Documente online.
Username / Parola inexistente
  Zona de administrare documente. Fisierele tale  
Am uitat parola x Creaza cont nou
  Home Exploreaza
Upload


loading...ПИТАННЯ СТРУКТУРИ І НОРМАТИВНОГО ЗМІСТУ ПРИНЦИПІВ КРИМІНАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ

Ucraineana
Питання структури і нормативного з 656j97g 084;істу принципів кримінального процесу
Проведення в Україні судово-правової реформи одним зі своїх завдань має розробку системи норм, що регулюють кримінальне судочинство, які б відповідали сучасним суспільно-політичним умовам і вимогам міжнародних стандартів та забезпечували ефективне вирішення завдань кримінального судочинства і гарантували неухильне дотримання прав людини. Невідповідність повною мірою вітчизняного з 656j97g 072;конодавства міжнародним і конституційним стандартам, неузгодженість норм, що регулюють кримінально-процесуальну діяльність, відсутність чіткого визначення системи кримінально-процесуальних принципів, їх правової природи і критеріїв, специфіки їх нормативного з 656j97g 084;істу обумовлюють актуальність цілеспрямованих досліджень у цій сфері.

У науковій літературі сталою є думка про основоположний, керівний характер правових принципів, їх визначальне теоретичне і практичне значення. Однак єдиної точки зору щодо поняття основних засад кримінального судочинства, специфічного для кожного з них нормативного з 656j97g 084;істу, їх системи тощо поки що не існує.

нормативно з 656j97g 072;кріплених керівних положень (ідей), що встановлюють основи провадження у кримінальних справах, визначають зміст і порядок діяльності суб єктів конкретних кримінально-процесуальних відносин. Проте для відображення такої властивості принципів кримінального процесу, як їх формальна визначеність, у певних нормативно-правових актах, науковій літературі застосовуються різні словесні конструкції: положення, закріплені в правових нормах, правові положення, законодавчо з 656j97g 072;кріплені положення, положення, закріплені в законі. Аналіз застосовуваних термінів дозволяє сказати, що з 656j97g 084;істовне їх наповнення не ідентичне.Слід розрізняти юридичні джерела права як офіційні форми вираження і закріплення (зміни чи скасування) правових норм, які діють в даній державі (М.Н. Марченко), і джерела права як суспільні відносини, що потребують правової охорони. Виникає питання, які нормативно-правові акти можна вважати юридичними джерелами принципів кримінального судочинства? Вважаємо, що вони повинні безпосередньо з 656j97g 072;кріплюватись у Конституції України та Кримінально-процесуальному кодексі (КПК) України, а всі інші нормативно-правові акти мають лише розвивати встановлені принципи.

Оскільки вже склалася позитивна традиція регулювання кримінально-процесуальної діяльності за допомогою різних джерел кримінально-процесуального права, необхідним є впорядкування чинного кримінального з 656j97g 072;конодавства як єдиного несуперечного цілого. Тут слід виходити з того, що Конституція України і КПК України повинні розглядатись як базові закони, що регулюють правовідносини у сфері кримінального судочинства. Особливо це стосується закріплення процесуальних прав і обову сфері правотворчості відіграє правова наука. Певна правова доктрина значною мірою обумовлює зміст майбутніх правових норм і їх розуміння. Останнім часом отримала розвиток так звана дуалістична трактовка структури права. Ця концепція будується на поєднанні політично-нормативної легальності з природно-правовою справедливістю. В її рамках право розглядається як багаторівневе явище, що на кожному рівні являє собою більш конкретну за змістом форму, більшу дійсність права. Спочатку воно виникає як ідея найбільш загальне, абстрактне вираження сутності права, яка через правотворчий процес втілюється в позитивних нормах. Вирішується питання про те, чи принципи є ідеями чи нормами закону. Вони є й тим, й іншим, послідовно проходячи шлях від ідеї-уявлення про належне до конкретних формально визначених норм, які відображають зміст того чи іншого принципу.Не можна зменшувати значення джерела права як витоку виникнення і розвитку норм права або навіть цілих правових систем. Право не можна зводити тільки до встановлень держави. Не менш важливими є й інші форми його прояву (наприклад, правовий звичай як усталена традиція практичного з 656j97g 072;стосування певного кримінально-процесуального інституту).

Отже, виходячи з цих положень, принципи кримінального процесу (кримінально-процесуального права) слід розуміти як вироблені сучасною наукою відповідно до міжнародних стандартів та сприйняті законодавцем ідеї, уявлення про належний порядок кримінального судочинства, які згідно з завданнями останнього в цілому визначають зміст і форму кримінального процесу, встановлюють основи правового регулювання діяльності його субєктів і закріплюються у нормах Конституції України та КПК України.loading...
Document Info


Accesari: 1059
Apreciat:

Comenteaza documentul:

Nu esti inregistrat
Trebuie sa fii utilizator inregistrat pentru a putea comenta


Creaza cont nou

A fost util?

Daca documentul a fost util si crezi ca merita
sa adaugi un link catre el la tine in site

Copiaza codul
in pagina web a site-ului tau.
eCoduri.com - coduri postale, contabile, CAEN sau bancare

Politica de confidentialitate

Copyright Contact (SCRIGROUP Int. 2020 )