Documente online.
Username / Parola inexistente
  Zona de administrare documente. Fisierele tale  
Am uitat parola x Creaza cont nou
  Home Exploreaza
Upload
Propojovací panely a zásuvky

Poloneza
Propojovací panely a zásuvky

Propojovací panel

Propojovací panely (patch panely) jsou v podstatě propojovací pole s centrálním ukočením horizontálních rozvodů. Pouzívají se v místě rozvaděče (wiring closet nebo telecommunication closet). Panely bývají připevněny na zeď nebo jsou umístěny v 19" rozvaděčových skříních nebo rámech. Mají příslusné mnozství portů,  z nichz kazdý má dvě části - jednu pro ukončení kabelu horizontálního rozvodu a druhou pro připojení k zařízení. Část pro připojení k horizontálním rozvodům je řesena zářezovým konektorem větsinou vybaveným barevným kódem odpovídajícím barevnému kódu kabelu.
Část portu slouzící pro připojování k zařízení (větsinou aktivní prvky) má konektor RJ45. Panely pouzívané zejména pro připojení telefonních ústředen pouzívají i speciální konektory, které umozňují zapojovat jednotlivé páry kabelu odděleně (panel typ 110 nebo IDC).

Panely jsou dostupné v provedení nestíněném i stíněném. Je-li panel ve stíněném provedení, je stínění propojeno s kostrou rozvaděče a ten je uzemněn.

Zásuvka

Lokalita v níz je zásuvka umístěna se nazývá pracovní oblast (working area). Zásuvka je umístěna na zdi, ve zdi, v zásuvkové krabici zapustěné v podlaze (mina) nebo ve zlabu poblíz předpokládaného pracovistě. Kazdé pracovistě by mělo mít minimálně dvě připojovací místa - tedy dvě zásuvky jednoduché nebo jednu dvojitou. Jedno z míst se pak větsinou pouzívá pro data, druhé pro telefon. Je-li zásuvka dvojitá, bývá větsinou označena jedním číslem a rozlisení konektorů se provádí písmeny A a B.Připojovací body jsou přístupné na vnějsí části zásuvky prostřednictvím konektorů RJ45. Na některých typek zásuvek jsou tyto konektory opatřené krytkou, která konektor při jeho nevyuzití zakryje. Chrání tak konektor před prachem a hlavně před malíři.

Kabel horizontálních rozvodů se připojuje na zářezové konektory skryté uzivateli pod plástěm zásuvky. I zde je barevné kódování usnadňující osazení kabelu. V minulosti byly vedle zářezových konektorů pouzívány sroubovací konektory, ale přílis se neosvědčily a bylo od nich upustěno. Je-li zásuvka připevněna na povrch, provádí se to buď přisroubováním nebo přilepením (existují zásuvky s lepící plochou na spodní straně).

Protoze má kabel horizontálních rozvodů 4 páry kroucených vodičů, které větsina aplikací nevyuzije, je v určitých případech mozné prostřednictvím jednoho kabelu propojit více zařízení. V tom případě se rozebrání příslusných párů pro jednotlivé spoje provádí speciálním pasivním prvkem.

Zásuvky jsou v provedení stíněném a nestíněném.


Document Info


Accesari: 1330
Apreciat:

Comenteaza documentul:

Nu esti inregistrat
Trebuie sa fii utilizator inregistrat pentru a putea comenta


Creaza cont nou

A fost util?

Daca documentul a fost util si crezi ca merita
sa adaugi un link catre el la tine in site

Copiaza codul
in pagina web a site-ului tau.
eCoduri.com - coduri postale, contabile, CAEN sau bancare

Politica de confidentialitate
Copyright © Contact (SCRIGROUP Int. 2021 )