i legioniści rzymscy przemaszerowali wiele setek kilometrów, ale nie po asfalcie i nie na wysokich obcasach.

Codzienna pielęgnacja stóp polega na noszeniu odpowiedniego obuwia, gimnastyce stóp oraz masażu.

Buty idealne dla stóp powinny mieć obcas pomiędzy 1 a 3 cm. Wysokie obcasy przeciążają zarówno kości śródstopia jak i kręgosłup. Podeszwa powinna być nieco grubsza, wówczas lepiej amortyzuje kroki, szczególnie na twardej nawierzchni. Czuby nie mogą być zbyt wąskie, bo to sprzyja tworzeniu się odcisków i halluxa.

Ciepła kąpiel nóg wieczorem usuwa zmęczenie stóp i poprawia ogólne samopoczucie. Dodatek soli kuchennej lub paru kropel olejku np. eukaliptusowego zwiększa skuteczność takiego zabiegu. W upalne dni lepsza jest zimna kąpiel nóg, która zmniejsza obrzmienie stóp i działa wybitnie odświeżająco. Po każdej kąpieli dobrze jest wmasować w stopy trochę kremu lub parę kropli oliwy.

Budząc się rano dobrze jest zrobić krótką gimnastykę stóp, zanim wpakujemy je na kilkanaście godzin do "skórzanego więzienia" czyli do eleganckich, modnych bucików.Wystarczy poruszać palcami zginając je w dół i w górę oraz zrobić każdą stopą w powietrzu parę kółek, w prawo i w lewo. W ciągu dnia można dla relaksu zdjąć buty i wspiąć się kilka razy na palce. W czasie urlopu trzeba wykorzystywać każdą okazję, żeby choć trochę pochodzić boso czy to na plaży, czy na łące po rosie.

Problemy związane ze stopami

Główne problemy związane z naszymi stopami to: odciski , nadmierna potliwość, wrastające paznokcie oraz grzybica międzypalcowa .

Powstawanie odcisków polega na miejscowym, nadmiernym rogowaceniu w wyniku długotrwałego ucisku. Jest to odczyn obronny skóry . Nagniotki najczęściej tworzą się na palcach stóp, na skutek noszenia ciasnego obuwia. Czynnikiem predysponującym do ich tworzenia się, jest płaskostopie. Jedyną metodą zapobiegania jest noszenie wygodnego obuwia oraz odpowiednich wkładek.

Nadmierna potliwość stóp jest bardzo kłopotliwą dolegliwością, sprzyjającą zakażeniom grzybiczym. Niestety patogeneza tego schorzenia jest do końca nieznana. Niewątpliwie ważną rolę odgrywa tu czynnik genetyczny. Antyperspiranty stosowane rano i po południu na podeszwy, łagodzą nieco tę dolegliwość. Ważne jest również noszenie przewiewnego, najlepiej skórzanego obuwia. Ulgę przynoszą również kąpiele stóp w naparze z szałwi lub w wodzie z octem w proporcji: 1 łyżka octu na litr wody.

Wrastające paznokcie dotyczą głównie paluchów. Polega to na nadmiernym wnikaniu paznokcia w otaczające części miękkie. W wyniku tego w obrębie wału paznokciowego powstaje stan zapalny objawiający się bolesnością, zaczerwienieniem i obrzękiem.

Wrastaniu paznokci sprzyjają cechy anatomiczne paluchów- palce "poduszkowate', nieprawidłowe obcinanie paznokci oraz noszenie ciasnego obuwia. Leczenie polega na chirurgicznym wycięciu wrastającej części paznokcia.

Grzybica stóp objawia się pękaniem oraz łuszczeniem się skóry między palcami. Schorzenie to dotyczy obecnie około 60% dorosłych. Głównym źródłem zakażenia są baseny, sauny, łaźnie, kluby fitness. Czynnikami sprzyjającymi są niekorzystne warunki klimatyczne /ciepło, wilgoć/, nadmierna potliwość stóp, noszenie syntetycznych skarpet oraz adidasów, zażywanie antybiotyków. Grzybica stóp wymaga leczenia u dermatologa, nie można jej zaniedbać.

Problemy z paznokciami

Zawód manikiurzystki liczy sobie ok. 5000 lat. Już w starożytnym Egipcie były niewolnice, których jedynym zadaniem było dbanie o dłonie faraona.

Paznokcie są naszą wizytówką, toteż każda kobieta powinna o nie dbać. Niezwykle istotną rzeczą jest prawidłowo wykonany manicure. Przy zabiegu tym wymagane jest przestrzeganie zasad dezynfekcji narzędzi. Zabieg wykonany niestarannie, z uszkodzeniem naskórka, może wywołać zakażenie wału paznokciowego- bakteryjne, lub drożdżakowe. Skórki powinno się wycinać nie częściej niż co 2 tygodnie, w międzyczasie można je zmiękczać specjalnym płynem i odsuwać drewnianą pałeczką. Nie należy piłować zanadto kącików paznokci, bo sprzyja to stanom zapalnym. Lakier do paznokci powinien być zharmonizowany z makijażem i ubiorem. Lakiery o intensywnych barwach upiększają ładne i wypielęgnowane dłonie, natomiast podkreślają wady rąk zniszczonych. Każdy lakier , nawet najlepszej jakości pozbawia paznokieć dostępu powietrza. Przy codziennym używaniu może być przyczyną rozdwajania się paznokcie. Dlatego powinno się od czasu do czasu robić kilka dni przerwy w malowaniu paznokci, nakładając na nie jedynie odżywkę. Drugą przyczyną łamliwości paznokci może być częste moczenie i suszenie rąk. Powoduje to naprzemienne rozmiękanie i nadmierne wysychanie płytek paznokciowych.

Leczenie polega na krótkim obcinaniu paznokci i wcieraniu w nie kremów zmiękczających.

Niekiedy obserwuje się poprawę po doustnej kuracji żelatyną spożywczą: 1 łyżeczka dziennie przez ok. 3-4 miesiące.

WZORKI PAZNOKCI W FOLDERZE SPAKOWANE w 1 mailu


Document Info


Accesari: 2941
Apreciat:

Comenteaza documentul:

Nu esti inregistrat
Trebuie sa fii utilizator inregistrat pentru a putea comenta


Creaza cont nou

A fost util?

Daca documentul a fost util si crezi ca merita
sa adaugi un link catre el la tine in site

Copiaza codul
in pagina web a site-ului tau.
eCoduri.com - coduri postale, contabile, CAEN sau bancare

Politica de confidentialitate
Copyright © Contact (SCRIGROUP Int. 2021 )